Προς το περιεχόμενο

Μπάντα ή μουσικός που είχατε υποτιμήσει.


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Θέλετε κι άλλο?

Αντέχετε?

 

Elvis.

Ένα είδωλο στηριγμένο στις εταιρίες, χωρίς καμιά ιδιαίτερη ικανότητα σαν τραγουδιστής.

 

Και όχι μόνο ...

 

Rush.

Πολύ λάδι, και από τηγανίτα τίποτα.

Γύρω γύρω όλοι, αλλά ποτέ στην μέση.

 

 

Είπαμε.

Αυτά παλιά.

Μετά κατάλαβα, και ....

 

ΜΕΤΑΝΟΗCΑ!!!!

 

  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε έναν,η μια μπάντα.Το πρωταρχικό ένστικτο είναι αυτό που εμπιστεύομαι πάντα στην μουσική.Ούτε κατάλαβα ποτέ τι έκαναν οι beatles,ο Dylan,o Elvis,οι Queen και γενικά οτι πλασάρεται μέσα στα χρόνια απο την μουσική βιομηχανία σάν το next big think και ότι άλλαξε την ροή της ιστορίας σε αυτό το κομμάτι.Η μουσική και η τεχνολογία της θα άλλαζε ούτος η άλλος.Δηλαδή οι Can δέν άλλαξαν την ροή τις μουσικής με συνθέσεις και ανάποδες ηχογραφήσεις και πρέπει για κάποιο λόγο να ακούσω τούς California Dreamin και το pet sound με ένα γαρούφαλο στο χέρι?Για τους Nektar και wisbown ash μπορούμε να ρωτήσουμε τον Steve Harris.Muddy Watters,Chuck Berry,την μισή και παραπάνω δισκογραφία..Οι Van Halen όντως καλοί...στο μάνατζμεντ.Τι πρόσφεραν δηλαδή αυτοί το 78,που δέν πρόσφεραν οι UFO το 68?Το beat it?Οταν άκουσα Clash είπα,αυτούς τους ακούνε πιό πολλή από άποψη παρά για την μουσικής.Ε,το ίδιο πιστεύω και σήμερα.Δεν μπόρεσα να βρώ ποτέ δίσκο τον clash,που θα μπεί δίπλα π.χ στο Υouth of Αmerica των Wipers και θα επιλέξει άνθρωπος που έχει κουρδίσει μουσικό όργανο,να τον ακούσει για την μουσική του,αντί του δεύτερου.Ο Bowie βγάζει το 77 το heros και προκαλεί κοσμοιστορικές αλλαγές,(στον χώρο τις μόδας ελπίζω να εννοούσαν) και στο αμέρικα την ιδια χρονιά,βγάζουν οι television το marquee moon.Δέν μου αρέσουν τα φορέματα,έχω μπυροκοιλιά,δεν μου μπαίνουν,ένα κραγιόν θα το βάλω,μέχρι εκεί.Στο πικ απ θα μπούν οι television.Γενικά,ότι δέν μου άρεσε αρκετά χρόνια πρίν,δέν μου αρέσει και σήμερα.Ουδεμία εξέλιξη.Είμαι σοβαρά?

Επεξεργασμένο από MGs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nestoras είπε

Έβγαλαν δίσκο οι UFO το ‘68; 

Δίσκους έβγαζαν απ'τα γενοφάσκια τους...

 Και επιτέλους ποιοί είναι αυτοί οι Wipers, Can, Television και τα λοιπά...;  Τους Nektar και τους wisbown ash τους έχω ακουστά....

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 70 έβγαλαν τον πρώτο και οι Van halen 78.Όπως και να έχει χρονικά,αφου και εγώ τα άκουσα αργότερα και όχι την περιοδο που βγήκαν,δεν δικαιολογώ αυτό το hype,χωρίς να λέω οτι δεν υπήρξε αξιόλογη μπάντα που άκουσα και εγώ,όχι με τρέλα ομολογώ.Το Doctor Doctor όμως και το lights out με έκαναν να θέλω να παίξω κιθάρα.Απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Δίσκους έβγαζαν απ'τα γενοφάσκια τους...

 Και επιτέλους ποιοί είναι αυτοί οι Wipers, Can, Television και τα λοιπά...;  Τους Nektar και τους wisbown ash τους έχω ακουστά....

"μιμιδιαν εισ την ελληνικη" Είστε σίγουρα μουσικός?😂Και δισκάρες.Οι Van Halen σχηματίστηκαν λεει το 72 και έβγαλαν πρωτο το 78.Για 6 χρόνια κουρδίζανε και δέν ξέραν τι θα παίξουν.Βάλε βιολή,βγάλε βιολή, μας προλάβανε τα ασπρα φιδια.Βάλε φλάουτο,βγάλε φλάουτο το κάνανε οι jethro tull.Απογοητευμένος πιάνει το σαγόνι του και ακουμπάει τον αγκώνα πάνω σε ένα παρατημένο synth ο Αλεξ,μείνε εκεί του λένε οι άλλοι και κάπως έτσι έχουμε την εισαγωγή απο το Jump.Ωστόσο είχαν πετάξει οι Ufo το  Phenomenon του 74 και το Lights Out του 77.Πλάκα κάνουμε,που θα τους συγκρίνουμε κιόλας?

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cigaret13 είπε

 

 Και επιτέλους ποιοί είναι αυτοί οι Wipers, Can, Television και τα λοιπά...;  

 

Responding to BS with even greater BS isn't the best strategy. 

 

SF

1234 B.C.

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου