Προς το περιεχόμενο

*KΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ* απο το συγκροτημα μου! Περιμενω την γνωμη σας


Xara Sterg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
37 λεπτά πριν, Superfunk είπε

ειναι σα να στειλεις Ελληνα κιθαριστα στο Nashville ....οποιος και να ειναι θα γυρισει πισω με το πρωτο αΓεροπλανο σε 2 ημερες και με τα ΑΦΤΙΑ κατεβαΖμενα ( το εκανε γνωστος μου που επεμενε να τον "στειλω να τον ακουσουν" λόγω καποιων γνωριμιών που εχω εκει,και ΕΠΑΙΖΕ και τις ΚΑΛΤΣΕΣ του,για τα ελληνικα δεδομενα, το παιδι δεν ηταν και κουλος)  

 

Το τερμάτισες κι εσύ, είναι σαν να με έπαιρνες τις εποχές που έπαιζα τοπικά Πειραιά και να με έστελνες Premier League, ούτε 10 λεπτά προπόνηση δε βγαίνει, τι συζητάμε τώρα.

 

Η μπάντα της Χαράς έχει τρομερή προοπτική για Ελληνικά δεδομένα, τραβιόμουν χρόνια σε μαθητικά-φοιτητικά φεστιβάλ τύπου Schoolwave και ζήτημα να είδα 2-3 αντίστοιχες μπάντες.

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BillTrantos είπε

 

Η μπάντα της Χαράς έχει τρομερή προοπτική για Ελληνικά δεδομένα,

 

Αυτό λέω και εγώ.

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
34 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Αυτό λέω και εγώ.

 

Αυτό που ήθελα να πω εγώ και δεν ήμουν σαφής, είναι πως δε χρειάζεται να μιλάμε μόνο για Ελλάδα ή Nashville, υπάρχουν και ενδιάμεσα layers. Ανάλογα τη χώρα, ή ακόμα και την εκάστοτε πόλη, μπορεί να υπάρχουν οι συνθήκες για να φανεί μια μπάντα.

 

Πχ εδώ στο Amsterdam κάθε δεύτερο σπίτι γράφει κάποιου είδους techno ή house. Εεε για να φανείς πρέπει να είσαι τοπ. Τα ίδια στη jazz από μη ηλεκτρονικά είδη, τα περισσότερα live-άδικα είναι jazz. Όμως δεν υπάρχουν πολλές rock μπάντες, ή metal, ή punk, οπότε θα μπορούσε μια μπάντα να φανεί λίγο παραπάνω.

 

Στο Nashville μπορούν να σταθούν το 0.01% των ανθρώπων που παίζουν μουσική, δε χρειάζεται να "μετριέται" κανείς μαζί τους, τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BillTrantos είπε

 

Αυτό που ήθελα να πω εγώ και δεν ήμουν σαφής, είναι πως δε χρειάζεται να μιλάμε μόνο για Ελλάδα ή Nashville, υπάρχουν και ενδιάμεσα layers. Ανάλογα τη χώρα, ή ακόμα και την εκάστοτε πόλη, μπορεί να υπάρχουν οι συνθήκες για να φανεί μια μπάντα.

 

Πχ εδώ στο Amsterdam κάθε δεύτερο σπίτι γράφει κάποιου είδους techno ή house. Εεε για να φανείς πρέπει να είσαι τοπ. Τα ίδια στη jazz από μη ηλεκτρονικά είδη, τα περισσότερα live-άδικα είναι jazz. Όμως δεν υπάρχουν πολλές rock μπάντες, ή metal, ή punk, οπότε θα μπορούσε μια μπάντα να φανεί λίγο παραπάνω.

 

Στο Nashville μπορούν να σταθούν το 0.01% των ανθρώπων που παίζουν μουσι..

 

κή, δε χρειάζεται να "μετριέται" κανείς μαζί τους, τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ.

 

Εντάξει τότε να προσθέσω και ολες τις ευρωπαϊκές χώρες, το ΗΒ που μιλάνε ενγκΛεζικα  δεν είναι ευρωπαϊκή χώρα ως γνωστόν .

 

Μόνο west coast να μην πάνε  😀

 

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ μακριά από τα ακούσματα μου αλλά νομίζω ότι είναι πολύ καλή προσπάθεια, ωραίο βίντεο (αν και λείπει ο μπασσίστας) και γενικά έχει πέσει δουλειά και φαίνεται. Εύχομαι κάθε επιτυχία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Superfunk είπε

 

Εντάξει τότε να προσθέσω και ολες τις ευρωπαϊκές χώρες, το ΗΒ που μιλάνε ενγκΛεζικα  δεν είναι ευρωπαϊκή χώρα ως γνωστόν .

 

Μόνο west coast να μην πάνε  😀

 

Τι ωραια που τα λετε ! Αυτο με τον ελληνικο στιχο η αληθεια ειναι οτι το δοκιμασα αλλα ακομα δεν βρηκα καποια συνταγη στο πως εκφραζομαι στα ελληνικα που να πω οκ ''τιμιο'' οποτε για αυτο ακομα δεν εκανα κατι τετοιο ! Εκφραζομαι καλυτερα για την ωρα στο να γραφω στιχους στα αγγλικα εξου και πηγαινω μ αυτο !  Εννοειται οτι ο ελληνικος στιχος ειναι πιο αμεσος αλλα αμα δεν τον πετυχεις σωστα και να σου ταιριαζει το αποτελεσμα θα αφησει περιεργο feeling .. εδω θα ειμαι θα κανω δοκιμες θα σας τις στελνω και θα τα λεμε !!

3 ώρες πριν, D'Ailleurs είπε

πολύ μακριά από τα ακούσματα μου αλλά νομίζω ότι είναι πολύ καλή προσπάθεια, ωραίο βίντεο (αν και λείπει ο μπασσίστας) και γενικά έχει πέσει δουλειά και φαίνεται. Εύχομαι κάθε επιτυχία.

σε ευχαριστουμε πολυ <3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

πολύ ωραία παραγωγή (το βιδεον δεν ακολουθεί απόλυτα αλλά μην τα θέλουμε όλα δικά μας)...

 

πολύ όμορφο τραγούδι για το είδος με λίγο αδύναμο μελωδικά το ρεφραίν που αδικεί ολίγον το όλον (αλλά αυτό είναι καθαρά υποκειμενική μου θέση μια και μου άρεσε πολύ το κουπλέ όποτε μάλλον είχα πολύ μεγάλες προσδοκίες)...

 

είστε μικροί με μεγάλα περιθώρια βελτίωσης σε όλα τα επίπεδα κι αν από τώρα είστε σε αυτό το επίπεδο έχουμε να περιμένουμε πολλά... μπράβο...👏

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου