Προς το περιεχόμενο

Video editing, direction etc...


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, Pavloz είπε

Δλδ θα το έλεγες αυτό καλύτερο;

E, καλύτερο..................

 Αυτά που λέει ο αποπάνω @Alex Raptakis είναι πολύ σημαντικά πάντως.

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Pavloz είπε

Απόλυτα αντιληπτά και δεκτά τα σχόλια. Ερασιτέχνης είμαι κι όλα τα έκανα μόνος μου (logo, bg. video etc) κι όπως έχω αναφέρει και σε άλλο post, οι ¨αυστηρές" και εύστοχες παρατηρήσεις είναι καλές και σ' ευχαριστώ πολύ που αφιέρωσες το χρόνο σου! 👍

 

Είμαι σκληρός και αυστηρός στα σχόλιά μου αλλά έχω πάντα καλή πρόθεση!

Στην πραγματικότητα είμαι ένας μικρούλης γλυκούλης ανρθωπάκος, αλήθεια 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα να δω το βίντεο.

Κομματάρα, αλλά καμία σχέση με stoner κατά την γνώμη μου.

Motorhead και Sabbath με αρκετή ψυχεδέλεια μέσα.

Ποιο βίντεο? :classic_biggrin:

 

 

Δεν μου άρεσε το βίντεο, έχει πολλά μειονεκτήματα αν και δεν είμαι κανένας ειδικός.

Σκηνές επαναλαμβάνονται πολλές φορές, δεν υπάρχει ο απαραίτητος συγχρονισμός με την μουσική, μου φάνηκε μάλλον απλοϊκό.

Καταλαβαίνω ότι δεν είναι ο τομέας σου.

 

Αλλά ρε παλικάρι, τι κομματάρα έγραψες!!!

 

Μπράβο σου.

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ωραιο κομματι.

 

Ενα θεμα με το βιντεο ειναι οτι οταν παιρνεις αυτουσια μερη απο ταινια, η εικονα λεει ηδη μια δυνατη ιστορια και η μουσικη γινεται συμπληρωμα, ενω σε μουσικο κλιπ θα επρεπε να συμβαινει το αντιθετο.

 

Υπαρχουν πολλα site με δωρεαν μικρα βιντεο που τα κατεβαζεις και τα χρησιμοποιεις οπως θελεις, οποτε μπορεις να φτιαξεις τη δικη σου ιστορια, και χωρις προβληματα με copyrights. Πχ. Pexels, Pixabay, Videvo, βρισκεις πολλα με ενα  goggle search.

 

Αυτο ειχα κανει περυσι εγω και ειχα φτιαξει μερικα βιντεο για ενα προτζεκτ με ακουστικη κιθαρα, να το playlist:

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, fusiongtr said:

Μπήκα να δω το βίντεο.

Κομματάρα, αλλά καμία σχέση με stoner κατά την γνώμη μου.

Motorhead και Sabbath με αρκετή ψυχεδέλεια μέσα.

Ποιο βίντεο? :classic_biggrin:

 

 

Δεν μου άρεσε το βίντεο, έχει πολλά μειονεκτήματα αν και δεν είμαι κανένας ειδικός.

Σκηνές επαναλαμβάνονται πολλές φορές, δεν υπάρχει ο απαραίτητος συγχρονισμός με την μουσική, μου φάνηκε μάλλον απλοϊκό.

Καταλαβαίνω ότι δεν είναι ο τομέας σου.

 

Αλλά ρε παλικάρι, τι κομματάρα έγραψες!!!

 

Μπράβο σου.

Το video φτιάχτηκε σε μια μέρα (πιο πολύ χρόνο μου πήρε να κάνω scene split παρά να κάνω το "μοντάζ")...δεν δόθηκε λοιπόν και η δέουσα προσοχή 🙃

@Alex Raptakis αναφορικά με τα δικαιώματα, το video δεν κατέβηκε ακόμα, οπότε θεωρώ πως κανένας δεν βγάζει λεφτά πλέον από αυτή την ταινία, άρα δεν ενδιαφέρεται κανένας...διαφορετικά θα είχε φάει ban. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια πως έχεις άδικο...😉

 

Για το κομμάτι τώρα... τι να πω... ειλικρινά δεν περίμενα με τίποτα τέτοια σχόλια! Το ριφ και οι στίχοι βγήκαν σε μια ώρα...βέβαια μετά "τριμαρίστικε και γυαλίστηκε" και από τα υπόλοιπα μέλη της πρώην μπάντας μου, αλλά δεν άλλαξε και πολύ. Με συγκινήσατε παναθεμά σας...🥲

Υ.Γ. Όποιος θέλει μπορεί να το βρεί μαζί με τα υπόλοιπα εδώ https://fuzzmahal.bandcamp.com/ 

10 hours ago, Alter said:

Ωραιο κομματι.

 

Ενα θεμα με το βιντεο ειναι οτι οταν παιρνεις αυτουσια μερη απο ταινια, η εικονα λεει ηδη μια δυνατη ιστορια και η μουσικη γινεται συμπληρωμα, ενω σε μουσικο κλιπ θα επρεπε να συμβαινει το αντιθετο.

 

Υπαρχουν πολλα site με δωρεαν μικρα βιντεο που τα κατεβαζεις και τα χρησιμοποιεις οπως θελεις, οποτε μπορεις να φτιαξεις τη δικη σου ιστορια, και χωρις προβληματα με copyrights. Πχ. Pexels, Pixabay, Videvo, βρισκεις πολλα με ενα  goggle search.

 

Αυτο ειχα κανει περυσι εγω και ειχα φτιαξει μερικα βιντεο για ενα προτζεκτ με ακουστικη κιθαρα, να το playlist:

 

 

Ευχαριστώ πολύ! Ξεκίνησα ήδη να μαθαίνω τεχνικές για timelapse οπότε θα έχω δικό μου υλικό κάποια στιγμή. Κράτησα σημείωση όμως! Επίσης, εξαιρετικό το κομμάτι σου (και το video)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου