Προς το περιεχόμενο

ΝΙ Absynth 5 - R.I.P.


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 Το εξαιρετικό - θρυλικό software synthesizer Αbsynth που αποτελούσε μέρος των προϊόντων της ΝΑΤΙVE INSTRUMENTS δεν είναι πια μαζί μας.

 Δεν πωλείται πια, δεν είναι διαθέσιμο και δεν θα περιέχεται στις σουίτες της ΝΙ

 

 Το θεωρώ ένα από τα καλύτερα plug in που έχω και ήθελα να αναφέρω την είδηση.

 

 Ο cos_dr μάλιστα που το έχει χρησιμοποιήσει και σε κάποια κομμάτια του και γενικά το έχει δουλέψει δήλωσε αποκλειστικά στο ΝΟΙΖ😀:

 

 ¨Μου προκαλεί συγκίνηση το γεγονός ότι  ένα  soft synth σαν το Absynth δεν θα διατίθεται πια. Συνόδευσε και ενέπνευσε πληθώρα χρηστών. Το software εξελίσσεται, αυτό δεν θα σταματήσει ποτέ, θα προχωράμε  και οι παλιότεροι θα κρατάμε  πάντα στην καρδιά  προγράμματα που θαυμάσαμε, μεγαλώσαμε και δημιουργήσαμε μαζί τους. Ένα από αυτά ήταν και το πρωτοποριακό και ποιοτικό Absynth. Αντίο!!!"

 

 https://www.synthanatomy.com/2022/09/native-instruments-kills-brian-clevingers-innovative-absynth-synth-from-its-portfolio.html

 

 

Προχωράμε.............🖖

 χαχαχαχαχαχαχααχα🤣

Επεξεργασμένο από cos_dr
  • Like 7

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι κάποια presets που είχαν μεγάλο ενδιαφέρον. Μήπως τα έχουν εντάξει σε κάποια από τα μεγάλα synths που έχουν?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, marathon είπε

Θυμάμαι κάποια presets που είχαν μεγάλο ενδιαφέρον. Μήπως τα έχουν εντάξει σε κάποια από τα μεγάλα synths που έχουν?

Όχι, απλά το σκότωσαν, δεν έδειξαν οίκτο. 😄

 Γίνεται όμως με άλλο software ανάλογης μηχανής ή συνδιασμους μηχανών - μεθοδων σύνθεσης να παράγει κάποιος τετοιο αποτέλεσμα ή και να βρει πσρομοια presets. 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 10 τελευταια χρονια περιπου εχω το πακετο της ΝΙ και εχω δει οτι η υποστηριξη στα διαφορα οργανα του πακετου ειναι απο ελαχιστη εως μηδαμινη. Οποτε και δεν εκπλησομαι.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου