Προς το περιεχόμενο

Αγοράζουν τα καταστήματα μεταχειρισμένες κιθάρες;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ενδιαφέρομαι να πουλήσω την strat μου η οποία είναι Fender Player Series, Polar White, SSS, 2021 μοντέλο. Κυριολεκτικά έχω παίξει 4-5 φορές από 30'. Είναι ολοκαίνουργια. 

Θέλω να πάρω ακριβώς την ίδια σε buttercream χρώμα (σας παρακαλώ όσοι έχετε σκοπό να αρχίσετε να λέτε ή να χλευάζετε ότι αυτό είναι ανόητο και άλλη είναι η ουσία σας παρακαλώ μην ξεκινήσετε δεν υπάρχει λόγος... Ο κάθε ένας έχει δικαίωμα να κάνει αυτό που τον ευχαριστεί στο τέλος εφόσον δεν το κάνει εις βάρος κάποιου άλλου..).

 

Απλά για να ξεμπερδεύω θα ήθελα να τη δώσω σε κάποιο μαγαζί μουσικών οργάνων, να μου δώσει μία τιμή και να παραγγείλω τη καινούργια και να πληρώσω τη διαφορά. (Για να προλάβω πάλι κάποιους το γνωρίζω ότι αν τη πουλήσω μόνος μου θα σώσω περισσότερα χρήματα, δε διαφωνώ, και πάλι είναι όμως επιλογή μου).

 

Πήρα Νάκα και Ζαρανίκα αλλά δεν λειτουργούν κατ' αυτό το τρόπο.

Γνωρίζει κάποιος φίλος κάποιο κατάστημα στην Αθήνα, που εκτός του να πουλάει καινούργιες κιθάρες, να αγοράζει κιόλας μεταχειρισμένες ηλεκτρικές σε καλές τιμες?

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Απ' όσο γνωρίζω δεν συνηθίζεται να αγοράζουν μεταχειρισμένα όργανα τα γνωστά καταστήματα. Δεν θα έχανες όμως τίποτα να ρωτήσεις π.χ. τον Καγμάκη και άλλους εφ' όσον σκοπευεις να παραγγείλεις καινούργια απο τον ίδιο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Αγοράζουν τα καταστήματα μεταχειρισμένες κιθάρες;

Δύσκολο κάτι τέτοιο αλλά αν πάρεις καινούργια από τον ίδιο ίσως το κάνουν καθώς θα έχουν κέρδος από την πώληση.Παντως όπως είπες θα πιάσεις πολύ λιγότερα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δες πόσο πωλείται μεταχειρισμένη σε Ελληνικά και ξένα sites, κατέβασε την τιμή (κάμποσο...) από την φθηνότερη, ανέβασε την αγγελία στο smart noiz και σε 2-3 μέρες την έχεις δώσει χέρι χέρι με τα λεφτά, εφόσον είσαι και από Αθήνα. Απλώς λόγω δεκαπενταύγουστου ίσως αργήσει λίγο, όλοι λείπουν..

 Τα γράφω τα παραπάνω γιατί το μαγαζί θα στην πάρει "κοψοχρονιά" και επειδή γράφεις ότι θες να "ξεμπερδεύεις"...

  • Like 1
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LeonidasKik είπε

...Γνωρίζει κάποιος φίλος κάποιο κατάστημα στην Αθήνα να αγοράζει κιόλας μεταχειρισμένες ηλεκτρικές σε καλές τιμες?

Δεν υπάρχει κατάστημα που θα αγοράσει στην ίδια τιμή που θα τη δώσεις σε ιδιώτη. Αν την αγοράσουν θα την αγοράσουν σε χαμηλή τιμή και θα την πουλήσουν ακριβότερα για κέρδος. Βάλτην σε αγγελία.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 ώρες πριν, LeonidasKik είπε

Θέλω να πάρω ακριβώς την ίδια σε buttercream χρώμα

Ξέρεις, υπάρχει και μια (θεωρώ) λιγότερο "μπελαλίδικη" προσέγγιση:

 

Τη βάφεις- και αν όχι εσύ, ξέρουμε κόσμο που την κάνει τη δουλειά ΑΑΑ

Edit: Για το αρχικό σου ερώτημα, προσωπικά δεν ξέρω κανένα μαγαζί που να το κάνει. Αλλά δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις παντού...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, LeonidasKik είπε

Θέλω να πάρω ακριβώς την ίδια σε buttercream χρώμα (σας παρακαλώ όσοι έχετε σκοπό να αρχίσετε να λέτε ή να χλευάζετε ότι αυτό είναι ανόητο και άλλη είναι η ουσία σας παρακαλώ μην ξεκινήσετε δεν υπάρχει λόγος... Ο κάθε ένας έχει δικαίωμα να κάνει αυτό που τον ευχαριστεί στο τέλος εφόσον δεν το κάνει εις βάρος κάποιου άλλου..).

Δε λέω ότι είναι ανόητο, αλλά πραγματικά το polar white είναι ομορφότερο από το buttercream. Για κάποιο λόγο το buttercream το έχω συνδυάσει με telecaster ή με yngwie malmsteen Stratocaster 

  • Μπερδεύτηκα 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις!!

Τελικά απλά την παρήγγειλα καινούργια μέσω Νάκα και μετά το 15Αύγουστο θα ανεβάσω προς πώληση στο Noiz την Polar White.

 

Εύχομαι καλή Παναγιά σε όλους σας και στις οικογένειές σας με υγεία!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Από απλή περιέργεια έψαξα λίγο στο νετ για μεταχειρισμένη Strat player και όσες είδα ήταν αδικαιολόγητα ακριβές... Σχεδόν 750Eu έχει καινούρια και από αυτές που είδα (ebay, reverb e.t.c) οι περισσότερες ήταν πάνω από την τιμή καινούριας.... 

 Στο smart noiz πριν μέρες (τώρα δεν υπάρχει καμία) υπήρχε μια του 2019 με 1100Eu...

 Οπότε, εάν δεν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα, μην την σκοτώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου