Προς το περιεχόμενο

I used to be punk rock


Terumi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, 

Αυτό είναι το πρώτο ποστάρισμα μετά από πολλά πολλά χρόνια :)

Αν και δεν γράφω πλέον, που και που παρακολουθώ το φόρουμ και συχνά πυκνά κάνω αγοραπωλησίες στο smart.

Το πρώτο μου ντέμο το 2005 το είχα δώσει στον yameth. Εκείνος, ως λάτρης τον steely dan, και βλέποντάς με σαν πιτσιρικά, το άφησε κάπου σε κάποια γωνία για καιρό, αλλά ένα βράδυ με παίρνει τηλέφωνο (ναι, είχαμε τέτοια σχέση τότε όλοι μας) και μου λέει "περίμενα να ακούσω καφρίλες και αυτό ήταν πολύ καλό ρε συ!".

Είχα χαρεί πάρα πολύ, αφενός γιατί ο yameth έδωσε προσοχή στον ηλεκτρονικό ήχο μου αποδεικνύοντας οτι αγαπάει τη μουσική, όλη τη μουσική, και αφετέρου που με πήρε τηλέφωνο για να μου το πει. :)

 

17 χρόνια μετά, πριν λίγες μέρες, έβγαλα αυτό:

 

 

 

 

Yameth, αν έχεις ακόμα το τηλέφωνό μου πάρε με για κριτική και νέα :)

Συμφορουμίτες τα σχόλιά σας εδω!

 

Σας ευχαριστώ και καλή ακρόαση!

Επεξεργασμένο από Terumi
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολύ ωραία ιστορία, που δείχνει γιατί πολλοί από μας μπήκαν στο noiz και έμειναν. Το 2005 οριακά είχα καταλάβει τι είναι το internet και τι κάνουν οι υπολογιστές πέρα από video games, αλλά από το 2011 που είμαι εδώ χαίρομαι να βλέπω τέτοιες αλληλεπιδράσεις.

 

Θα επανέλθω με σχόλια για τα κομμάτια λίαν συντόμως.

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι Ίμπιζα απόγευμα, κλαμπ μοδάτο με λευκά υφάσματα που κινούνται στο ρυθμό που δίνει το θαλασσινό αεράκι, απέραντη θέα θάλασσα καλή παρέα και στα ντεκ η μουσική σου.

 

Έπος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Γεια σου Τερούμι!

Σίγουρα δεν παίζεις πανκ και σίγουρα κατα τη γνώμη μου δεν θα έμπαινε σε συλλογή Ibiza. Είναι πολύ esoteric συλλογή για να συνοδεύσει το ηλιοβασίλεμα.

Μαστοριά στους ήχους και το sound design. Ωραίες ενορχηστρώσεις με συνθετικούς ήχους που δένουν και δεν ποδοπατούν ο ένας τον άλλον. Δύσκολο. Και ωραία παραγωγή.

Πιστεύω πως θα έχει αρκετό ενδιαφέρον για την κοινότητα των video makers.

Απο σένα δεν περίμενα κάτι λιγότερο.😉

 

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολύ ωραίες συνθέσεις και μου άρεσε η ένταση που βγάζει το mix, είναι όλα πολύ "in your face". Καλοτάξιδο!

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/6/2022 στις 9:18 ΜΜ, Yannis Methenitis είπε

Είναι πολύ esoteric συλλογή για να συνοδεύσει το ηλιοβασίλεμα.

 

+1

 

Στις 19/6/2022 στις 9:18 ΜΜ, Yannis Methenitis είπε

Μαστοριά στους ήχους και το sound design. Ωραίες ενορχηστρώσεις με συνθετικούς ήχους που δένουν και δεν ποδοπατούν ο ένας τον άλλον. Δύσκολο. Και ωραία παραγωγή.

 

+1

 

Μπράβο και απο μένα μεγάλε!
Όχι απλά με κράτησε με το ενδιαφέρον που έχει και την άνετη ροή, με κατάπιε χωρίς να το καταλάβω.
Η δε μελωδία του breaking hearts στο 2:10 μου ξύπνησε αναμνήσεις απο το ost του videogame Metroid Prime (μέγα κατόρθωμα κατ εμε).

 

Έχεις πολύ πράμα να προσφέρεις, προχώρα ακάθεκτος!

  • Like 1

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου