Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Έχω ένα φλαουτο μάρκας muramatsu ασημενιο το οποίο θα ήθελα να πουλήσω.

Όντας άσχετη με τα μουσικά όργανα θα μπορούσε κάποιος να μου κάνει μια εκτίμηση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου Κατερίνα. Τα Μουραμάτσου γενικά είναι ακριβά όργανα γενικά, αλλά χωρίς το μοντέλο και την γενική κατάσταση του οργάνου θα ήταν τελείως ανεύθυνο να γίνει τηλεεκτίμηση.

 

Μπορείς να το πας στον Παράσχο που είχε (και λογικά ακόμα έχει) την αντιπροσωπεία, για μια πιο υπεύθυνη εκτίμηση. 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Γεια σου Κατερίνα. Τα Μουραμάτσου γενικά είναι ακριβά όργανα γενικά, αλλά χωρίς το μοντέλο και την γενική κατάσταση του οργάνου θα ήταν τελείως ανεύθυνο να γίνει τηλεεκτίμηση.

 

Μπορείς να το πας στον Παράσχο που είχε (και λογικά ακόμα έχει) την αντιπροσωπεία, για μια πιο υπεύθυνη εκτίμηση. 

Μπήκα και είδα λίγο τιμές και ομολογώ ότι έμεινα άφωνη.

Το συγκεκριμένο το έχω 10 χρόνια στην ντουλάπα μου και δεν ξέρω τι να το κάνω.

Υπάρχει ζήτηση?θα μπορούσα να το βάλω κι εδώ αγγελία αφού μου το εκτιμήσουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζήτηση αν υπάρχει είναι άγνωστο.

 

Κατά τη γνώμη μου το πιο πρόσφορο κοινό αγοραστών είναι προχωρημένοι μαθητές που δεν έχουν πάρει το "καλό" όργανό τους ακόμα, ή επαγγελματίες που ψάχνουν να εμπλουτίσουν την παλέττα τους.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις να το ανεβάσεις σε όσο περισσότερα σάιτ αγγελιών μπορείς, ή να κινηθείς στοχευμένα σε αυτόν τον κύκλο. (Βάλε και μερικές αγγελίες σε τίποτα ωδεια.)

 

Κάνε μια έρευνα για το τι όργανο έχεις στα χέρια σου, ποιο μοντέλο, ποια κεφαλή, ώστε να νιώθεις και εσύ σίγουρη για την εκτίμηση. Γιατί το εύρος τιμών είναι μεγάλο, μην σκοτωθεί το όργανο σε εξευτελιστική τιμή, ούτε να ζητηθεί παράλογη τιμή. Ναβαρίνου 18 είναι ο Παράσχος, λίγο πιο κάτω από τον Νάκα. Αν του ριξει μια ματιά θα ξέρει αμέσως ποιο όργανο είναι, και ίσως να γνωρίζει αν υπάρχει ενδιαφέρον από κάποιον για αγορά.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Ζήτηση αν υπάρχει είναι άγνωστο.

 

Κατά τη γνώμη μου το πιο πρόσφορο κοινό αγοραστών είναι προχωρημένοι μαθητές που δεν έχουν πάρει το "καλό" όργανό τους ακόμα, ή επαγγελματίες που ψάχνουν να εμπλουτίσουν την παλέττα τους.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις να το ανεβάσεις σε όσο περισσότερα σάιτ αγγελιών μπορείς, ή να κινηθείς στοχευμένα σε αυτόν τον κύκλο. (Βάλε και μερικές αγγελίες σε τίποτα ωδεια.)

 

Κάνε μια έρευνα για το τι όργανο έχεις στα χέρια σου, ποιο μοντέλο, ποια κεφαλή, ώστε να νιώθεις και εσύ σίγουρη για την εκτίμηση. Γιατί το εύρος τιμών είναι μεγάλο, μην σκοτωθεί το όργανο σε εξευτελιστική τιμή, ούτε να ζητηθεί παράλογη τιμή. Ναβαρίνου 18 είναι ο Παράσχος, λίγο πιο κάτω από τον Νάκα. Αν του ριξει μια ματιά θα ξέρει αμέσως ποιο όργανο είναι, και ίσως να γνωρίζει αν υπάρχει ενδιαφέρον από κάποιον για αγορά.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες,ήσασταν κατατοπιστικοτατος!

Καλή συνέχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου