Προς το περιεχόμενο

Εχει κανεις σεταρει το nanokontrol2 στο Reaper?


Alter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Εχω να χρησιμοποιησω midi controllers χρονια και δεν τα καταφερνω. Windows 11, εχω εγκαταστησει το Korg Editor software και Korg Midi Drivers (που μαλλον δε χρειαζοταν το δευτερο), δουλευουν κανονικα και το βλεπουν. Στο Reaper το βλεπει επισης, αλλα οταν πηγαινω στο action list για να προσθεσω πχ το play button, δεν γινεται τιποτε, ειναι σαν να μη βλεπει το κουμπι που παταω στο nanokontrol2. ...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ούτε το Nanokontrol, ούτε Reaper, αλλά υπάρχει περίπτωση να πρέπει πρώτα να ρυθμίσεις τα κουμπιά/faders/knobs της συσκευής από το Software πριν μπεις στο Reaper.

 

Στο software θα πρέπει να επιλέξεις αν θες να δίνουν εντολές σε CC ή σε νότες.

Έπειτα μέσα στο Reaper λογικά θα μπορείς να μπεις ότι πχ το Play θα είναι στο CC41.

How To Setup A Korg NanoKontrol2 To Be Used With Spitfire Libraries –  Support Centre

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δεν εχω και πολυ εμπειρια με midi, αλλα δε φαινεται να δουλευει τιποτε. Δοκιμασα ολες τις λυσεις που προτεινουν στο Youtube, καμμια ανταποκριση. Αν το θελει καποιος ειναι στις αγγελιες! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου