Προς το περιεχόμενο

Θέλω να πάρω ένα Β3...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, dimsonic είπε

ε πως θα γίνει αυτό?

 

Απλα το παιρνεις.

Συνθως γινεται μετα απο επικοινωνια με τον πωλητη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Superfunk είπε

 

Απλα το παιρνεις.

Συνθως γινεται μετα απο επικοινωνια με τον πωλητη.

δεν φαντάστηκα ποτέ ότι μπορει να γίνεται και έτσι...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Ειναι Γ.Τ.Π  μπροστα στο ΘΕΪΚΟ

 

Απορρίπτω τον ισχυρισμό ως απαράδεκτο.

 Είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ όργανο το Roland και το συνιστώ ανεπιφύλακτα για σύγχρονη δουλειά σε σπιτική παραγωγή, επαγγελματική παραγωγή και για πίστα😀

 

 Δηλώνω τη έκπληξή μου, την αγανάκτησή μου στεναχώρια μου για τη δήλωση αυτή😀.

 

 Θα επιμείνω και πιστεύω πως έχω και δίκιο αλλά και εκφράζω την πλειοψηφία των μουσικών και του ειδικού τύπου λέγοντας πως αυτό το Roland είναι όπως είπα εξαιρετικό, ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟ και όποιος σκέφτεται να το πάρει, να μην διστάσει ΚΑΘΟΛΟΥ και δεν θα μετανιώσει. Αν θέλει ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΥΣ ήχους hammond με εξαιρετικές δυνατότητες ελέγχου εκφραστικότητας και να έχει και επίσης μερικούς καλούς άλλους χρήσιμους για keyboard ήχους δεν θα το μετανιώσει, και όπως η αριστερά τον λαό, το ROLAND αυτό, δεν θα τον προδώσει χαχαχαχαχαχχα🤣

 

 Κοιτάξτε, μόνο από τη φωτογραφία αυτή. Εγώ δεν λέω τίποτε άλλο. Δείτε όργανο για περίπου 800 ψωρο-ευρώ, για ένα νόμισμα που καταρρέει όχι μόνο αξιακά, αλλά και στη συνείδηση των ευρωπαίων πολιτών🤣

 

Roland - V-Combo VR-09-B | Live Performance Keyboard

 

Μόνο αυτό μπορώ να σκεφτώ για να εκφράσω την αγανάκτησή μου.

 Να σηκωνόμουν πάνω, να διερρήγνυα τα ιμάτιά μου και να φώναζα με κλειστά μάτια κοιτώντας πάνω, Το ROLAND είναι ΚΑΛΟχαχαχαχαχα🤣

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ξέρω τι ακούω.

Όποιος θέλει ας δει το βίντεο.

Δεν θα έλεγα ότι με απωθεί το VR

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

εγω ξέρω τι ακούω.

Όποιος θέλει ας δει το βίντεο.

Δεν θα έλεγα ότι με απωθεί το VR

 

 

 

Είναι δική σου σαφώς η απόφαση αλλά αυτό που εγώ ακούω απ το Roland είναι ένας ήχος που θυμίζει πολύ περισσότερο το Arturia B3 ή το IK Β3-Χ παρά πραγματικό Hammond.

 

Με αυτό ως δεδομένο δε νομίζω να έδινα τόσα λεφτά απλά για την ευκολία του να μην ανοίγω υπολογιστή.

 

Κατανοώ απόλυτα όμως γιατί για κάποιον που πιθανότατα δεν έχει πιάσει στα χέρια του πραγματικό όργανο και δεν έχει ασχοληθεί εκτενώς με το σπορ (και διόρθωσε με αν κάνω λάθος) μπορεί να περνάει το Roland ως πειστικό αντίγραφο.  Απ την άλλη για μένα είναι pure cheese.

Γενικά η Roland εδώ και πολύ καιρό βέβαια δε με πείθει ιδιαίτερα σε τίποτα. Είμαι και κάτοχος ενός System-1. Τουλάχιστον το βρήκα φθηνά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kpeyos είπε

 

 

Με αυτό ως δεδομένο δε νομίζω να έδινα τόσα λεφτά απλά για την ευκολία του να μην ανοίγω υπολογιστή.

 

Κατανοώ απόλυτα όμως γιατί για κάποιον που πιθανότατα δεν έχει πιάσει στα χέρια του πραγματικό όργανο και δεν έχει ασχοληθεί εκτενώς με το σπορ (και διόρθωσε με αν κάνω λάθος) μπορεί να περνάει το Roland ως πειστικό αντίγραφο.  Απ την άλλη για μένα είναι pure cheese.
 

 

δεν κάνεις λάθος.

Προφανώς δεν έχω ασχοληθεί με το σπορ (εκτενώς). Δεν το παίζω αυθεντία και δεν το κρύβω. Μου αρέσει ο ήχος του από τη μουσική που ακούω. Ελπίζω από αυτό το feedback να καταλήξω κάπου.

Το roland μου φαίνεται πειστικό, είναι ένα μεγάλο πακέτο (σου δίνει λίγο απ όλα) και είναι αυτόνομο.

Από την άλλη δεν είναι gimmick όπως το ferro ή το crumar.

Για έναν πιουρίστα ίσως και το viscount να είναι ιεροσυλία, αλλά απ την άλλη αν ήταν καλό για τον Joey εγώ τι να πω?

Βεβαια τα νούμερα είναι αμείλικτα....385, 799, 1299 (και ακόμα δεν μπήκε το XK στην εξίσωση).

 

Πολύ φοβάμαι ότι θα το ξανασυζητάμε πάλι μετά από 3 χρόνια....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kpeyos είπε

 

Είναι δική σου σαφώς η απόφαση αλλά αυτό που εγώ ακούω απ το Roland είναι ένας ήχος που θυμίζει πολύ περισσότερο το Arturia B3 ή το IK Β3-Χ παρά πραγματικό Hammond.

 

Με αυτό ως δεδομένο δε νομίζω να έδινα τόσα λεφτά απλά για την ευκολία του να μην ανοίγω υπολογιστή.

 

Κατανοώ απόλυτα όμως γιατί για κάποιον που πιθανότατα δεν έχει πιάσει στα χέρια του πραγματικό όργανο και δεν έχει ασχοληθεί εκτενώς με το σπορ (και διόρθωσε με αν κάνω λάθος) μπορεί να περνάει το Roland ως πειστικό αντίγραφο.  Απ την άλλη για μένα είναι pure cheese.

Γενικά η Roland εδώ και πολύ καιρό βέβαια δε με πείθει ιδιαίτερα σε τίποτα. Είμαι και κάτοχος ενός System-1. Τουλάχιστον το βρήκα φθηνά. 

Εγώ for the record😀 εν μέρει θα διαφωνήσω σε αυτά και ιδιαίτερα στην τελευταία παράγραφο.

 Αλλά σεβαστή η γνώμη. Για την τρίτη παράγραφο και για κάποιον που έχει ασχοληθεί με τα αυθεντικά δεν μπορώ να μην το δεχτώ περισσότερο.

 

 Αλλά το Γ.Τ.Π. 😀 που ειπώθηκε ταράχθηκα τόσο πολύ 🤣 που σκέφτομαι να αποχωρήσω από το forum 🤣🤣 Κρίμα και έγραφα @Superfunk ένα κομμάτι που θα περιελάμβανε έναν ήχο που μόνο με ROLAND μπορείς να τον φτιάξεις και να τον ακούσεις έτσι και θα βάλω ένα δείγμα μάλλον πιο μετά γιατί θύμωσα🤣 Άσχετο με τα hammond βέβαια αλλά........... Μου φαίνεται θα σβήσω το project από το Sonar σε ένδειξη διαμαρτυρία............χαχαχαχαχα🤣

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κΣερω αν το είπε κανείς εδώ μέσα αλλά...

 

ΠΑΡΕ ΤΟ CX3

 

:)

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Δεν κΣερω αν το είπε κανείς εδώ μέσα αλλά...

 

ΠΑΡΕ ΤΟ CX3

 

:)

Δεν ξερω αν στο ειπε κανείς εδω μεσα, αν βρεθει ενα σε αποσταση αναπνοης θα το δω πρωτα και μετα δεν εχω αντίρρηση.

Του τεικ πιγκ ιν δε μπαγκ φρομ φαρ αι ντοντ ντου.

Εντ γκιβ φαιβ

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Δεν κΣερω αν το είπε κανείς εδώ μέσα αλλά...

 

ΠΑΡΕ ΤΟ CX3

 

:)

Δεν έχει waterfall πλήκτρα.

Θα κάνει glissandΑ με τις παλάμες και τα δάκτυλα και μετά από λίγο καιρό θα βλέπουν τα χέρια του και θα του λένε:

 - Φίλε, οικοδόμος είσαι, ε?

 🤣

 

 Το full experience αμα το πάμε έτσι ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ waterfall πληκτρα.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου