Προς το περιεχόμενο

RIP Alec John Such


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Δυστυχώς ο... "περονόσπορος" συνεχίζεται. 

 

Ο Alec John Such έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 70 ετών. Ο μπασίστας και ιδρυτικό μέλος των Bon Jovi στη "χρυσή περίοδο" της μπάντας, που έπαιξε στα μεγάλα "σουξέ".

Άφησε πίσω μερικές λατρεμένες μπασογραμμές, σε τραγούδια που σημάδεψαν την νεανική μας ηλικία. 

Αραιώνουμε που λέει και ο Περικλής...

 

  • Λυπάμαι 7

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ναι το άκουσα κι εγω σήμερα αυτό, αν και δεν ξέρω αν ήταν ενεργό μέλος της μπάντας πλέον. Αλλά φυσικά δεν έχει καμία σημασία για το έργο του. R.I.P.

 

Είναι σχεδόν καθημερινές αυτές οι ανακοινώσεις εκλιπόντων που σκέφτηκα να δημιουργήσουμε μια κατηγορία - στήλη Obituaries - νεκρολογίες και βιογραφικά. 🤔

Οσο μακάβριο κι αν ακούγεται... Οχι πως θα γίνει αλλά...

 

Είναι δεδομένο πως η γενιά του ροκ και της σύγχρονης μουσικής που ακούσαμε κι ακούμε, αποχαιρετά αυτό τον κόσμο νομοτελειακά.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

 

 Ο μπασίστας και ιδρυτικό μέλος των Bon Jovi στη "χρυσή περίοδο" της μπάντας, που έπαιξε στα μεγάλα "σουξέ".

 

Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αν έπαιζε αυτός.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
16 λεπτά πριν, Nestoras είπε

Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αν έπαιζε αυτός.

Επίσημα, έχει παίξει στα πάντα όλα από τον πρώτο δίσκο μέχρι το Keep The Faith.

Όμως στο Livin' on a Prayer, από το Slippery When Wet, uncredited έχει παίξει ο Hugh McDonald που αντικατέστησε τον Such όταν αυτός αποχώρησε από την μπάντα.

Αυτά είναι τα "επίσημα" πεπραγμένα... Ανεπίσημα το τι γινόταν στο στούντιο το ξέρουν μόνο οι ίδιοι.

  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου