Προς το περιεχόμενο

Κλείνει η Fulltone


kpeyos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Δεν έχω ακούσει το SL, το Plexidrive του Wampler (low to mid gain) και το Plexitone της Carl Martin (mid to high gain) είναι τα κορυφαία σε αυτό το είδος, με σημαντική διαφορά απ ότι άλλο έχω ακούσει. 

 

Δεν συγκρίνεται το sl με το wampler (πολύ καλύτερο το πρώτο).

Ψάξε το αν θες. Είναι και το φτηνότερο όλων (κάπου 130 κάνει). Θεωρείται το καλύτερο από αρκετούς. 

Περί ορέξεως, βέβαια...

Επεξεργασμένο από gkourmoul1
  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

Δεν συγκρίνεται το sl με το wampler (πολύ καλύτερο το πρώτο).

Ψάξε το αν θες. Είναι και το φτηνότερο όλων (κάπου 130) κάνει. Θεωρείται το καλύτερο από αρκετούς. 

Περί ορέξεως, βέβαια...


Μπορεί να ισχύει αλλά επί της ουσίας δε νομίζω ότι αλλάζει και πολλά. Ίσα ίσα το ότι αυτά τα πετάλια της Xotic δεν υπήρξαν ποτέ τόσο επιτυχημένα όσο το OCD της Fulltone πχ, δεν έδωσε και το κίνητρο να κλωνοποιηθούν ώστε να τα βρίσκεις με 30 ευρώ.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kpeyos είπε

αυτά τα πετάλια της Xotic δεν υπήρξαν ποτέ τόσο επιτυχημένα όσο το OCD της Fulltone πχ, δεν έδωσε και το κίνητρο να κλωνοποιηθούν ώστε να τα βρίσκεις με 30 ευρώ.   

 

Πολύ επιτυχημένο πετάλι το ocd. Θεωρείται θρύλος. Κλωνοποιήθηκε αρκετά. Το ίδιο και το fulldrive, σε μικρότερη κλίμακα.

To ίδιο και το rc booster, το ίδιο και το bb preamp...

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠάρτΑΙ Boss.

Και καλύτεροτερΑ ινε.

Και δεν χαλάνε ποτεΣ

Και σας μένουν και λεΥτά για το ηλεΧτρικο ρεβμα

  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εδώ να πω επίσης πως μια εταιρεία που ξαφνικά υπερ-επεκτείνεται, είναι δύσκολο να την παλέψει χωρίς σύγχρονο management. Εδώ αναγκάστηκε να πουλήσει η Matchless το 2007, πάνω στο απόγειο της φήμης της και σε μια χρύση ακόμη εποχή. Κάποιοι έχουν γράψει ότι ακόμη και το πραγματικό αίτιο της πώλησης της Fender απ τον Leo ηταν αυτό ακριβώς. 

22 λεπτά πριν, Superfunk είπε

ΠάρτΑΙ Boss.

Και καλύτεροτερΑ ινε.

Και δεν χαλάνε ποτεΣ

Και σας μένουν και λεΥτά για το ηλεΧτρικο ρεβμα


+1. Επίσης τώρα που τελειώνει το καλοκαίρι μπορείτε να να συνεχίσετε να έχετε μαζί σας τον ήχο απ τα τζιτζίκια να σας θυμίζει τις διακοπές.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kpeyos είπε

 

Κατ αρχάς υπάρχουν τα Joyo Ultimate Drive και Mooer Hustle Drive που είναι direct clones αν δεν κάνω λάθος. Αλλά νομίζω ενα modified RAT κύκλωμα είναι, εναλλάκτικές υπάχουν άπειρες. 

δεν ξέρω τι είναι, ξέρω ότι το joyo το έδωσα πριν 20 μέρες, ενώ το Hustle πέρσι, και δεν είχα ευχαριστηθεί ιδιαιτέρως ποτέ.

Επίσης ξέρω ότι ο Θωμάς δεν έχει ούτε λέπι. Δεν είχα ψάξει πρόσφατα, αλλά σήμερα δεν έχει.

Γι αυτό λέω. 

Είχε όνομα και τώρα θα πάνε στο θεό.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

δεν ξέρω τι είναι, ξέρω ότι το joyo το έδωσα πριν 20 μέρες, ενώ το Hustle πέρσι, και δεν είχα ευχαριστηθεί ιδιαιτέρως ποτέ.

Επίσης ξέρω ότι ο Θωμάς δεν έχει ούτε λέπι. Δεν είχα ψάξει πρόσφατα, αλλά σήμερα δεν έχει.

Γι αυτό λέω. 

Είχε όνομα και τώρα θα πάνε στο θεό.


Έχει (τουλάχιστον στο site) το Music Accessories στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kpeyos είπε


Έχει (τουλάχιστον στο site) το Music Accessories στην Ελλάδα.

δεν είναι ότι δεν έχει, αλλά το ότι ο Θωμάς δεν έχει κάτι σημαίνει

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Επίσης τώρα που τελειώνει το καλοκαίρι μπορείτε να να συνεχίσετε να έχετε μαζί σας τον ήχο απ τα τζιτζίκια να σας θυμίζει τις διακοπές.

 

Αν αυτό είναι τζίτζικας τότε φέρε ακόμα περισσότερα Boss

 

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου