Προς το περιεχόμενο

OBEGRANSAD


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Γενικοτερα η audiophile προσεγγιση ειναι αδιεξοδο. Μια επισκεψη στο μεγαρο η σε ενα mastering στουντιο, αρκει για να καταλαβεις πως το να ψειριζεις τη μαιμου σε οικιακες συνθηκες ειναι χασιμο χρονου.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
11 λεπτά πριν, manosx είπε

 Γενικοτερα η audiophile προσεγγιση ειναι αδιεξοδο. Μια επισκεψη στο μεγαρο η σε ενα mastering στουντιο, αρκει για να καταλαβεις πως το να ψειριζεις τη μαιμου σε οικιακες συνθηκες ειναι χασιμο χρονου.

Σωστό.

Όπως και το να γράφεις μουσική στο σπίτι σου, το ίδιο.

Χάσιμο χρόνου επίσης.

Μια επίσκεψη στα  abbey road studios θα σου αποδείξει ότι είναι χάσιμο χρόνου. 

Μετά από όλα αυτά, μπορούμε :

1. Να βάλουμε το παρόν στα λυμένα ,

2. Να κλεισουμε και το forum και να ασχοληθούμε όλοι με το κέντημα (όσοι θέλουν). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Φυσικα. Σημασια εχει να υπαρχει καποιο καθαρα μουσικο ενδιαφερον, ειτε στα ακουσματα, ειτε στα κατασκευασματα. Αν περιμενεις ενδιαφερον απο format αναπαραγωγης ή εγγραφης, το εχεις χασει το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, manosx είπε

 Φυσικα. Σημασια εχει να υπαρχει καποιο καθαρα μουσικο ενδιαφερον, ειτε στα ακουσματα, ειτε στα κατασκευασματα. Αν περιμενεις ενδιαφερον απο format αναπαραγωγης ή εγγραφης, το εχεις χασει το παιχνιδι.

Θα μου πείς τελικά που ακούς μουσική στο σπίτι ή θα συνεχίσουμε της γενικο φιλοσοφίες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, manosx είπε

  Γιατι, σκοπευεις παλι να μου ριξεις μπαν αν δε σου πω?

Γιατί σου έριξα ποτε μπαν και δεν το θυμάμαι; 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, manosx είπε

Ναι, και για αυτο δε θελω πολλα πολλα μαζι σου.

Κάτι θε έκανες , δεν μπορεί; 😁

 

Υ.Γ. Αν και δεν έριξα ποτε μπαν σε κανεναν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, όλα τα χόμπυ είναι ελιτίστικα, γι' αυτό έγραψα ότι εγώ δεν έχω πρόβλημα με κάποια από τις λέξεις που είχα αναφέρει. Τώρα για τα μπαν και αυτά, δεν ξέρω, αλλά μην μπανάρεστε, είναι επίσης ελιτίστικο.

 

Πες και εσύ μπρε μάνοΣ, αν είσαι βινυλίδης, να τελειώνουμε....

  • Like 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, trolley είπε

Τώρα για τα μπαν και αυτά, δεν ξέρω, αλλά μην μπανάρεστε, είναι επίσης ελιτίστικο.

 

 

Δεν έχει καμία σημασία πραγματικά, αλλά ΠΟΤΕ δεν μπάναρα κανέναν.

Όχι ότι με ενδιαφέρει να αποδείξω κάτι, αλλά το να σταματάμε μια συζήτηση με τη δικαιολογία "γιατί να απαντήσω (ειδικά σε μια απλή ερώτηση) , για  να με μπανάρεις πάλι;¨, πόσο μάλλον όταν αυτό είναι ψευδές, τότε παραγματικά αυτό και αν είναι χάσιμο χρόνου , χειρότερο από το πικάπ.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου