Προς το περιεχόμενο

Ολοκληρωμένη Μέθοδος Ακουστικής Κιθάρας


Spiros Mavromatis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αφορμή την πρόσφατη κυκλοφορία του βιβλίου μου, μοιράζομαι μαζί σας μερικά λόγια από τον πρόλογο καθώς και περιγραφή,

για όποιον τυχόν ενδιαφέρεται.

 

...50.000 πόδια πάνω από τον Ατλαντικό ωκεανό, πετώντας για μια συναυλία στη Νέα Υόρκη, "γεννήθηκε" η ιδέα αυτού του βιβλίου. Απαραίτητο σε κάθε ταξίδι μου, ένα μικρό τετράδιο μουσικής, που γέμισε με προσχέδια και μελωδίες μέχρι την επιστροφή μου στην Αθήνα. Ο καιρός πέρασε γρήγορα, ώσπου η ιδέα ωρίμασε και μετατράπηκε σε οργανωμένη γνώση και εμπειρία, που θα βρείτε σε αυτό το βιβλίο, για εσάς που θέλετε να παίξετε Ακουστική Κιθάρα σωστά, περνώντας όμορφες, μελωδικές στιγμές...
 
Η "Ολοκληρωμένη Μέθοδος Ακουστικής Κιθάρας" είναι το ιδανικό βιβλίο για κάποιον που θέλει να παίξει τα αγαπημένα του τραγούδια, ακόμα κι αν δεν έχει ασχοληθεί ποτέ με το όργανο.
Περιέχει όλη τη στοιχειώδη μουσική θεωρία που χρειάζεται, η οποία εφαρμόζεται στη κιθάρα με τρόπο απλό, κατανοητό, αλλά και ταυτόχρονα έτσι οργανωμένο ώστε να έχετε γρήγορο και σωστό αποτέλεσμα. Γραμμένο εξ ολοκλήρου σε πεντάγραμμο αλλά και ταμπλατούρα για ουσιαστική ευκολία του κιθαρίστα.
  • Ασκήσεις πένας
  • Κλίμακες
  • Συγχορδίες
  • Αρπέζ
  • Ελληνικοί αλλά και μοντέρνοι ρυθμοί
Επίσης θα βρείτε πρωτότυπες μελωδίες σε όλες τις τονικότητες, με συνοδεία συγχορδιών και ιδέες αυτοσχεδιασμού για κάθε είδος μουσικής, καθώς και πολύτιμες συμβουλές για αρχάριους και ερασιτέχνες της κιθάρας.
 
Κυκλοφορεί από τις εκδόσεις Φίλιππος Νάκας

The Complete Acoustic Guitar Method.jpg

  • Like 1

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου