Προς το περιεχόμενο

OBEGRANSAD


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, LK είπε

Τέτοιο δεν έχω σίγουρα.

Ξερς τι έχω όμως;

midi to serial....το χα με την sound blaster την Live 1024 και έπαιζα sound fonts...

Εγώ θα συνέχιζα να γράφω αυτά που γράφω με την audigy που είχα και μάλιστα πήρα μια pro μεταχειρισμένη κάποια στιγμή από έναν φιλο του noiz που είχε και το πανελ με τις οπτικες και midi και όλα και θα έγραφα ακόμα, δεν είχα τετοιο θέμα, μεγάλες επιτυχίες έγραφα και τότε🤣

 Πήρα την lexicon Lambda καθαρά για εργονομικούς λόγους μετά , όχι γιατι την είχα ιδιαίτερη ανάγκη και για να την παίρνω μαζί μου στο εξοχικό αν θα έμενα πολύ καιρό.

 Μια χαρά ήταν η audigy και dsp chip ειχε, και όλα τα είχε για home-ερασιτεχνική δουλειά και το ιδιο latency εβγαζε, όλα ηταν θέμα υπολογιστή. Και τώρα να την βάλω πάνω θα πετάει με τον επεξεργαστή και το συστημα που έχω. .

 Μάλλον την έχω ακόμα, δεν θυμάμαι μπορεί και να την πούλησα. 🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ασχετο @cos_dr, αλλά το θυμηθηκα με αυτά που είπες.

Πρόσφατα προσπαθουσα να γράψω (αντιγραψω) κάτι παιχνίδια για commodore 64....αλλά δεν στα δικά μου κασσετόφωνα.

Πάω παραδίπλα , στα 100 μέτρα στον κολλητό μου , και επιστρατέψαμε το Nakamichi zx 1000 που έχει.

Καλλίτερα από τις αυθεντικές παίζουν....

 

Ελάτε να μιλήσουμε τωρα για κασσετοφωνα....και αν είναι μάπα......το zx....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, LK είπε

Ασχετο @cos_dr, αλλά το θυμηθηκα με αυτά που είπες.

Πρόσφατα προσπαθουσα να γράψω (αντιγραψω) κάτι παιχνίδια για commodore 64....αλλά δεν στα δικά μου κασσετόφωνα.

Πάω παραδίπλα , στα 100 μέτρα στον κολλητό μου , και επιστρατέψαμε το Nakamichi zx 1000 που έχει.

Καλλίτερα από τις αυθεντικές παίζουν....

 

Ελάτε να μιλήσουμε τωρα για κασσετοφωνα....και αν είναι μάπα......το zx....

Εγώ βλέπω βιντεάκια που και πού για τέτοια και πραγματικά λέω τι έχω ξεχάσει γιατί τότε τα ήξερα καλύτερα από αυτούς που έχουν φτιάξει τα βίντεο. 🤣

 Τα πέταξα όλα δυστυχώς, δεν είχαμε μυαλό τότε😀

  • Λυπάμαι 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, LK είπε

 

 

Ελάτε να μιλήσουμε τωρα για κασσετοφωνα....και αν είναι μάπα......το zx....

το πουλάει?

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, dimsonic είπε

το πουλάει?

 

Τρελλός είσαι.

Έχει περίπου 60 decks...ολή σχεδόν τη σειρά της Nakamichi...2 dragon , το RX-505 (για να μαθαίνουν οι νέοι , αυτό που χε ο Mickey Rourke στο 9 1/2 Weeks..... ) έχει ακόμα  και Eumig FL-1000.....

Αν τα χεις δει αυτά ζωντανά....αν τα ακούσεις...αν τα μυρίσεις....να γι αυτο στενοχωριέμαι όταν διαβάζω ότι π.χ. τα κασσετόφωνα ή τα πικαπ είναι μαπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, LK είπε

να γι αυτο στενοχωριέμαι όταν διαβάζω ότι π.χ. τα κασσετόφωνα ή τα πικαπ είναι μαπα.

 

α...

κατάλαβα 

Δάσκαλος και συ...

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

α...

κατάλαβα 

Δάσκαλος και συ...

Μαθητής....πάντα.

Και εδώ και με τον κολλητό μου....και παντού.

Εγώ μιλάω μόνο με ανθρώπους που έχουν κάτι να μου μάθουν, τους άλλους τους αποφεύγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, LK είπε

Αν τα χεις δει αυτά ζωντανά....αν τα ακούσεις...αν τα μυρίσεις....

Ούτε για ψάρια να μίλαγες... 

 

12 ώρες πριν, LK είπε

να γι αυτο στενοχωριέμαι όταν διαβάζω ότι π.χ. τα κασσετόφωνα ή τα πικαπ είναι μαπα

Στους οποίους βέβαια - για να είμαστε σαφείς - δεν ανήκω εγώ.

 

12 ώρες πριν, LK είπε

Εγώ μιλάω μόνο με ανθρώπους που έχουν κάτι να μου μάθουν, τους άλλους τους αποφεύγω.

Εννοείται...

 

---

 

12 ώρες πριν, dimsonic είπε

Δάσκαλος και συ...

Ο LK είναι γραφικός με την καλή έννοια. Δεν έγραψε ότι ξεστραβώνει κανέναν ή ότι πλακώνεται επί 20 χρόνια με ανθρώπους που ξέρει επειδή(;) διαφωνούν περί της θεωρητικής ανωτερότητας του βινυλίου. Αν θέλεις να με ειρωνεύεσαι, έχεις (από μένα) το ελεύθερο, αλλά τουλάχιστον κατανόησε την μομφή που σου απέδωσα πριν την σαρκάσεις.

 

Καλημερούδια.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τσακώνεστε. Είμαστε φίλοι. 😀

 Τώρα τις γιορτές αν είναι να τσακωθούμε να ενωθούμε όλοι μαζί, να ενώσουμε τις φωνές μας κατά των κερδοσκοπικων επιθέσεων των funds και την προστασία της ιδιωτικοτητας των επικοινωνιών. Φανταστείτε ο admin σε ένα forum να παρακολουθούσε τα pm των mod που ο ίδιος διόρισε  και οι mod να μην του κάνουν μομφή για να μην χάσουν τις θέσεις τους😂😂😂😂Χαχαχαχα 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, trolley είπε

 

 

Στους οποίους βέβαια - για να είμαστε σαφείς - δεν ανήκω εγώ.

 

 

Δεν είπα εγώ κάτι τέτοιο.

Επιπροσθέτως.

Ούτε αστυνομία απόψεων είμαι , ούτε με ενδιαφέρει να πείσω κάποιον.

Λατρεύω την τεχνολογία, όλων των εποχών.

Αφού η κουβέντα το έφερε στα φετίχ λοιπόν, ενημερώνω ότι πολύ μεγαλύτερο φετίχ έχω με τα cd players και την 90’s τεχνολογία (που ειρήσθω εν παρόδω τη θεωρώ την καλλίτερη 10 ετία σε όλα)   και , π.χ θα ήθελα διακαώς να έχω στη συλλογή μου ένα Sony CDP-101  παρά με τα πικάπ και τα 70’s.

 

Αν πάω σε 10 σπίτια , δειγματοληπτικά, είμαι σίγουρος ότι στα 3 θα βρω πικάπ…κάποιο παρατημένο ίσως αλλά σε κανένα cd player (είναι πιο ψαγμένο obsolete item).

 

Τέλος, αν ακούω κάποιον να λέει ότι το πικαπ είναι μάπα, ή το κασσετόφωνα είναι μάπα το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι ποτέ του δεν ήρθε σε επαφή με σοβαρό μηχάνημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου