Προς το περιεχόμενο

Motive Project - Νέο mini album 20 ετών!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα απ αυτά που άκουσα μ άρεσε το ελληνικό και το σέρβικο. Τα υπόλοιπα τα βρήκα ηλίθια εκτός από το νορβηγικό που ήταν μεγαλοφυές μα δυστυχώς πάτωσε. Μου άρεσε επίσης ένα συγκρότημα που είπε δυο νομίζω τραγούδια μα δε συμμετείχε, κάτι παρδαλά εκεί ντυμένα τραβεστί μα με πολύ ενδιαφέρουσα μουσική. Τέτοιο πράμα είχα να δω στην γιουροβίζιον από τους άμπα. Τολμώ δε να πω πως τούτοι είναι καλύτεροι από τους άμπα. Δυστυχώς δε συγκράτησα το όνομά τους. Μπράβο πάντως. Και το ελληνικό πολύ καλό. Μπράβο και στην αποστολή. Όταν έχει σοβαρούς ανθρώπους να αποφασίζουν σοβαρά πράματα γίνονται. 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν πιο καλά να διοργάνωναν τη φετινή γιουροβίζιον σε μια μεγάλη πλατεία στο Κίεβο και για εφέ να πετούσαν από πάνω ξερωγω f16 ενώ οι Ρώσοι βομβαρδίζουν. Να μαίνεται μάχη γύρω αλλά οι διαγωνιζόμενοι να μη καταλαβαίνουν Χριστό. Εκεί, να τραγουδάνε. 

Ίσως του χρόνου. 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, cos_dr είπε

Η Ρωσία του ΠΟΥΤΙΝ δεν συμμετείχε στον τελικό? Δεν την είδα 😂😂

 

Θα κανει δικη του ΕΣΣΔΟΒΥΖΙΟΝ ο Πουτιν, θα συμμετεχουν ομως μονο δημοκρατικες χωρες οπως Β.Κορεα,Κινα,Βιετναμ,Κουβα κτλ. και για παρουσιαστη θα εχει αυτον

 

 

Ivan Drago - Wikipedia

 

αν νικησει δε στις επομενες εκλογες αυτος που νικησε τον εαυτο του στις προχθεσινες θα παμε και εμεις του χρονου με τον Θωμα Μπακαλακο 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
16 ώρες πριν, dimsonic είπε

τι είναι το συνθι στο fire στο ρεφραιν? Μου αρέσει πολύ. Πάντα, και ποτέ δεν έμαθα τι είναι

Ωραίο το stop. Εχει ωραία πραματάκια μέσα.

Βεβαια για γιουρο είναι το rain or shine. Τοτίζει. Εχει και ολίγη απο σόλο μέσα, έτσι να σκαλώσει στο δόντι. Παρατήρηση το σόλο είναι λίγο πριμαριστό για τα γούστα μου.

Το δε One shot ξεσηκωτικό. Και σαν χιτ μακράν το καλύτερο. Και μαζί με το rain τα καλύτερα ηχοληπτικά/παραγωγικά. Κι οι καλύτερες κιθάρες.

 

Μπράβο αρχηγέ. Δεν σε είχα για συνταγές επιτυχίας. Χαραμίστηκες με τα νοιζ

 

Αν αναφέρεσαι στο μπάσο (γιατι είναι το μόνο συνθ) είναι ένα software synthesizer εποχής, αφαιρετικής σύνθεσης (μάλλον απο το Reason). Παίζεις με resonance και VCF και θα το πετύχεις. Όσο για το σόλο, αυτός ήταν ο ήχος της PRS, δεν τον λες και Tele...

 

Να προσθέσω πως όλη η διαδικασία έγινε με πενιχρά μέσα για τα σημερινά δεδομένα, in the box κυρίως και onboard κάρτα ήχου 16bit. Με μεγάλη πλάκα όμως στην ηχογράφηση της φωνής, όπως ακούτε και απο το αποτέλεσμα. Όλα ήταν one take. Βέβαια έκτοτε δεν τα ξαναείπε...😄

  • Like 3

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Ξέρετε να γράφετε hits κύριε, να σας ακούμε πιο συχνά κι ας είναι και throwbacks.

 Όταν υπόγραψες το συμβόλαιο για μοδεράτορας Βασίλη, βλέπω ότι διάβασες και τα μικρά γράμματα κάτω κάτω περί θετικού vibe στα μουσικά πονήματα του boss.....😉🤣

 Πέρα από την πλάκα...😇 όντως τα "fire" & "one shot" με κάποιες μικρές αλλαγές σίγουρα θα μπορούσαν να γίνουν hit's την σήμερον ημέρα!

 

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Όλα τα ξέρεις!😄

Τα κομμάτια κυκλοφόρησαν τώρα όπως έγιναν το 2001. Δεν πειράζω τίποτα.

Δεν ξέρω αν θα ζω σε 20 χρόνια για να τα κυκλοφορήσω. Βλέπεις τον ρυθμό μου.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο "stop" φαντάζομαι τον Tom Jones να τραγουδά και να τρέμουν οι τοίχοι.

 

Πολύ ωραία τα κομμάτια. Συγχαρητήρια, έστω και 20 χρόνια καθυστερημένα...

 

 

Επίσης, ο τραγουδιστής είναι εξαιρετικός. Δεν τον ξέρω, αλλά μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση για το όλο ύφος του. Μοίαζει να μπορεί να τραγουδήσει πολλά πράγματα (pop, jazz, rock, blues, soul κλπ)

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
28 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Επίσης, ο τραγουδιστής είναι εξαιρετικός. Δεν τον ξέρω, αλλά μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση για το όλο ύφος του. Μοίαζει να μπορεί να τραγουδήσει πολλά πράγματα (pop, jazz, rock, blues, soul κλπ)

Ακριβώς αυτό κάνει. Τραγουδάει τα πάντα. Ποτέ όμως δεύτερη φορά!😄

Δεν εξασκεί το επάγγελμα αυτό αλλά του δημοσιογράφου. Εξ άλλου σαν outsider πήγαμε τότε στη Eurovision, χωρίς όνομα στη πιάτσα των δισκογραφικών ως μουσικοί, που έστελναν εκείνες. Αλεξίπτωτα.

Αλλα αυτή είναι η μαγεία του home recording.

  • Like 3

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου