Προς το περιεχόμενο

Μπάντα ή μουσικός που είχατε υποτιμήσει.


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Εμένα πάλι μου έρχεται στο μυαλό η αντίθετη πορεία, και συγκεκριμένα το πως έβλεπα κάποτε το metal.  Τότε που ήταν και στα ντουζένια του εκεί στα 80ies και με τις κορυφαίες για το είδος δισκάρες που έσκαγαν βροχή η μια μετά την άλλη, φάνταζαν οι μουσικοί των τοπ συγκροτημάτων λες και είχα μπροστά μου ζωντανούς τους μοτσαρτομπετοβένιδες.

 

 Στην πορεία κατάλαβα ότι τελικά και το μεταλ δεν είναι τίποτα άλλο από μια ακόμα λαική μουσική, με εκπληκτικούς τραγουδοποιούς βέβαια όπως όλες οι λαικές μουσικές, hetfield, mustaine, mille έγραψαν όντως κομματάρες, αλλά οι λόγιοι ΜΟΥΣΙΚΟΙ μουσικοι με τις περούκες είναι μια εντελώς άλλη υπόθεση.

Επεξεργασμένο από manosx
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γώ να σας πώ την αλήθεια δέν πολύ κατάλαβα.Λογικά αναλύει το σύστημα απο κάποια ομάδα της β γερμανίας?Με επιασάν τα γέλια για την beyonce διαβάζοντας λίγο πίσω.Οταν γράφει δίσκο,πέφτει το ρεύμα στην πόλη που είναι το στούντιο και έχει τους κατοίκους με τα κεριά,για takes ενός και μόνο track με τον JayΖ να είναι συνδεμένος με ορό μέχρι να ακουστεί σωστά αλλά αρκετοί την βρήκατε καταπληκτική.Τι να πεί δηλαδή το κοριτσάκι αυτό,που τα μικρόφωνα έλιωναν όταν τα πλησίαζε,που αν ζουσε το 60 θα αφήνε στίγμα όπως άλλες κυρίες της εποχής εκείνης και το 90% one take.Εδώ το κανονικό 

Εδώ ενα από live.Πιστεύω να είναι εμφανές οτι σου φτιάχνει την μέρα στο στούντιο,ετσι απλά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, MGs είπε

Τι να πεί δηλαδή το κοριτσάκι αυτό

 Αυτή έχει εκ γενετής handicap. 

ΔΕΝ είναι μαύρη. 

Οπότε όσο και να χτυπιέται φωνητικά και τεχνικά θα βλέπει με το κυαλι την Beyonce  (τα τραγούδια της φυσικά είναι πολύ καλύτερα από της Β)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 Αυτή έχει εκ γενετής handicap. 

ΔΕΝ είναι μαύρη. 

Οπότε όσο και να χτυπιέται φωνητικά και τεχνικά θα βλέπει με το κυαλι την Beyonce  (τα τραγούδια της φυσικά είναι πολύ καλύτερα από της Β)

Απατη πηγε

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Απατεώνας δηλαδή.

οχι,

ά πατη

πως λέμε βαρέλι δίχως...

 

τουλάχιστον αυτό έλεγε πολλά

 

 

πάντως δεν κατάφερε να αντιμετωπίσει την γρήγορη δόξα.

Και στη συνέχεια υπήρξαν διάφορα παράξενα....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Superfunk είπε

 Αυτή έχει εκ γενετής handicap. 

ΔΕΝ είναι μαύρη. 

Οπότε όσο και να χτυπιέται φωνητικά και τεχνικά θα βλέπει με το κυαλι την Beyonce  (τα τραγούδια της φυσικά είναι πολύ καλύτερα από της Β)

 

Δηλαδή ψάξαμε για μαύρες τραγουδίστριες και αυτή που είναι ένα καλό αντιπροσωπευτικό παράδειγμα είναι η...Beyonce.

Να δείς που κυκλοφορεί ακόμη το σούπερ κατερίνα.Δέν βλέπω τους σκύλους να πηγαίνουν βόλτα πρίν της 12.Στο σαλόνι θα τα κάνουν.

Εγώ προσωπικά,αν δέν την ήξερα και άκουγα μόνο τα τραγούδια της,δέν θα καταλάβενα οτι είναι μαύρη.Αυτό μου λέει πολλά.Μπορείς να πείς το ίδιο για αυτήν απο πάνω?

Όσο για την Duffy,ΟΛΑ της ήταν καλύτερα,τόσο δύσκολο είναι να το δεί κάποιος και προπάντος, ένας μουσικός?Απατη δέν πήγε,γιατι σταμάτησε απο επιλογή,αλλά θα μπορούσε.Εχει πάει κόσμος άπατος που άξιζε,με το γνωστό αποτέλεσμα,όπου σταθείς και όπου βρεθείς να ακούς σκουπίδια και τα γνωστά,να παραπονιέσαι μετά,ενώ έχεις συμβάλει και εσύ σε αυτό.

Γενικά αυτό συμβαίνει στον χώρο των τεχνών,γι αυτό πληρώνεις έναν van gogh σήμερα,στην ουσία κοστολογείται η βλακεία του ανθρώπινου γένους,που δεν τον αγόραζε τότε που τον πούλαγε στον δρόμο.

Επεξεργασμένο από MGs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, MGs είπε

 

Δηλαδή ψάξαμε για μαύρες τραγουδίστριες και αυτή που είναι ένα καλό αντιπροσωπευτικό παράδειγμα είναι η...Beyonce.

Να δείς που κυκλοφορεί ακόμη το σούπερ κατερίνα.Δέν βλέπω τους σκύλους να πηγαίνουν βόλτα πρίν της 12.Στο σαλόνι θα τα κάνουν.

Εγώ προσωπικά,αν δέν την ήξερα και άκουγα μόνο τα τραγούδια της,δέν θα καταλάβενα οτι είναι μαύρη.Αυτό μου λέει πολλά.Μπορείς να πείς το ίδιο για αυτήν απο πάνω?

Όσο για την Duffy,ΟΛΑ της ήταν καλύτερα,τόσο δύσκολο είναι να το δεί κάποιος και προπάντος, ένας μουσικός?Απατη δέν πήγε,γιατι σταμάτησε απο επιλογή,αλλά θα μπορούσε.Εχει πάει κόσμος άπατος που άξιζε,με το γνωστό αποτέλεσμα,όπου σταθείς και όπου βρεθείς να ακούς σκουπίδια και τα γνωστά,να παραπονιέσαι μετά,ενώ έχεις συμβάλει και εσύ σε αυτό.

Γενικά αυτό συμβαίνει στον χώρο των τεχνών,γι αυτό πληρώνεις έναν van gogh σήμερα,στην ουσία κοστολογείται η βλακεία του ανθρώπινου γένους,που δεν τον αγόραζε τότε που τον πούλαγε στον δρόμο.

 

Πολύ την ψυριζεις την μαϊμού. 

 

Τα πράγματα είναι απλά: η Beyonce είναι απίστευτα καλή τραγουδιστρια. 

 

Και ο Elvis απίστευτα καλός τραγουδιστής. 

 

Και ο Mc Cartney απίστευτα  καλος συνθέτης 

 

Και οι Television απίστευτα καλο γκρουπ.

 

Τώρα αν σου αρέσουν ή όχι αυτό είναι άλλο θέμα. 

 

Αλλά ότι όποιος τους ΥΠΟΤΙΜΑ έχει απίστευτα ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ είναι 100% σίγουρο ;)

 

Δεν θα ανακαλύψουμε και τον τροχό εν έτη 2022 :)

  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πιο πολλοί δεν καταλαβαίνουν τη διαφορά ανάμεσα στο να είσαι "πολιτικοποιημένος" και στο να είσαι "κομματικοποιημένος". Οπότε. ίσως ζητάμε πολλά όταν περιμένουμε να καταλάβουν τη διαφορά ανάμεσα στο "αποδέχομαι" και το "μου αρέσει".

  • Συμφωνώ 3

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου