Προς το περιεχόμενο

Telecaster, το απόλυτο όπλο!


makam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, Nestoras είπε

Τώρα που ανακάλυψα ότι η strat μου είναι αδελφάκι (γειτονικό παραπλήσιο νούμερο) με την Ed King Sweet home Alabama strat πέστε ότι θέλετε. 

 

Ωραιο το sweet home Kalabaka.

Εδω την παιζει την κιθαρα ενας τελεκαστερακιας δυνατος,για να μην εχει σκασει στα γελια (κατι που ειναι η ΑΜΕΣΗ αντιδραση οποιουδηποτε τελεκαστερακια οταν πρωτοπαιξει strat ,ειδικα οταν παιξει στον bridge μαγνητη)  καλη θα'ναι.

 

 

edit εχει αλλαξει μαγνητες,για αυτο και δεν γελαει ο κοΖμος.

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εδώ και πέρα όποιος έχει τελεκάστερ θα συλλαμβάνεται για οπλοφορία, οπλοχρησία και οπλοκατοχή ασούμε.

  • Like 1
  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Ωραιο το sweet home Kalabaka.

Εδω την παιζει την κιθαρα ενας τελεκαστερακιας δυνατος

 

 

 

Aσε μας το εφαγε το παιδι ο Ed King, τον καλεσανε τον καημενο να παει να παιξει με μερικες κιθαρες του μακαριτη που ειχαν βγει στο CVG και επαθε πατατατρακ με την '59 LP του και δεν την αφηνει κατω πλεον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
1 ώρα πριν, Superfunk είπε

 

@makam δάσκαλε πες μου οτι ΔΕΝ εχεις telecaster να πηδηχτω απο το παράθυρο  !

 

Θα σου χαρίσω μια αν δεν έχεις έτσι για να ΣΚΑΣΕΙ ο παλιόγερας ο Νέστορας.

Έχω, έχω!!! και μάλιστα όχι μόνο μία...😇 

Αμάρτησα κι εγώ😔

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορυφαίος ηλίθιος ο κιθαρίστας.Το ότι αυτός ο άνθρωπος μπορεί να είχε κάποιο πρόβλημα το σκέφτηκε άραγε ποτέ.Απαραδεκτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
1 ώρα πριν, Superfunk είπε

 

Ωραιο το sweet home Kalabaka.

Εδω την παιζει την κιθαρα ενας τελεκαστερακιας δυνατος,για να μην εχει σκασει στα γελια (κατι που ειναι η ΑΜΕΣΗ αντιδραση οποιουδηποτε τελεκαστερακια οταν πρωτοπαιξει strat ,ειδικα οταν παιξει στον bridge μαγνητη)  καλη θα'ναι.

 

 

edit εχει αλλαξει μαγνητες,για αυτο και δεν γελαει ο κοΖμος.

Εκπληκτικές κιθάρες και οι τρείς (Telecaster-Stratocaster-Les Paul) έχουν γράψει όλη σχεδόν την ιστορία της rock!!! αλλά κακά τα ψέματα, από τότε έχουν βελτιωθεί τα όργανα τουλάχιστον στο επίπεδο της εργονομίας!

13 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Κορυφαίος ηλίθιος ο κιθαρίστας.Το ότι αυτός ο άνθρωπος μπορεί να είχε κάποιο πρόβλημα το σκέφτηκε άραγε ποτέ.Απαραδεκτος.

Νομίζω μετά την δολοφονία κάποιων μουσικών επί σκηνής, δεν υπάρχει περιθώριο να σκεφτείς πόσο καλό παιδί μπορεί να είναι αυτός που ανεβαίνει πάνω και κάνει το κομμάτι του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, makam είπε

Εκπληκτικές κιθάρες και οι τρείς (Telecaster-Stratocaster-Les Paul) έχουν γράψει όλη σχεδόν την ιστορία της rock!!! αλλά κακά τα ψέματα, από τότε έχουν βελτιωθεί τα όργανα τουλάχιστον στο επίπεδο της εργονομίας!

Νομίζω μετά την δολοφονία κάποιων μουσικών επί σκηνής, δεν υπάρχει περιθώριο να σκεφτείς πόσο καλό παιδί μπορεί να είναι αυτός που ανεβαίνει πάνω και κάνει το κομμάτι του...

Δεν είδα καμία απόπειρα δολοφονίας.Και με δύο τρείς σεκιουριταδες δίπλα του μια χαρά μπορούσε να το διαχειριστεί.Απλα ο τύπος είναι θλιβερός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

Τελικά πού καταλήξαμε; Παίζει ή δεν παίζει ρόλο το ξύλο;

 

Αν παίζει ρόλο το ξύλο στο ξύλο?

Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ, αλλά ενδιαφέρον ακούγεται.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω για σας, εγω αμα παρω κιθαρα αντι για β3 τελεκαστερ θα παρω

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου