Προς το περιεχόμενο

Dream amplifier


Nekkon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

48 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

 

Για πες και το σύνολο των κιλών- προκαλούν τρεμούλες; 😄

 

Όχι βρε, απλά είναι μόνιμα σε παλέτα που την μεταφέρει γερανός, γιατί το τριαξονικό κινδυνεύει να βγει υπέρβαρο σε τυχόν έλεγχο της τροχαίας.

 

EDIT: Δεν είναι τόσο βαρύ τελικά. Το κεφάλι είναι γύρω στα 17-18 κιλά.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά αν δεν έχω δοκιμάσει κάτι δεν το θεωρώ ως "dream" αλλά με βάσει τα βίντεο θα ήθελα να είχα ένα

 

 

ή έναν

 

 

 

ή έναν

 

 

 

αλλά προς το παρόν με τον IRT15 είμαι μια χαρά. Τώρα τι θέλω να έχει: ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΤΟΝΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ και interface για βλάκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, D'Ailleurs είπε

 

Τώρα τι θέλω να έχει: ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΤΟΝΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ και interface για βλάκες.

 

Οι mesa είναι φτιαγμένοι για σένα. :classic_tongue:

  • Χαχα 4

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ενισχυτής των ονείρων μου μαζί με κάποια καλή πεταλιερα line6 όχι τις πολύ ακριβές έχουν πολλά μπλιμπλικια.

https://www.soundimage.gr/product/yamaha-dbr-10-aytoenishyomeno-iheio?skr_prm=WyIwMjA0YmNkMy1jNTY3LTQ5NDItYTBiYy01Y2EzMmRlNGNkOWIiLDE2NjI1Mjg4ODY4NTgseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Ο ενισχυτής των ονείρων μου μαζί με κάποια καλή πεταλιερα line6 όχι τις πολύ ακριβές έχουν πολλά μπλιμπλικια.

https://www.soundimage.gr/product/yamaha-dbr-10-aytoenishyomeno-iheio?skr_prm=WyIwMjA0YmNkMy1jNTY3LTQ5NDItYTBiYy01Y2EzMmRlNGNkOWIiLDE2NjI1Mjg4ODY4NTgseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

Για να παίξεις με αυτοενισχυόμενο ηχείο κατευθείαν από ηλεκτρική θες και ένα amp sim, σωστά; Άρα αυτή τη δουλειά θα στην κάνει η πεταλιέρα που ανέφερες λογικά, πχ για line6 θα είναι το Helix, αν κι έχει πολλά μπλιμπλίκια...

  • Like 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Για να παίξεις με αυτοενισχυόμενο ηχείο κατευθείαν από ηλεκτρική θες και ένα amp sim, σωστά; Άρα αυτή τη δουλειά θα στην κάνει η πεταλιέρα που ανέφερες λογικά, πχ για line6 θα είναι το Helix, αν κι έχει πολλά μπλιμπλίκια...

Ναι συνήθως έχουν όλες οι πεταλιερες.Εχω μια fender Mustang floor και βγάζει απίστευτο ήχο από τα μόνιτορ ηχεία που δεν είναι και πολύ ακριβά.

Και δεν θα πήγαινα σε κάτι πολύ extreme αν αγόραζα κάτι καινούργιο.

Με 1000 ευρώ συνολικά έχεις τα πάντα συν υποδοχή για μικρόφωνο στο ηχείο για εμένα που τραγουδάω.

https://www.thomann.de/gr/line6_pod_go.htm?offid=1&affid=355&utm_source=skroutz.gr&utm_medium=clickfire&utm_campaign=feed_id-355

 

Ιδανικά δύο ηχεία για στέρεο ήχο καθώς η πεταλιερα δίνει τέτοια δυνατότητα.

 

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Είναι μια πολύ ωραία λύση. Χοντρικά 1,5 χιλιάρικο.

Καλύτερη από ενισχυτή ακουστικής κιθάρας; Με δύο κανάλια 

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μάλλον ποιοτικότερη. Βέβαια εγώ έγραψα αναφερόμενος στα συγκεκριμένα ηχεία και το Helix. 

 

5 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Καλύτερη από ενισχυτή ακουστικής κιθάρας; Με δύο κανάλια 

Αυτό είναι αόριστο.

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου