Προς το περιεχόμενο

Motive Project - Νέο mini album 20 ετών!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Με μια μικρή καθυστέρηση 20 ετών, κυκλοφόρησε χτες στα digital stores ένα mini άλμπουμ του project που είχαμε κάνει με τον Giorgos Frantzeskakis στη φωνή και την Catrine Doverholt στους στίχους, το 2001 με αφορμή το nomination για τη συμμετοχή στη Eurovision.


Δεν καταφέραμε να προκριθούμε στους προκριματικούς (και πήγε ο ανταγωνιστής @Terry RoscoeBeck5 τελικά) 😄 αλλά στη διαδικασία γράψαμε 4 κομμάτια πάνω στο ύφος που επιλέξαμε τότε και τα οποία πέραν του Fire που συμμετείχε στον διαγωνισμό, δεν κυκλοφόρησαν ποτέ μέχρι σήμερα.
Την παραγωγή είχα κάνει στο home studio - γραφείο μου και φέρει σφραγίδα vintage 2001.

 

Κυκλοφόρησε χτες με τίτλο Project '01. Spotify, Apple Music, i-Tunes, Youtube Music κ.α. 

 

  • Like 11

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Σιγά - σιγά μαθαίνω.

Για να τα βγάλω πρέπει να ζυμωθούν όπως το παλιό ουίσκι, καμιά εικοσαετία περίπου.

Για το επόμενο έχουμε καιρό μπροστά μας. 😂

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Σιγά - σιγά μαθαίνω.

Για να τα βγάλω πρέπει να ζυμωθούν όπως το παλιό ουίσκι, καμιά εικοσαετία περίπου.

Για το επόμενο έχουμε καιρό μπροστά μας. 😂

 

να μου δείξεις.

Προλαβαίνω στο τσακ για καριέρα

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Like προς το παρόν για το background info, το artwork και το release σε digital platforms. Θα ακούσω το βράδυ και θα επανέλθω!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μάθετέ κάποια στιγμή, εμένα βέβαια κανείς σας δεν θα με φτάσει, το καταλαβαίνετε και εσείς έτσι 😂 μην το βάζετε κάτω όμως, από αυτά που άκουσα δείχνετε ότι μπορείτε, έχετε το feeling και αυτός που το μιξαρε καλός είναι να ουμε, νταξ😂

 

 Εγώ τα βρίσκω πανάξια, καλοδουλεμενα, ίσως αν εκμοντερνιζονταν λίγο με περισσότερα εφφε και γέφυρες που είναι τσι μόδας και με κατάλληλο προμο να μπουν δυναμικά και να βγάλουν χρήμα. 

 

 Τώρα που έρχεται και η ανάπτυξη και έχει μπει εγγυητής η κυβερνηση με επιστροφές μέσω επιδοτήσεων....... Είναι η κατάλληλη εποχή 😂

 

 Άξιοι πάντως οι συντελεστές, πραγματικά μου άρεσαν, άξιο το project, μπράβο Αρχηγέ μας, μπράβο και ήταν υπέροχο που το μοιράστηκες μαζί μας, ο Θεός να μου κόβει μέρες και να σου δίνει χρόνια και στο ΝΟΙΖ μας το φοβερό (σλουρπ😂

 

 Άξιος!!!!!!!!!!!!!! 

  • Like 1
  • Χαχα 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ δεν θα σχολιάσω το μουσικό part- εξάλλου το Fire το έχω παίξει Χ φορές με τον admin και μου άρεσε από την πρώτη φορά που το άκουσα- τότε το μακρινό 2001. 

 

Το μόνο μου σχόλιο θα αφορά το... late ΠΑΣΟΚ μουστάκι του κ. Γιάννη μας, το οποίο (IMHO) κλέβει την παράσταση στο artwork. 🤩

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Terry RoscoeBeck5 είπε

 

Το μόνο μου σχόλιο θα αφορά το... late ΠΑΣΟΚ μουστάκι του κ. Γιάννη μας, το οποίο (IMHO) κλέβει την παράσταση στο artwork. 🤩

 

ε και κάτι μαγουλάκια....😄

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κομμάτια γι’ αυτό το είδος είναι μια χαρά. Μακάρι να είχε και η φετεινη Eurovision τέτοια.   Προσωπικά μ’ άρεσε το ska. Μια χαρά ο Γιώργος και αν κάτι  δεν μ’ άρεσε είναι το vocoder effect στα 2 πρώτα. Θα μου πείτε μόδα της εποχής. 

  • Ευχαριστώ 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου