Προς το περιεχόμενο

Πόσο χρήσιμες είναι οι αγγελίες μας;


Yannis Methenitis

Πόσο χρήσιμες είναι οι αγγελίες μας;  

110 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Χρησιμοποιείτε τις Αγγελίες;

    • Έχω ενεργή αγγελία
    • Έχω αγοράσει κάτι
    • Ψάχνω καθημερινά
    • Κοιτάω πότε πότε
    • Δεν με ενδιαφέρουν


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Freedom είπε

Το section των αγγελιών του Noiz.gr οπως το βλέπω εγώ ήταν, είναι και όσο υπάρχει θα είναι όαση για όσους ασχολουνται με την μουσική και θέλουν να αγοράσουν ή να πουλήσουν τοπικά (=Ελλάδα).

 

Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.

Τέλος....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ χρησιμες και το πιο καταλληλο μερος για αγοροπωλησιες μουσικου εξοπλισμου γιατι το κοινο ειναι το πλεον εξιδικευμενο (και εκπαιδευμενο ).  Πουλησα καποια πραγματα πριν λιγα χρονια  , μου εκανε εντυπωση οτι ολα εφυγαν σχεδον αμεσα (βοηθησε προφανως και η καλη κατασταση και η τιμη )  αλλα και το επιπεδο ολων των ενδιαφερομενων .  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω καθημερινα. Παλιότερα αγόραζα και πουλούσα πιο συχνά, τώρα πια έχω κατασταλάξειχαχαχαχα

 

Ένα παραπονο έχω μόνο:

Όταν ψάχνω κάτι και μπαίνω καθημερινα δεν το βρίσκω, όταν θα έχει συμβεί κάτι και θα έχω 2-3 μέρες να μπω (πολύ σπάνιο) θα έχει βγει σε αγγελία και θα έχει πουληθεί. Μπορεί να φτιαχτεί κάπως αυτό;

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πέρα από την τελευταία αγορά που έκανα όσο ήμουν Ελλάδα (μέσω Reverb), όλες οι άλλες έχουν γίνει μέσω smartnoiz, το ίδιο και οι πωλήσεις.

 

Να πω εδώ ότι όταν άρχισα πιο "σοβαρά" το σπορ ήμουν 13-14 και παρ'όλα αυτά είχα μόνο μία αρνητική εμπειρία όλα αυτά τα χρόνια, για την οποία ευθύνεται αρκετά και η τότε έλλειψη γνώσης/εμπειρίας να δω και να καταλάβω ορισμένα πράγματα.

 

Από την άλλη, γνώρισα άτομα αξιοπρεπή, με μεράκι και πάθος για αυτά που συζητάμε εδώ και σχεδόν πάντα ένιωθα ότι αυτό που πουλάω θα πιάσει τόπο, ή ότι αυτό που αγοράζω έχει προσεχθεί.

 

Τέλος, θα συμφωνήσω ότι η πλατφόρμα είναι όαση, ειδικά συγκρίνοντας με τα της Ολλανδίας που έχω μέτρο σύγκρισης. Δε συγκρίνεται το smartnoiz με το marktplaats πχ, ούτε σε ποικιλία, ούτε σε ευκολία χρήσης. Εδώ έχουμε και δυνατότητα συναλλαγής με το Ολλανδικό σύστημα ebanking, αλλά τι να το κάνεις όταν όλα τα υπόλοιπα μέρη της πλατφόρμας είναι δύσχρηστα.

 

Και τώρα που δε ζω Ελλάδα, εξακολουθώ να ρίχνω ματιές στο smartnoiz, ίσως και καθημερινά, μιας που ούτως ή άλλως έχω άτομα πίσω να παίξουν μπάλα αν δω κάτι που θέλω και δε μπορώ να το βρω εδώ.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις έχω χρησιμοποιήσει κατά καιρούς και για να αγοράσω και για να πουλήσω, όπως και οι περισσότεροί μας. Δεν έχω κάποια πρόταση, νομίζω το σύστημα των αγγελιών λειτουργεί πολύ σωστά. 

 

Έχω όμως πρόταση για όσους αναζητούν κλασσική strat με vintage specs και ταβάνι τα 400 ευρώ:

 

Stratocaster

  • Χαχα 3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

Έχω όμως πρόταση για όσους αναζητούν κλασσική strat με vintage specs και ταβάνι τα 400 ευρώ:

 

Stratocaster

Πάτησα το link χωρίς δεύτερη σκέψη, μήπως έχω πρόβλημα γιατρέ;

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Πάτησα το link χωρίς δεύτερη σκέψη, μήπως έχω πρόβλημα γιατρέ;

 

Κι εγώ το ίδιο έκανα κι ας μην θέλω Stratocaster.

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Miltos23 είπε

 

 

Ένα παραπονο έχω μόνο:

Όταν ψάχνω κάτι και μπαίνω καθημερινα δεν το βρίσκω, όταν θα έχει συμβεί κάτι και θα έχω 2-3 μέρες να μπω (πολύ σπάνιο) θα έχει βγει σε αγγελία και θα έχει πουληθεί. Μπορεί να φτιαχτεί κάπως αυτό;

 

νομίζω μπορεί να φτιαχτεί.

Να έχει κάποια πεδία στο στυλ Ζητείται, αλλά κρυφά με keywords και όταν βγαίνει κάτι να έρχεται notification

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί είναι το θεμα, λαμβάνω πολλά μεηλ και χάνεται, κάτι πιο εντυπωσιακό και ευφάνταστο.

 

Ξέρω ζητάω πολλά.

 

Έστω όταν αραζω και σκέφτομαι μια κιθάρα πχ tele, τσουπ να διαβαζει το μυαλο μου και να μου στέλνει τις αγγελίες που είναι vfm, συγκρίνοντας τη τιμή στις αγγελίες με τη τρέχουσα στα καταστήματα και με στάθμιση τη χρονολογία/ παλαιότητα/ αν ειναι limited edition κλπ.

 

Τέλος πάντων, νομίζω έδωσα υλικό για σκέψη για το μακρινό μέλλον.

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου