Προς το περιεχόμενο

Ταινιες που εχουν να πουν κατι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κυριοι ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ!!! Επεσε στην αντίληψή μου κάτι το απαραδεκτο και ανήκουστο. Μετα το επιεικώς αμφιλεγόμενο Terminator3 (ακους εκει μια ξανθοπιπίτσα να τσαμπουκαλέυεται στον Arnold...), οι βλάσφημοι προχωρούν ενα βήμα παραπέρα και ετοιμάζουν Terminator4 στο οποίο δεν θα παίζει ο Schwarzenegger!!! Αυτό είναι πρωτοφανώς υβριστικό και ανεπίτρεπτο! Ποιος αχαμνός μπεμπέκος θα τολμήσει να παίξει το ρόλο του Τ800? Ποιος ταπεινός ατριχος λιμοκοντόρος θα τολμήσει να ξεστομίσει "I'll be back!"?? Αισχος!

 

Ολοι για σιωπηλή διαμαρτυρία στο Συνταγμα με δερμάτινα perfecto, μαυρα γυαλιά και κόκκινο ledάκι στο αριστερό μάτι! Ακους εκει....

 

Για περεταίρω πληροφορίες για το επικείμενο αίσχος δείτε εδώ...

http://terminator-4-trailer.blogspot.com/

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 135
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπα εγώ το περιμένω καθώς πλέον θα λέει την ιστορία του Connor αφού έχει μεγαλώσει και είναι επαναστάτης. Οπότε πάει ο T800. Θα έρθει η πτώση των μηχανών  :'(

 

Χώρια που συνήθως ο Christian Bale είναι εγγύηση!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Children of Men!

 

Η ΤΑΙΝΙΑΡΑ!

 

http://www.imdb.com/title/tt0206634/

http://www.youtube.com/watch?v=NikEQy1XxDE

και

HUGE SPOILER AHEAD (Το τέλος της ταινίας)

http://www.youtube.com/watch?v=7hrFEhd6tKc&feature=related

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το καταλαβαίνω.

Μάλλον μεγάλωσα  :(

13 σελιδες thread για τον κινηματογράφο σε μουσικό forum και δεν είδα (εκτός αν δεν το πρόσεξα οπότε και γι' αυτό blame it on the age) ούτε μια αναφορά στο Easy Rider (έστω με όλη την αρφέλεια που το διακατέχει) ?

Μιλάτε για το Γιαπωνέζικο κινηματογράφο για anime και thrillers και δεν γίνεται αναφορά στον τρισμέγιστο Akira Kurosawa ?

Μιλάτε για Βρεττανικό κινηματογράφο και δεν αναφέρουμε Hitchcock ή (από τους πολύ αγαπημένους μου σύγχρονους) Ken Loach ?

 

Που είναι είναι οι αναφορές σε Bergman, Truffaut, Cucor, De Palma, Eisenstein , Houston, Kazan, Renoir, Almodovar, Chaplin, Capra  ?

 

Δεν σας είπαν τίποτα οι ταινίες τους ?

 

Στα θρανία κύριοι. Η μάλλον πίσω στις αίθουσες  ;D

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα γιατρε μου ειναι φυσικα «εκ των ων ουκ άνευ» («conditio sine qua non» που λεγαν και οι Λατινοι) ;D

 

Εγω προτεινω φρεσκο και underground πραμα.... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο, δεν μου δόθηκε αυτή η εντύπωση (όπως δεν μου δίνεται και σε καθημερινές συζήτήσεις με ανθρώπους "που έχουν χόμπυ τον κινηματογράφο") αλλά πάσο........

 

Και πάλι όμως απουσιάζουν Wong Kar-wai, Tsai Ming-Liang, Moodysson, Gus Van Sant, Michael Moore to name but a few.

 

Με εντυπωσιάζει αλλά και με κουράζει βαθύτατα ο Ang Lee.

 

Επιβάλλεται η αναφορά στον μεγάλο σκηνοθέτη Clint Eastwood

 

Δεν έχω πειστεί (με τίποτα) με Tarantino και οι Cohen "ανεβοκατεβαίνουν".

Οι Kiarostami, Cronenberg, von Trier μεγάλοι αλλά not my cup of tea.

 

Μιλάω για σκηνοθέτες και όχι για ταινίες για να κρατήσω το posting μικρό  ;)

 

Αυτά και sorry αν κούρασα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάτε για το Γιαπωνέζικο κινηματογράφο για anime και thrillers και δεν γίνεται αναφορά στον τρισμέγιστο Akira Kurosawa ?

 

Ο Kurosawa παραείνι γνωστός ώστε να προταθεί σε ένα θέμα, που προσωπικά το αντελήφθην ότι είχε να κάνει με το πιο underground κοινό και ταινίες

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Που είναι είναι οι αναφορές σε Bergman, Truffaut, Cucor, De Palma, Eisenstein , Houston, Kazan, Renoir, Almodovar, Chaplin, Capra  ?

 

Ούτε καν θυμάμαι αν έχω γράψει τίποτα σε αυτό το θρεντ... μάλλον όχι γιατί όσον αφορά στον κινηματογράφο (ειδικά των 50s και 60s) είμαι... να μην μου δώσεις αφορμή να ξεκινήσω κουβέντα (δεν σταματάω με τίποτα). 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νούμερο Ούνο 

 

Μάθε παιδί μου γράμματα (δε θέλω κριτική, μέγιστη ταινία, ακόμα μας βασανίζουν τα ίδια θέμα τα παιδείας και αντίληψης)

 

Νούμερο Ντούο

Ού Κλέψεις  (η απίστευτη κωμωδία με σενάριο βγαλμένο από την ξεχασμένη ελαφρά ελληνική λαογραφία)

 

Νούμερο Τρέ

On any Sunday (για εμάς τους μοτοσυκλετιστές, το απόλυτο ρίγος, τα έδειξαν και τα είπαν όλα τότε, δείτε το, ανατριχιαστικό)

 

Νούμερο Κουάτρο

High Fidelity (έτσι απλά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου