Προς το περιεχόμενο

PRS Silver Sky SE - Το αντίπαλο δέος στις προσιτές Fender;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης δίνει rosewood ταστιέρα. Έχω μια Fender player strat με maple ταστιέρα την οποία καραγουσταρω, αλλά είναι σπαστικό όλος ο ανταγωνισμός να δίνει rosewood σε αυτήν την τιμή και η Fender να δίνει maple και pau ferro (🫣) ρε φίλε...

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, fusiongtr είπε

 

Και ασθενικό θα πρόσθετα εγώ.

Και ο ήχος αρκετά thin γενικότερα (για τα γούστα μου πάντα).

Άψυχη μου φάνηκε ρε γμτ, καθόλου όγκος ακόμα και για μονούς.

Αν και εμφανισιακά δεν με ενόχλησε το headstock έτσι όπως την είδα "σε δράση".

 

εμενα παντως σαν κανονικη mid 60s strat με τους γνωστους 5,7Κ-5,8Κ μαγνητες μου ακουστηκε....του Hendrix που ηταν late 60s .... ηταν ακομα πιο πΣοφιες 😂 

 

πολυ ΑΣκηΜια ρε μαμωτο ομως......

 

με 1000 ευρω btw αγοραζεις ΑΝΕΤΑ στην Ελλαδα 90s American Std που ειναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ strat και κανεις και investment για το μελλον (ενταξει δεν θα κανουν ποτε 30.000 ευρω σαν τις 50s & 60s αλλα σε 10 ετη θα εχουν για πλακα την διπλη τιμη......βρες μου εσυ επενδυσΗς με 100% αποδοσΗς στη 10ετια 🤣 )

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Flotzen είπε

Όχι. Αυτούς είχε.

Και μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση από όταν την πήρα (ανταλλαγή) γιατί εκτός από big muff για Gilmour, δεν πλησίαζα για κανένα λόγο bridge μονό σε strat.

Απίστευτα γεμάτος ήχος.

Βέβαια, όσο την ανακάλυπτα έπαθα πλάκα με τα μπάσα του neck, ειδικά με πολλά γκάζια.

Αυτό το piano-like που λέτε τόση ώρα παραπάνω, το έχει σε υπερθετικό βαθμό στα καθαρά της.

 

Edit: Πιανιστικά ακόρντα αναφέρθηκαν, εγώ είχα ήχο στο μυαλό μου.

Παρακατω η ανταλλαγη με τον Φιλο Fotzen . Και οι δυο χαρουμενοι μετα την τελικη συμφωνια. Αποδειξη οτι τις εχουμε κρατησει για 7-8 χρονια. Ειναι παντα θέμα γουστου….εγω στην 60’s custom shop βρηκα την strat των ονειρων μου μετα απο καμια 10 αρια αμερικανες που περασαν απο τα χερια μου.Η διαφορα μας …εγω προτιμω τον καθαρο ηχο και ειμαι κυριως ακορντακιας….ενω το παιξιμο του Ντινου ( εαν θυμαμαι καλα) ηταν  τελειο με την R8 που ειχα τιοτε και τον plexi μου με μπολικη βρωμα απο ενα xotic bb preamp.

η suhr ηταν τελεια με βρωμα, ενω στα καθαρα μου φαινοταν πολυ hi fi.

ειπαμε γουστα ειναι αυτα…

 

9F2D90A8-1C76-43AE-BBBF-023A5A3C7B3B.jpeg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, nklshp είπε

η suhr ηταν τελεια με βρωμα, ενω στα καθαρα μου φαινοταν πολυ hi fi.

I beg to differ...

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα δικα μου αυτια…ειναι ωραιο να συμφωνουμε με τη διαφωνια μας…

επισης ακομη και το καθαρο …για τον καθενα διαφερει…

Για εμενα πχ τον living room player, καθαρο ειναι το 2,5 συν λιγο στον reverb deluxe παιζοντας παρεουλα με ηλεκτρικο πιανακι, η hammond και cajon drum set.

Επεξεργασμένο από nklshp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, nklshp είπε

Στα δικα μου αυτια…ειναι ωραιο να συμφωνουμε με τη διαφωνια μας…

Γεια μας...!!!

Έχεις pm για τα της ανταλλαγής.

  • Like 1

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Flotzen είπε

Γεια μας...!!!

Έχεις pm για τα της ανταλλαγής.

Γερασα, ο Flotzen εχει καλυτερη μνημη. Για την ιστορια αλλη strat ειχαμε ανταλλαξει, η δικη μου suhr ηταν Suhr Pro series C2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου