Προς το περιεχόμενο

Δυνατη μουσικη - μπουγελο σε λαπτοπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Φίλος, θα μου επιτρέψεις να πω ότι ακόμα και με VAR, κάποια... εγκλήματα τα είδαμε (όχι όμως το VAR) 🧐

Να περιγράψω την σκηνή;;

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
26 λεπτά πριν, LK είπε

Κάθε μέρα δίνω αγώνα να αποφύγω καβγάδες.....είτε λεκτικούς , είτε με τα χέρια.....και καταβάλλω τεράστια προσπάθεια να τους αποφύγω.

Δηλαδή , αν απλά ΔΕΝ έκανα τίποτα - όχι να προκαλέσω-  ....θα σκοτωνόμασταν.

Ήθελα απλά να πω, πως πριν καταλήξει να αυτοδικήσει η φουρκισμένη γειτόνισα, θα έπρεπε να

  1. είχε μιλήσει ευγενικά σαν γείτονας στον rockhead
  2. και αν δεν εισακουγόταν να είχε ζητήσει βοήθεια απο τις αρχές, βάσει νόμου (που δεν υπάρχει όπως είπες)
  3. και να υπήρχε ανταπόκριση απο την αστυνομία.🤣 (όχι να τον βάλει ισόβια μέσα 😄 όπως είναι της μόδας η αυστηρότητα στους νόμους που δεν τηρούνται αλλά σύσταση και σε ανυπακοή μικρό πρόστιμο. Εφόσον βέβαια υπήρχε πρόβλεψη νόμου, που δεν υπάρχει).

Αυτά είναι τρία εμπόδια ΠΡΙΝ φτάσει να αυτοδικήσει εν βρασμώ ο πολίτης και αναρωτιέμαι ποια είναι η πρόληψη τέτοιων περιστατικών που προβλέπεται απο την κοινωνία μας. Τρίχες.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Ήθελα απλά να πω, πως πριν καταλήξει να αυτοδικήσει η φουρκισμένη γειτόνισα, θα έπρεπε να

  1. είχε μιλήσει ευγενικά σαν γείτονας στον rockhead
  2. και αν δεν εισακουγόταν να είχε ζητήσει βοήθεια απο τις αρχές, βάσει νόμου (που δεν υπάρχει όπως είπες)
  3. και να υπήρχε ανταπόκριση απο την αστυνομία. (όχι να τον βάλει ισόβια μέσα 😄 όπως είναι της μόδας η αυστηρότητα στους νόμους που δεν τηρούνται αλλά σύσταση και σε ανυπακοή μικρό πρόστιμο. Εφόσον υπήρχε πρόβλεψη νόμου, που δεν υπάρχει).

Αυτά είναι τρία εμπόδια ΠΡΙΝ φτάσει να αυτοδικήσει εν βρασμώ ο πολίτης και αναρωτιέμαι ποια είναι η πρόληψη τέτοιων περιστατικών που προβλέπεται απο την κοινωνία μας. Τρίχες.

Σωστά όλα τα ανωτέρω.

Για έναν περίεργο λόγο η πολιτεία μας ορισμένα (χοντρά) θέματα ,για τα δικά μου τα βιβλία , ΔΕΝ δείχνει ΚΑΜΙΑ (ή δείχνει ΕΛΑΧΙΣΤΗ) ποινική απαξία..π.χ. "φασαρία" ή οδήγηση με μέθη.....και για κάποια άλλα - αδιάφορα ΠΟΙΝΙΚΑ για τον νομικό μου πολιτισμό (π.χ. αν δεν πληρώσεις ασφαλιστικές εισφορές ή βεβαιωμένους φόρους ) σε χώνει στην μπουζού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
4 λεπτά πριν, LK είπε

Σωστά όλα τα ανωτέρω.

Για έναν περίεργο λόγω η πολιτεία μας ορισμένα (χοντρά) ,για τα δικά μου τα βιβλία , ΔΕΝ δείχνει ΚΑΜΙΑ (ή δείχνει ΕΛΑΧΙΣΤΗ) ποινική απαξία για κάποια θέματα...π.χ. "φασαρία" ή οδήγηση με μέθη.....και για κάποια άλλα - αδιάφορα ΠΟΙΝΙΚΑ για τον νομικό μου πολιτισμό (π.χ. αν δεν πληρώσεις ασφαλιστικές εισφορές ή βεβαιωμένους φόρους ) σε χώνει στην μπουζού.

Πολύ περίεργος λόγος. Σαν να μην την αφορά η ζωή του πολίτη. Δεν αφορά η πρόληψη.

Μόνο καταγραφή και τιμωρία.

Η εντύπωση μου πάντως είναι πως η κατάσταση αυτή έχει χειροτερέψει. Αλλιώς ήταν μέχρι και το 2000.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Yannis Methenitis είπε

Πολύ περίεργος λόγος. Σαν να μην την αφορά η ζωή του πολίτη.

 

Δεν την αφορά . Τα ταμεία να γεμίζουν μόνο....

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, LK είπε

 

- Σάββατο ξημερώματα (04:30) ,

- μεθυσμένος γύρω στα 60+  ,

- με προσκαλούσε ουρλιάζοντας να κατέβω κάτω να με ...μαμήσει. 

 

 

Όλα τα στοιχεία ταιριάζουν, ο dim πρέπει να ήταν.

  • Χαχα 4

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
20 λεπτά πριν, Jet72 είπε

Να περιγράψω την σκηνή;;

Αν πεις για το "γκκκκ... όχιιιιιιιι", δεν χρειαζόταν VAR 🤣

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
9 λεπτά πριν, LK είπε

Δεν την αφορά . Τα ταμεία να γεμίζουν μόνο....

Αν την αφορούσε αυτό θα έβαζε την τροχαία να κάνει τη δουλειά της. 

Μόνο οι κλήσεις που θα έκοβε σε κανονικές παραβάσεις και όχι στα ρανταρ της εθν. οδού, θα γέμιζε τα ταμεία και θα ίσιωναν κι οι δρόμοι, για να μη πω πως θα σώνονταν ζωές.

 

  • Συμφωνώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

ποια είναι η πρόληψη τέτοιων περιστατικών που προβλέπεται απο την κοινωνία μας. Τρίχες.

 

Ακριβως....

 

Εγω μονο τις τελευταιες 3 ημερες ειχα 3 ....περιστατικα ...ουδ όλως περιεργως και τα 3 με ....  πιθηκοείδη που οδηγουσαν "μηχανη" ( αλλο δραμα και αυτο.... στην Ελλαδα ).

 

1. Πηγαινω τον μικρο στα αγγλικά....παω να περασω απο τη ΔΙΑΒΑΣΗ.... λογω του οτι εχω τον μικρο μαζι ΠΕΡΙΕΡΓΩΣ σταματανε ΟΛΑ τα αυτοκινητα...

 

φυσικα καγκουρο-ντελιβερας με παπι και με ταχυτητα... 234 χιλιομετρα/δευτερολεπτο ...ορμαει να περασει και μας περναει ξυστά (χτυπησε τη τσαντα του μικρου που...ευτυχως κρατουσα εγω ) ...

 

στις... διαμαρτυριες μου απαντά "εισαι λιγο λαλακας?δεν ξερεις οτι στη διαβαση σταματανε ΜΟΝΟ τα αμαξια? "  τον μαμεις ή δεν τον μαμείς κυριΑ προεδρΩς?

 

2. Σταματημενος στο φαναρι (πάλι με το παιδι μεσα στο αμάξι) με αλλα 3.567 αυτοκινητα μπροστα μου ,2 λωριδες ο δρομος,στη μια φουλ...παρκαρισμενα αμαξια...

 

δευτερος δικυκλιστης Untermensch κολλημένος πισω μου μαρσαρει με μανια για 10 δευτερολεπτα και μετα κορναρει....εγω απο τον μπροστινο μου απεχω....2 ποντους και αριστερα μου εχω χωρο max 5 ποντους....

 

ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ για να περασει ΠΑΡΑΝΟΜΑ ο λαλακας?

 

Ξεκιναμε.....με το που φτανει διπλα μου (προσπερνωντας ΠΑΡΑΝΟΜΑ στην αντιθετη μερια του δρομου ) με στολιζει κανονικα και απαιτει....να...κατεβω κατω (ο τυπος ειναι δε ΠΥΓΜΑΙΟΣ και στα μισα κιλα μου...)  τον μαμεις ή δεν τον μαμείς κυριΑ προεδρΩς?

 

3.Χθες στα διοδια στην Κορινθος (πάλι με το παιδι μεσα στο αμάξι)...

 Με το που φτανω κοντα στα διοδια κοβω στην νομιμη και ενδεδειγμενη ταχυτητα και μπαινω στη λωριδα του ...κουβουκλιου που εχω επιλεξει για να πληρωσω...

Ετερος "πιθηκανθρωπος μηχανακιας" στα τελευταια....30 μετρα με περναει απο τα ΔΕΞΙΑ με 345 χιλιομετρα/milisecond και σταματα διπλα μου βριζοντας... "δε με βλεπεις ρε λαλακα?θα με σκοτλωσεις?" μου λεει...

τον μαμεις ή δεν τον μαμείς κυριΑ προεδρΩς?

 

2 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Μόνο οι κλήσεις που θα έκοβε σε κανονικές παραβάσεις και όχι στα ρανταρ της εθν. οδού, θα γέμιζε τα ταμεία και θα ίσιωναν κι οι δρόμοι, για να μη πω πως θα σώνονταν ζωές.

ακριβως 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Δυνατη μουσικη - μπουγελο σε λαπτοπ

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου