Προς το περιεχόμενο

Aυτοκόλλητα σε κιθάρα NAI η ΟΧΙ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

 Ό μόνος λόγος για να βάλω αυτοκόλλητα σε μια κιθάρα μου, είναι για να καλύψουν ένα χτύπημα-σημάδι-ξεφλούδισμα πάνω της.....

 Τα θεωρώ το δεύτερο χειρότερο στο όργανο μετά από το relic....

 

Μόνο σε tele θα τα δικαιολογούσα.

Να μην φαίνεται η κιθάρα δηλαδή.

  • Like 1
  • Χαχα 7

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Μόνο σε tele θα τα δικαιολογούσα.

Να μην φαίνεται η κιθάρα δηλαδή.

εκεί έβαλα

  • Like 2
  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ήμανε τζόβενο, γύρω στα 20κάτι, υπήρχε μια φίλη, η Αλεξάνδρα, που την λέγαμε "η Αλεξάνδρα η πάνκισα", ωραία κοπέλα, που είχε γεμίσει τα χέρια της, τα πόδια της, και το σώμα της με τατουάζ (που λέει κι ο Γιάννης).

 

Την πέτυχα μετά από 3 - 4 χρόνια ένα βράδυ, γεμάτη επιδέσμους παντού.

Κατατρόμαξα, και την ρώτησα τι έγινε, και αν έπαθε τροχαίο (έτσι φαινόταν).

 

Μου είπε ότι έβγαλε όλα τα τατουάζ, και ότι ήταν αρκετά επίπονο.

Φαντάστηκα ότι το έκανε για κοινωνικούς/επαγγελματικούς λόγους, και όταν της το είπα ξεράθηκε στα γέλια.

 

"Όχι ρε" μου είπε, βαρέθηκα να με βλέπω με τις ίδιες "ζωγραφιές" κάθε μέρα.

 

Σκεφτείτε το αυτό πριν το κάνετε στις κιθάρες σας.

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

υπήρχε μια φίλη, η Αλεξάνδρα, που την λέγαμε "η Αλεξάνδρα η εφημερίδα", ωραία κοπέλα, που είχε γεμίσει τα χέρια της, τα πόδια της, και το σώμα της με τατουάζ

 

κορεκτεντ :classic_tongue:

  • Χαχα 2

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι κάνει τον καθένα να νιώθει καλύτερα.

 

Ποτέ δεν είχα αυτοκολλητα στα μουσικά μου όργανα αλλά μετά τον χαμό του πιο αγαπημένου πλάσματος σε αυτό το σύμπαν, της Ηρούς μου (που κάθε φορά που ξεκιναγα να παιξω οτιδήποτε, οπου και να ήταν στο σπιτι ερχόταν να ακούσει) ένιωσα οτι ήθελα να το κανω στις δύο "ενεργές" κιθάρες μου.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

(ετσι "τραγουδαγε" όταν άκουγε ντουντουκες απο παλιατζήδες, καρπουζάδες κοκ, σαν το λυκάκι)

 

Επίσης η ταυτότητα της είναι πλέον μόνιμα στην αγαπημένη μου κιθάρα δίπλα στο τσεπακι για τις πένες μου.

spacer.png

 

spacer.png

 

Bottom line, ότι θέλει ο καθένας, ότι τον "εξυπηρετει", ότι τον κάνει να νιώθει καλύτερα...

  • Like 9

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά είμαι κατά (ιδιαίτερα για ακριβό όργανο) αλλά όπως την βρίσκει ο καθένας...

 

Παρ'όλα αυτά, σε μια partcaster που την χρησιμοποιώ πολύ συχνά πλέον και δεν με νοιάζει καθόλου αν πάθει κάτι, της κόλλησα για πλάκα ένα αυτοκόλλητο ''cobra kai'' (δημοφιλής σειρά στο Neflix, sequel του karate kid για όσους τυχόν ζούσαν σε σπηλιά τα τελευταία 2 χρόνια και δεν την έχουν ακουστά).

Ο φίλος μου (αυτός με έπεισε να δω την συγκεκριμένη σειρά) που παίζουμε μαζί στην μπάντα με ρώτησε αν έχω κι άλλο τέτοιο αυτοκόλλητο, και δυστυχώς δεν είχα αλλά του έδωσα ένα άλλο που έχει να κάνει με την συγκεκριμενη τηλεοπτική σειρά.

Το κόλλησε και αυτός σε ένα από τα μπάσα του (στο φθηνότερο που έχει, που δεν τον ένοιαζε καν).

 

Πάντως αυτοκόλλητο σε μεγαλύτερης ''αξίας'' όργανα δεν νομίζω να έβαζε ποτέ ούτε αυτός ούτε εγώ. 

 

image.thumb.jpeg.017d9cf01637d955ba93b44ee265039b.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω μόνο στην πιό ακριβή και παλιά μου κιθάρα.

Κάποιες εποχές είχαμε μόνο μια κιθάρα και δεν μας ένοιαζε.

Μετά γίναμε μυγάγγιχτοι

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Προσωπικά είμαι στο όχι, αλλά ότι κάνει κέφι στον καθένα.

Σίγουρα δεν θα μου άρεσε να δω καμία "εξτραβαγκάνζα" πάνω σε κάποιο vintage κούτσουρο, αλλά όταν είναι κάτι που έχει μια αισθητική- όπως πχ του leon7pap- its fine by me. Γενικά να είναι κάτι, ας πούμε διακριτικό.

Σίγουρα δεν θα μου άρεσε να δω κολλημένα πάνω στο όργανο την "Άρτα και τα Γιάννενα"- εκτός βέβαια και να το κούτσουρο είναι ιδιοκτησίας... πανκς καλλιτέχνη 😄  

 

 

  • Like 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου