Προς το περιεχόμενο

YouTube χωρίς ενοχλητικά διαφημιστικά διαλείμματα.


Vale Rossi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

57 λεπτά πριν, Kanimothrios είπε

...αν αυτή δεν ικανοποιεί ένα σωρό νεοθεσπισμένα κριτήρια πολιτικής ορθότητας;

Δεν κινδυνεύει με την πρώτη ευκαιρία να φάει ban,να γίνει cancelled,κ.λ.π.;

 

 

πάντως ....

πόση αλήθεια έχει το παραπάνω θα έλεγα....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fusiongtr είπε

 

Βρε κανιμόθριέ μου, δεν είναι λογικό, πίσω από κάποια γνώμη να υπάρχει κάποια άποψη, αυτή να εκφράζει αντιλήψεις, στάσεις ζωής, νοοτροπίες, κλπ?

 

Δεν καταλαβαίνω που είναι το περίεργο.

Εκτός κι αν δεν κατάλαβα τι εννοείς, που είναι πολύ πιθανό.

Έγραψα ένα ολόκληρο σεντόνι, αλλά το έφαγε η μαρμάγκα..

 

Κράτα ότι πλέον για συγκεκριμένα θέματα, που σε καιρούς ευημερίας επικρατούσε διάλογος και αμπελοφιλοσοφίες, πλέον υπάρχει βίωμα, θυμικό και μηδέν υπομονή.

 

Κοίτα πως απάντησα στην αναφορά περί ΕΡΤ..

Στα πρώτα μου χρόνια στο noiz θα έγραφα στο χαλαρό, ότι σε κάθε κοινωνία υπάρχουν κρατικοδίαιτα κομματόσκυλα που παίρνουν σύνταξη και εφάπαξ στα 50 και θα άλλαζα τροπάριο απευθείας...

Όταν όμως τέτοια φαινόμενα συνετέλεσαν, μεταξύ άλλων, στην καταστροφή μιας χώρας και στον ξεριζωμό μιας γενιάς(στην οποία ανήκω και εγώ,άσχετα αν η μετανάστευση με ωφέλησε)

ξυπνάει το θυμικό,το βίωμα και αν κάποιος έγραφε στα σοβαρά καμιά λίστα με τους πεσόντες της ΕΡΤ, θα απαντούσα με τρόπο που η διεύθυνση δε θα μπορούσε παρά να με μπανάρει..

 

Κοντολογίς,αν πιστεύεις στους νεκρούς της ΕΡΤ, πιστεύεις και σε ένα  "πακέτο πραγμάτων" για το οποίο παλαιότερα θα σε τρόλαρα, αλλά τώρα καραδοκεί το μπινελίκι..

Επεξεργασμένο από Kanimothrios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/8/2022 στις 6:00 ΜΜ, Kanimothrios είπε

 

Ζω σε ένα κρατίδιο που στην επαρχία του,υπάρχουν κτήματα με λουλούδια,φράουλες,αυγά ημέρας,κ.λ.π. όπου μπορείς να σταματήσεις με το αμάξι και ανάλογα με τα προϊόντα/ποσότητα που θα πάρεις, να αφήσεις το αντίστοιχο αντίτιμο που αναγράφει ο εκάστοτε παραγωγός.

Δε σε επιτηρεί κανείς,συνήθως δεν υπάρχει ψυχή τριγύρω.

Και λειτουργεί...

 

Θα λειτουργούσε στην Ελλάδα;

Aμφιβάλλω..

 

 

Σιγά το πράμα και στο χωριό μου το κάνουν και από ότι ξέρω και σε άλλα μέρη της Ελλάδας.

Στην χώρα που μένεις αυτό γίνεται στην πρωτεύουσα τους; Μάλλον όχι.

Δεν γίνεται όπου υπάρχουν τουρίστες και μετανάστες.

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου