Προς το περιεχόμενο

Σε αναζητηση μπρατσου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας! Προσφατα επεσε στα χερια μου μια squier affinity με ψοφιο μπρατσο οποτε ειμαι σε αναζητηση για αντικατασταση! 

Εχω βρει ενα απο squier classic vibe jazzmaster μαζι με τα κλειδια στα 130€! Θα ταιριαζει;

Υπαρχει καποια αλλη οικονομικη και αξιοπιστη επιλογη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

Δηλαδή, τι σε χαλασε?

Τα ταστα της ειναι σε κακο χαλι! 

Επισης εχει κ το σπαστικο 40.6 nut που δε βρισκεις πουθενα!

Επεξεργασμένο από marioG542
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω να σου πω σιγουρα αν θα ταιριαζει, αλλα με 150-200 ευρω φανταζομαι θα μπορεις να βρεις μεταχειρισμενη squier affinity...ολοκληρη. Παρε μια τετοια, κανιβαλισε το μπρατσο (αν θες για οποιοδηποτε λογο να κρατησεις αυτη που εχεις) και σκοτωσε σωμα / μαγνητες / γεφυρα στις αγγελιες για κανεναν που ψαχνει super budget parts για project. Πιο φτηνα θα σου βγει πιστευω, και δε νομιζω να ρισκαρεις και ασυμβατοτητα.

 

Αλλα γενικα μιλωντας, 220 ευρω κανει η κιθαρα καινουρια στο Νακα - αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για να δοκιμασεις αντικατασταση μπρατσου που μπορει και να μην ταιριαζει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, odis13 είπε

Αλλα γενικα μιλωντας, 220 ευρω κανει η κιθαρα καινουρια στο Νακα - αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για να δοκιμασεις αντικατασταση μπρατσου που μπορει και να μην ταιριαζει?

Ειναι ηδη πληρως αναβαθμισμενη (μαγνητες,ηλεκτρικα,γεφυρα) και σε χρωμα που δε κυκλοφορει (αγαπημενο) οποτε θελω να τη κρατησω! 

Επεξεργασμένο από marioG542
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστηκα οτι κατι τετοιο θα επαιζε. Εχεις ιδεα ποσο παλιο ειναι το σωμα? Αν δεν ειναι αρχαιο τοτε θα πρεπει να εχει standard Fender spec neck pocket, οποτε μαλλον εισαι οκ ειτε με το squier CV ειτε με οποιοδηποτε after market Fender-spec.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, odis13 είπε

Φανταστηκα οτι κατι τετοιο θα επαιζε. Εχεις ιδεα ποσο παλιο ειναι το σωμα? Αν δεν ειναι αρχαιο τοτε θα πρεπει να εχει standard Fender spec neck pocket, οποτε μαλλον εισαι οκ ειτε με το squier CV ειτε με οποιοδηποτε after market Fender-spec.

Του 18 ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Έχω ακριβώς τον ίδιο προβληματισμό με μια squier affinity του 2007. Όσο περνούσαν τα χρόνια άλλαξα μαγνήτες-ηλεκτρικα τρέμολο και εδώ και αρκετό καιρό θέλει τάστα γιατί λιωσανε.

 

Καλό deal ακούγεται πάντως, και τα μπρατσακια των classic vibe όσων έχω παίξει είναι πολύ ποιοτικά. Αλλά αν είσαι τέρμα άτυχος ή ψυχαναγκαστικος θα πάει πιο πάνω γιατί θα θες καινούργιο nut και fret  dress για να έρθει τέλεια. 

 

Εγώ έχω αποφασίσει να αλλάξω τάστα κάποια στιγμή μιας και το μπράτσο έχει αποδειχθεί σταθεροτατο όλα αυτά τα χρόνια κι ας έχει κακοπερασει παρά πολύ με μετακινήσεις, μέρη με πολύ κρύο υγρασία κλπ κλπ. αν και εμένα μου σπάει τα νεύρα που είναι στενό.

 

Επεξεργασμένο από kardc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kardc είπε

Εγώ έχω αποφασίσει να αλλάξω τάστα κάποια στιγμή μιας και το μπράτσο έχει αποδειχθεί σταθεροτατο όλα αυτά τα χρόνια κι ας έχει κακοπερασει παρά πολύ με μετακινήσεις, μέρη με πολύ κρύο υγρασία κλπ κλπ. αν και εμένα μου σπάει τα νεύρα που είναι στενό.

 

Το κακο ειναι οτι για να αλλαξεις ταστα θες παραπανω λεφτα κ απ'το να αγορασεις fender καινουριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, marioG542 είπε

Το κακο ειναι οτι για να αλλαξεις ταστα θες παραπανω λεφτα κ απ'το να αγορασεις fender καινουριο...

Δεν είναι τόσο ακριβό ρε σύ! Πάνω κάτω στα 150€ ζητάνε μαζί με setup. Όχι ότι είναι λίγα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου