Προς το περιεχόμενο

Κυρίες και κύριοι, η Τραπ.


Alex Raptakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλη αυτή η αναπαραγωγή τους όμως από όλους μας βοηθάει να γιγαντώνεται ο "μυθος" τους. Το μόνο που καταφέρνει όλη αυτή η προβολή απο τα κανάλια και τα site και τους ανήσυχους γονείς είναι να τους κάνει στα μάτια των παιδιών-εφήβων πιο γοητευτικούς. Και καλά "οι κουλ τυποι που δεν καταλαβαίνουν οι μεγάλοι", οι "επαναστάτες", τα "αλάνια κλπ.

  • Συμφωνώ 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν προσεγγίζουν άλλοι -κανονικοι- καλλιτέχνες τα παιδιά του δημοτικού? Δεν υπάρχουν άλλες μουσικές που να τα συγκινούν? Τόσο μικρή είναι η ζήτηση, που μόνο προσφορα τραπ υπάρχει?

 

10χρονη κορη έχω, βλέπω τι γίνεται, και ανησυχω. Ευτυχώς, ακούει ξένο ποπ...

Φυσικά, ξερει όλα τα τραπ χιτακια που κυκλοφορούν στο σχολείο, από αλλα παιδια. Mouth to mouth μάρκετινγκ, δηλαδή, ο φτηνοτερος και αποδοτικότερος τρόπος promotion. Να κάνουν κάνα σεμινάριο οι τραπερς στους λοιπούς μουσικούς...

 

Που τα ακούν τα άλλα παιδιά αυτά τα τραγούδια, και τα μαθαίνουν? Διότι οι γονείς τους, τους έχουν αμολησει με ένα smartphone (ή pc, ή smartTV) στο χέρι, και, αφιλτράριστα, έχουν πρόσβαση στα πάντα. Από 8-9 ετών. Κανένα όριο στη προσβαση με το διαδίκτυο και τα social media. 

Είναι η εύκολη λύση για την διαπαιδαγώγηση στο σπίτι.

 

  • Like 3
  • Συμφωνώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Αρκεί να σε συλλαβουν για κατοχή ναρκωτικών και όπλων, και μια καριέρα έχει χτιστεί.

 

 

Εγώ ο μ@λ@κας τι τα κρύβω τότε?

  • Χαχα 7
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Εγώ ο μ@λ@κας τι τα κρύβω τότε?

 

Δεν γίνεται να σε συλλαβουν όπου και όπου. Πρέπει να είσαι μέσα σε πολυτελές, γυαλισμένο και λερωμένο, σπορ αυτοκίνητο, ώρα αιχμής, και με συνεργεία από τρία κανάλια να σε παίρνουν με την κάμερα.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Εγώ ο μ@λ@κας τι τα κρύβω τότε?

Και να μην μιλήσουμε για τα rosewood που κρύβεις στο υπόγειο...

Επεξεργασμένο από cigaret13
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gkourmoul1 είπε

 

Δεν γίνεται να σε συλλαβουν όπου και όπου. Πρέπει να είσαι μέσα σε πολυτελές, γυαλισμένο και λερωμένο, σπορ αυτοκίνητο, ώρα αιχμής, και με συνεργεία από τρία κανάλια να σε παίρνουν με την κάμερα.

 

Τα έχω αυτά.

Και μπορώ να κανονίσω να με δείκσει και "το πρωινό μου".

Κι άμα θέλεις έχω και τον Αλέκση για συνήγορο ασούμε.

 

1 λεπτό πριν, cigaret13 είπε

Και να μην μιλήσουμε για τα rosewood που κρύβεις στο υπόγειο...

 

Ώπα ρε.

Είπαμε, αυτά δεν τα φωνάζουμε, είναι επικίνδυνο.

Δεν έχω λεφτά για τζαμά.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Πρέπει να είσαι μέσα σε γυαλισμένο και λερωμένο, σπορ αυτοκίνητο, .

Πως γίνεται αυτό...;

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Βάλε εδώ και ένα: κατάρα στα social media, που έδωσαν βήμα στον κάθε π@π@%α και στην κάθε π@π@ρ%α καμαρωτή.

 

Αλλά δυστυχώς αυτό το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω...

 

 

αυτο ακριβως

2 ώρες πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Βάλε εδώ και ένα: κατάρα στα social media, που έδωσαν βήμα στον κάθε π@π@%α και στην κάθε π@π@ρ%α καμαρωτή.

 

Αλλά δυστυχώς αυτό το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω...

 

 

αυτο ακριβως

Επεξεργασμένο από funkysoul

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Που τα ακούν τα άλλα παιδιά αυτά τα τραγούδια, και τα μαθαίνουν? Διότι οι γονείς τους, τους έχουν αμολησει με ένα smartphone (ή pc, ή smartTV) στο χέρι, και, αφιλτράριστα, έχουν πρόσβαση στα πάντα. Από 8-9 ετών. Κανένα όριο στη προσβαση με το διαδίκτυο και τα social media. 

Είναι η εύκολη λύση για την διαπαιδαγώγηση στο σπίτι.

 

Συμφωνώ, η ενδοοικογενειακή παιδεία είναι το παν. Αλλά...

 

Όταν το παιδί πάει στο σχολείο και όλη μέρα ακούνε τέτοια ακόμα και στις γιορτές, δεν υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να υιοθετήσει και αυτό λίγο-πολύ τα ίδια γούστα/συνήθειες;Και δεν είναι μόνο το σχολείο. Είναι όλος ο χρόνος που δεν βρίσκεται σπίτι. Εξωσχολικές δραστηριότητες, πάρτυ, συναντήσεις, κτλ.

 

Μετά δε γίνεσαι εσύ ο σκληρός και αυστηρός γονέας που καταπιέζει το παιδί του; Να γίνεις ναι, λέω ναι με τα 1000, αλλά μετά δε θα γυρίσει boomerang, κάνοντας το παιδί να κάνει ακριβώς το αντίθετο από αυτό που του λες;

 

Προφανώς έχει να κάνει η όλη διαπαιδαγώγηση μέχρι να φτάσει στο σημείο να μπορεί να τα σκέφτεται όλα αυτά, αλλά τι γίνεται εφόσον η πλειονότητα του πληθυσμού είναι στην κοσμάρα τους; Αυτά τα αποτελέσματα.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου