Προς το περιεχόμενο

Cobalt/Argon8X - Πού μπορεί να βρει κανείς να τα δοκιμάσει στην Αθήνα; Υπάρχει AIRbnb για Synth? :P


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικά σκέφτομαι να πουλήσω original Minilogue + Reface XD για κάτι άλλο (αν είχα χώρο και αρκετό χρήμα λογικά θα τα φύλαγα ή θα τα "δάνειζα" σε φίλο). Ειδικά με ελκύουν αρκετά τα Cobalt ή Argon με τα 61 πλήκτρα γιατί έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια για τα keybeds και μου άρεσε ο ήχος του cobalt - για το argon δεν είμαι σίγουρος τόσο, προφανώς είναι και άλλη η φάση του. Θα ήθελα να έχω κι ένα καλό keyboard 61 πλήκτρων, τα midi controllers όμως που βλέπω με αντίστοιχα keybeds είναι πανάκριβα (και δεν έχω ανάγκη όλα αυτά τα controls που έχει πχ. το Keylab).

 

Το reface το χρησιμοποιώ υπερβολικά σπάνια, αν και αν το κάνεις match με ένα μεγαλύτερο keyboard και ένα X/Y touchpad (πχ. απο εφαρμογή σε κινητό) γίνεται αρκετά fun. Το minilogue κι αυτό το βρίσκω fun αλλά πάλι το ανοίγω σπάνια πλέον, με περιορίζει το keyboard ΚΑΙ δεν τρελάθηκα ποτέ με τον σούπερ μεταλλικό/ωμό ήχο του. Έχει την γοητεία του βέβαια και πάντα είναι ωραία να σκαλίζεις έναν ήχο από το μηδέν πάνω του.

 

Anyway... Σίγουρα θα έχετε διάφορες απόψεις για τα cobalt/argon, θα ήθελα να ακούσω από κάποιον που έχει κάποιο, ή και για εναλλακτικές (πχ. έχω στο νου μου και το Sledge 2 αλλά ίσως μου είναι λίγο ογκώδες). Ειδικότερα όμως δεν ξέρω πού μπορεί να βρει κανείς κάποια από αυτά να τα δοκιμάσει. Αν δεν υπάρχει κάποιο μαγαζί, ίσως μπορεί κάποιο καλό παιδί να με προσκαλέσει για ένα σύντομο test :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου