Προς το περιεχόμενο

Θέλω να πάρω ένα Β3...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σημειωτέον, τη συζήτηση την ξανανοιξα πριν 3-4 χρόνια όταν ήθελα έναν τέτοιο ήχο να βάλω στα κομμάτια μου.

Εκτοτε πήρα το guitar synth έπαιξα κάποια με εκείνα, άλλα με vst με πλήκτρα έκανα τη δουλειά μου.

Αλλά πέρασαν τα χρόνια και πάλι θέλω real thing

1 λεπτό πριν, marathon είπε

...ελπίζω να μην σου γυαλίσει την άλλη βδομάδα κανένα CS-80....!!!!🤑

 

αυτό το πήρα δώρο ως vst πρόσφατα. ΔΓΔΑ (ακόμα)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Κοροϊδεύεις τη γνώμη μου μήπως?

Όχι βέβαια. Απλά υπογραμμίζω τις αρετές του άλλου οργάνου, εξ' αντιθέσεως.

Άλλωστε νόμιζα ότι έκανες πλάκα, με τα γελάκια που έβαλες.

 

Σε ρώτησα αν γύρισες, επειδή είχες πει ότι κάπου θα πήγαινες σήμερα το πρωί.

 

11 λεπτά πριν, marathon είπε

...ελπίζω να μην σου γυαλίσει την άλλη βδομάδα κανένα CS-80....!!!!🤑

Και γι' αυτό έχει λύση το Reface...

17 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Από την άλλη είναι ακριβό βίτσιο και μην ξεχνάμε πρέπει να περάσει κι από κογκρέσο κι ας είμαστε ήδη στη γερουσία. 

Με όλο το θάρρος, στο πρώτο σου ποστ λες ότι τα 385 ευρώ του ΦερΌφις είναι "μικρή χασούρα" (και συμφωνώ).  Αυτό σημαίνει ότι για τα εισοδήματά σου, αυτό το ποσό δε λογαριάζεται σαν ανυπέρβλητο χάσμα. Το ΒιΣκάουντ απέχει από τον προϋπολογισμό σου, μόλις 300 ευρώ, άρα λιγότερο και από τα 385.

 

22 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Τώρα για μεταπωλητική αξία, ένα casio της κόρης μου όταν ήταν 3 ετών είναι σίγουρα καλύτερο.

Εντάξει, τσιμπάω... ποιο είναι αυτό το casio, μπορεί να έχω και εγώ κάποιο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, trolley είπε

Όχι βέβαια. Απλά υπογραμμίζω τις αρετές του άλλου οργάνου, εξ' αντιθέσεως.

Άλλωστε νόμιζα ότι έκανες πλάκα, με τα γελάκια που έβαλες.

 

Σε ρώτησα αν γύρισες, επειδή είχες πει ότι κάπου θα πήγαινες σήμερα το πρωί.

 

Και γι' αυτό έχει λύση το Reface...

OXI!!!!!!!!!!!!!!!!🤣

 Με πείραξε αυτό που έγραψες διότι Τις επιλογές οργάνων τις καθόρισε ο Dim. Δεν έθεσε θέμα αμιγώς "φυσικού" οργάνου. Η τοποθέτηση μου λοιπόν είναι δίκαια. Το όργανο το Roland είναι εξαιρετικό. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟ.

 

 Και δεν είναι ωραίο να το κοροϊδεύουμε🤣 που έχει pitch bend🤣 Είναι ένα εξαιρετικό όργανο, με εξαιρετικές κριτικές και δυνατότητες και θα το προτιμούσα έναντι του reface και για το σύνολο της μηχανής ήχου με την υπόλοιπη αλυσίδα (φιλτρα, εφφε, ελεγχος, περιβάλλουσες) και πολλά άλλα.

 

 Είναι ΑΔΙΚΟ και για την ψηφιακή οθόνη.

Εντάξει, να το πάρω χιουμοριστικά. Οκ.

 

 αν μιλάμε μόνο για τα αυθεντικά ή τους κλώνους τους παλαιάς τεχνολογίας, για την πραγματική εμπειρία που επιθυμεί να ζήσει ο χρήστης δεν τίθεται θέμα φυσικά.

 

 Αν μιλάμε για ήχους, δυνατότητες εγώ είμαι τις άποψης πως  τα ψηφιακά, VA, VST whatever είναι ισάξια και χρηστικότερα, μια βόλτα στο youtube που έχουμε στην εποχή μας πείθει, αλλά και η άλλη άποψη σεβαστή είναι. Υπάρχουν άνθρωποι που δεν θα αποδεχτούν σε σχέση με τα αυθεντικά ποτέ.

 

 Το θέμα δεν είναι που πήγα. Πήγα γιατί ήθελα να πάω.

 Το θέμα είναι τι θα γίνει γιατί δεν ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ την ΑΚΡΙΒΕΙΑ .

 Γιατί δεν την αντέχουμε? χαχαχαχαχαχαχα🤣

 

 It's ok.

 Οι αρετές του άλλου οργάνου είναι δεδομένες, εξάλλου τα άλλα προσπαθούν να το μιμηθούν και αυτό μόνο το κάνει να έχει δεδομένα μεγαλύτερη αξία από τις προσομοιώσεις. Προσωπικά εγώ, αν ο OP έβαζε δεδομένο στο ερώτημά του πως θέλει το αυθεντικό όργανο και ανάλογες προτάσεις δεν θα πόσταρα καν.

 

 Αυτά.

 Πολλά είπα, δεν μιλάω άλλο. 🤣

 

 

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, trolley είπε

Όχι βέβαια. Απλά υπογραμμίζω 

Με όλο το θάρρος, στο πρώτο σου ποστ λες ότι τα 385 ευρώ του ΦερΌφις είναι "μικρή χασούρα" (και συμφωνώ).  Αυτό σημαίνει ότι για τα εισοδήματά σου, αυτό το ποσό δε λογαριάζεται σαν ανυπέρβλητο χάσμα. Το ΒιΣκάουντ απέχει από τον προϋπολογισμό σου, μόλις 300 ευρώ, άρα λιγότερο και από τα 385.

 

Εντάξει, τσιμπάω... ποιο είναι αυτό το casio, μπορεί να έχω και εγώ κάποιο.

Κοιτα ειναι καιρος πια που εχω ενηλικιωθει και παιρνω την ευθυνη των πραξεων μου αλλα ολα έχουν (και πρεπει να εχουν) καποιον έλεγχο.

 

Θα το βρω. Ουτε καν casio ειναι

 

και να προσθέσω

385 ως αρχική τιμή και γύρω στα 250-300 αν σπρωχτεί, είναι το κόστος ενός καλού πεταλιού.

Κάνεις το κέφι σου και γίνεσαι πιό σοφός, και πλέον λες, αναψε το πισί σου και βάλε το vst και άλλη φορά να προσέχεις που μου θες μεταξωτά εσώρουχα.

 

Τώρα αν φτάσεις στα 900 για το ρολαντ και μετά λες να κάνω τη σωστή κίνηση και να δώσω άλλα 300...τότε είναι ααααααλλο πράγμα.

Σίγουρα και στα 1300, αν δεις τα σκούρα στα 1000-1100 θα φύγει μετα βαϊων και κλάδων. Και να μη φύγει υπάρχει η δεύτερη γενιά πίσω που πρέπει να ερωτηθεί αν και ίσως ακόμα δεν έχει συνειδητοποιήσει τι ακριβώς είναι Β3 και drawbars (αν δεν έχεις ακούσει Jimmy Smith ή soul sacrifice....δύσκολο να το περιγράψεις)

Επεξεργασμένο από dimsonic

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Το όργανο το Roland είναι εξαιρετικό. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟ.

 

Ειναι Γ.Τ.Π  μπροστα στο ΘΕΪΚΟ CX3

 

16 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Κοιτα ειναι καιρος πια που εχω ενηλικιωθει και παιρνω την ευθυνη των πραξεων μου αλλα ολα έχουν (και πρεπει να εχουν) καποιον έλεγχο.

 

Παρε το κερκυρΕίκο CX3.

 

 

Αν δεν το παρεις θα τραγουδαω για εσενα

 

 

18 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Το όργανο το Roland είναι εξαιρετικό. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟ.

 

Καλα απο εναν ανθρωΠα που θεωρει εξαιρετικη την διακυβερνηση του AL6 ....I will take this with a grain of salt 🤣

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Πάντως το ότι είναι σκυλιά τα συγκεκριμένα, ούτε συζήτηση. Πολύ πολύ δύσκολο να σου βγάλουν κάτι. 

 

Το εκανα... βολτα καθε ΠΣΚ Tribeca-Astoria 4 χρονια μεσα στο μετρο ΧΩΡΙΣ ΘΗΚΗ σε σκουπιδοδακουλα....ασε τα εξτραδακια σε Βοστωνη- East Coast μεσα στο πορτΜπαγΚαζ της Oldsmobile σε πολικες συνθηκες (εννοειται χωρις θηκη....)

ΤΙΠΟΤΑ δεν παθαινουν

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

 

 

Παρε το κερκυρΕίκο CX3.🤣

 

κοίτα...

αν ήταν Θεσσαλονίκη να το έβλεπα μπορεί.

...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

κοίτα...

αν ήταν Θεσσαλονίκη να το έβλεπα μπορεί.

...

 

Παρε το CX3

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Superfunk είπε

 

Παρε το CX3

ε πως θα γίνει αυτό?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου