Προς το περιεχόμενο

Ποιό solo απο τα δέκα;


10 guitarists improvise  

33 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Ποιό σόλο;

    • Ariel Posen
      1
    • Lari Basilio
      11
    • Mark Lettieri
      4
    • Matthew Scott
      1
    • Paul Davids
      0
    • Tomo Fujita
      0
    • RJ Ronquillo
      1
    • Rudy Ayoub
      1
    • Tom Bukovac
      14
    • Tom Quayle
      0


Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 λεπτά πριν, dimsonic είπε

δεν ξέρω....

να τον δείρω θέλω.

και για να μην παρεξηγιόμαστε, όταν ξεκίνησε και ήταν άγνωστος πριν 6-7-8 χρόνια ήταν πιό καλός και ειλικρινής. Φαινόταν. Σιγά σιγά καθώς το κανάλι του μεγάλωνε, άρχισε να καβαλάει το καλάμι.

Αν θέλετε δειτε τα παλιά του βίντεο. Και δυστυχώς είναι κάτι που το βλέπω και σε άλλους που συμπαθώ.

Εγώ ξεγράφτηκα από το κανάλι του, ιδίως μετά από την χαζομάρα με την κιθάρα του Χέντριξ δεν θέλω να ασχολούμαι.

 

Το μόνο είναι ότι κρατάω λίγες αποστάσεις, γιατί δραστηριοποιείται σε απόσταση σχεδόν αναπνοής από τους χώρους που είναι η κόρη μου. Κι ο κόσμος είναι μικρός...

 

Δεν έχεις άδικο. 

 

Είναι σίγουρα και υποκειμενικό το θέμα. 

 

Εγώ για παράδειγμα, δεν τρελαίνομαι με τον Beato. Όχι ως κανάλι. Με τον ίδιο τον Beato. Δε μου κάθεται καλά. Αλλά τα περισσότερα από αυτά που ανεβάζει μου αρέσουν και τα παρακολουθώ και είναι subscribed. 

 

Κατά τη γνώμη μου, και αυτού το περιεχόμενο παλιότερα ήταν ποιοτικότερο (όσον αφορά το περιεχόμενο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mpamps είπε

Δεν έχεις άδικο. 

 

Είναι σίγουρα και υποκειμενικό το θέμα. 

 

Εγώ για παράδειγμα, δεν τρελαίνομαι με τον Beato. Όχι ως κανάλι. Με τον ίδιο τον Beato. Δε μου κάθεται καλά. Αλλά τα περισσότερα από αυτά που ανεβάζει μου αρέσουν και τα παρακολουθώ και είναι subscribed. 

 

Κατά τη γνώμη μου, και αυτού το περιεχόμενο παλιότερα ήταν ποιοτικότερο (όσον αφορά το περιεχόμενο).

Συμφωνω και για beato

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Προσοχή κυκλοφορούν καρατέκα δάρτες.

Που πας ρε θείο...😁

Να αποφεύγεις την Ολλανδία ολότελα θα έλεγα, μη σε χάσουμε γιατι είναι και ψηλοί αυτοί.

Αφού είσαι ευαίσθητη φυσιογνωμία, τι είναι αυτό που σου κάθονται στο λαιμό ορισμένοι...😄

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Uncle Larry by a long shot.

Uncle Larry ε?

Οχι auntie Lari

  • Χαχα 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για να το προσαρμόσουμε στα δικά μας (πιο αρσενικά ασούμε) δεδομένα, νομίζω είναι εύκολο να γίνει χωρίς τα thank you, τα reactions και τα it's an honour to be here. 

Κάνει ένας έμπειρος που είναι παλιοσειρά στο noiz ένα backing track 20 δευτερολέπτων, στέλνουν όσοι θέλουν to take τους πάνω στο κομμάτι και απλά κάποιος ενώνει όλα τα βίντεο σε ένα μεγάλο. 

Και στα σχόλια γίνεται το ξεκατίνιασμα που είναι και όλο το ζουμί και το ενδιαφέρον του πράγματος 😅

Πάντως μιας που λέμε και τι δε μας αρέσει, και σε αυτό το βίντεο και στο προηγούμενο υπάρχει ένας που υποδύεται τον antihero. Σε αυτό το βίντεο είναι ο Rudy Ayoub (που δεν έχω θέμα με το παλικάρι) και στο προηγούμενο ήταν ένας άλλος που δε θυμάμαι όνομα. 

Τα παλικάρια σκάνε μύτη στο collab video με Squier. Για να δείξουν και καλά ότι the tone is in the fingers κλπ. Μεγάλε είναι σαν να σε καλούν σε πάρτι και να πας με σορτσάκι και φανελάκι γιατί σημασία έχει το χιούμορ μας ξερωγώ. Έχεις πολύ καλύτερες κιθάρες, το βίντεο θα μείνει στο ίντερνετ για πάντα, δώσε τον καλύτερο σου εαυτό.

Δεν ξέρω, μου φαίνεται η τεχνητή προσπάθεια να φανείς ακομπλεξάριστος ως μια μορφή κόμπλεξ 

  • Συμφωνώ 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τους σολίστες, ένα "ευχαριστώ" θα αρκούσε. Απλή ευγένεια, χωρίς σάλτσες και ψεύτικες φιλοφρονήσεις.

 

Από την πλευρά του δημιουργού, το ότι έβαλε τη φάτσα του στο παραθυράκι και δείχνει τις "αντιδράσεις" του, είναι η επιτομή του αντιπαθητικού, ειδικά με τον εμφανώς υπερβολικό τρόπο που αντιδρά. Παρόλα αυτά, είναι κίνηση νίντζα ως προς τα views γιατί είναι και reaction video, εκτός δηλαδή από την ποικιλία των solos από γνωστά γιουτιουμπικά ονόματα. Και ξέρουμε καλά ότι ο κόσμος ψοφάει για reaction videos.

 

Εγώ σε κάτι τέτοιες δηθενιές, οραματίζομαι έναν κιθαρίστα youtuber ο οποίος θα στραβώνει τη μούρη του όταν κάτι δεν του αρέσει και θα λέει και "αυτό που έπαιξες εδώ ήταν μεγάλη βλακεία".

 

No filter που λένε και οι ινσταγκραμικοί φωτογράφοι.

  • Συμφωνώ 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Jazzjoker είπε

Εγώ σε κάτι τέτοιες δηθενιές, οραματίζομαι έναν κιθαρίστα youtuber ο οποίος θα στραβώνει τη μούρη του όταν κάτι δεν του αρέσει και θα λέει και "αυτό που έπαιξες εδώ ήταν μεγάλη βλακεία".

 

 

Ένας είναι (αν και δεν είναι youtuber αλλά noizer), και τον έχουμε εδώ, να μας κάνει την τιμή να μας κρίνει.

 

Sir Νέστορα τον λένε

κι όλα τα παιδάκια κλαίνε.

 

Άμα κάνει κανάλι YouTube, μέχρι και 2δις βγιούζ και σαμπσκρίπτσιονς θα χτυπήσει ασούμε, μόνο με τις κριτικές του.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Basilio δαγκωτό.

 

Πρόσφατα την ανακάλυψα και με ξετρελαίνει όπου τη βλέπω το ότι υπηρετεί το εκάστοτε κομμάτι, αντί να νομίζει πως ο λόγος ύπαρξης των τραγουδιών είναι το να κάνει ο κιθαρίστας solo.

 

Μουσικός...

Επεξεργασμένο από stamkosk

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου