Προς το περιεχόμενο

Το ταξίδι μου προς τραγουδιστής


Κουφη Λεοπαρδαλη

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκίνα από αυτό σε αυτή την εκτέλεση.

 

 

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή όμως έχω χαμηλή φωνή δεν σημαίνει θα λέω μόνο τραγούδια χαμηλών. Και Danger Zone θα πω και θα ακουστεί πραγματικά dangerous. 😁

 

Καλημέρα!

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις την παραμικρή διάθεση να σε απογοητεύσω.

 

Ο τραγουδιστής αν είναι από φυση βαρύτονος θα πει τραγούδια βαρύτονων. Αν είναι τενόρος, τενόρων κ.ο.κ.

Εσυ πάς προς τον βαρύτονο και η γκάμα σου είναι περιορισμένη.

Ό,τι και να κάνεις αυτά δεν αλλάζουν.

Πρέπει να διαλέγεις κομμάτια που ταιριάζουν στην γκάμα αυτή και να προσέχεις μην χρειαστεί να αλλάζεις οκτάβες

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, dimsonic είπε

χωρις την παραμικρή διάθεση να σε απογοητεύσω.

 

Ο τραγουδιστής αν είναι από φυση βαρύτονος θα πει τραγούδια βαρύτονων. Αν είναι τενόρος, τενόρων κ.ο.κ.

Εσυ πάς προς τον βαρύτονο και η γκάμα σου είναι περιορισμένη.

Ό,τι και να κάνεις αυτά δεν αλλάζουν.

Πρέπει να διαλέγεις κομμάτια που ταιριάζουν στην γκάμα αυτή και να προσέχεις μην χρειαστεί να αλλάζεις οκτάβες

Το Danger Zone στην έκταση που μπορώ που είναι το πρόβλημα να το βγάλω?

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή δεν κατέχω

 

αυτό λες?

Αν ναι, σου λεω προκαταβολικά, όχι

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν λέω κόπια, λέω στην έκταση μου

Στους Scorpions που είχα πάει είχε έναν βαρύτονο που έκανε open και τα έσπασε, ροκ και αυτός.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιό είναι το νόημα να το πεις στην έκτασή σου?

το να το πεις απλώς?

να σου γίνει το κέφι σου?

να το λες στο μπάνιο που λέμε?

 

και γω μπορώ να πω τότε αυτό στην έκτασή μου

 

 

ή αυτό

 

 

 

 

κι ο Αριστοτέλης είπε αυτό

Όπως λέμε στην τραγουδιστική, το έκανε δικό του, άλλαξε οκτάβες, έκανε παρλάτα, αλλά έγινε χιτ, κυρίως λόγω σεξ απήλ. Κι είχε και τις πλάτες του Φράνκι (ένας είναι ο Φράνκι)

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και αν παραληψουμε το θέμα της αισθητικής, αυτό που κάνεις είναι λάθος. Δεν μπορείς να παίρνεις το κομμάτι όπως το τραγουδάει πχ ο τενόρος και να θέλεις να τραγουδήσεις από πάνω. Δεν γίνεται. Πρέπει να του κάνεις το κατάλληλο τρανσπορτο για να ταιριάζει στην έκταση σου, και αυτό σχεδόν ποτέ δε θα είναι οκτάβα κάτω, εκτός αν τραγουδάει ξέρω γω καμία κοντράλτο.

 

 Επίσης μη νομίζεις ότι είσαι βαρύτονος και ξεμπερδεψες με το να αράζεις στις βολικές χαμηλές που σε κολακεύουν, μόνο μέσα στο κεφάλι σου όμως γιατί τα μπασα συντονίζουν το κρανίο και νομίζουμε ότι κάτι κάνουμε.  Κανονικά θα ταλαιπωρηθείς και εσύ με τις ψηλές σου, δεν γλυτώνεις ούτε βγαίνει αλλιώς, απλά αντί να ματώνεις στο Λα θα ματώνεις στο Μι ύφεση χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου