Προς το περιεχόμενο

Πόσο χρήσιμες είναι οι αγγελίες μας;


Yannis Methenitis

Πόσο χρήσιμες είναι οι αγγελίες μας;  

110 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Χρησιμοποιείτε τις Αγγελίες;

    • Έχω ενεργή αγγελία
    • Έχω αγοράσει κάτι
    • Ψάχνω καθημερινά
    • Κοιτάω πότε πότε
    • Δεν με ενδιαφέρουν


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το smartnoiz είναι σημείο αναφοράς στην αγγελίες μουσικών οργάνων στη Ελλάδα.

 

Είμαι ικανοποιημένος από όλες τις συναλλαγές μου που έχουν συμβάλλει σε μεγάλο ποσοστό στο gear που έχω σήμερα.

 

Να πω ότι είμαι από νησί και οι συναλλαγές δεν ήταν χέρι με χέρι αλλά όλα πήγαν πάντα περίφημα.

 

Απλά επειδή τόσο χρόνια έχω μαζέψει κάποιο gear (χάρη στο νόιζ), αν και μπαίνω στις αγγελίες συχνά, πιο πολύ μπαίνω στις ενεργές αγγελίες της περιοχής μου, για να τσεκάρω αν κάνας συντοπίτης μου πουλάει κάτι χρήσιμο και μαις και όλοι εδώ γνωριζόμαστε μεταξύ μας οι συναλλαγές είναι πολύ βολικές.

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Θα διευκόλυνε αρκετά την αναζήτηση εάν στα φίλτρα ενισχυτών έμπαινε επιλογή για ενισχυτές ακουστικών οργάνων... 

  • Like 2

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ είμαι μια χαρά ικανοποιημένος. Άλλωστε η πλατφόρμα είναι χωρίς προμήθεια οπότε δεν είναι υποχρεωμένη να σου προσφέρει οποιαδήποτε ασφάλεια αγορών. Η ποικιλία προϊόντων πάει και έρχεται, κάποιες φορές βρίσκεις πραγματάκια άλλες υπάρχει νέκρα. Ε δεν μπορείς να τα έχεις όλα. Το μόνο σπαστικό με τις αγγελίες γενικά είναι όταν θέλεις κάποιο συγκεκριμένο προιόν δεν υπάρχει, πας το αγοράζεις νέο και μετά τσούπ εμφανίζεται! 

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, D'Ailleurs είπε

εγώ είμαι μια χαρά ικανοποιημένος. Άλλωστε η πλατφόρμα είναι χωρίς προμήθεια οπότε δεν είναι υποχρεωμένη να σου προσφέρει οποιαδήποτε ασφάλεια αγορών. Η ποικιλία προϊόντων πάει και έρχεται, κάποιες φορές βρίσκεις πραγματάκια άλλες υπάρχει νέκρα. Ε δεν μπορείς να τα έχεις όλα. Το μόνο σπαστικό με τις αγγελίες γενικά είναι όταν θέλεις κάποιο συγκεκριμένο προιόν δεν υπάρχει, πας το αγοράζεις νέο και μετά τσούπ εμφανίζεται! 

όποτε αγοράζω κάτι καινούριο μου συμβαίνει! Τελευταία φορά κατα το Σεπτέμβριο, για να μη ξαναγίνει έβαλα αγγελία ζητείται, ελήξε , πήγα και το αγόρασα και την επομένη νατο, και το βλεπα και για καιρό εκει

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2022 στις 6:40 ΜΜ, stavros_d80 είπε

Πολύ χρήσιμες εχω αγοράσει και πουλήσει κατα καιρούς και οι συναλλαγες ηταν ενταξει.

 

κατα καιρους εμφανιζονται scum τα οποια ειναι σχετικα ευκολο να εντοπιστουν εκει παταω αναφορα, πχ υπηρχε pa4X 1,0000eur και αλλα κουλα διαφορα....

 

σαν γενικη διαπιστωση μπορω να πω οτι τα οργανα, ειδικα τα synth ειναι υπερτιμημενα και προτιμανε να τα αφηνουν απουλητα καιρο παρα να ριξουν τιμη να φυγει.... αυτο βεβαια ειναι αποψη του καθε αγοραστη-πουλητη προσωπικη, καθενας πουλαει οσο θελει, απλα το αναφερω σαν διαπιστωση.

 

Στις 2/12/2022 στις 5:49 ΜΜ, Yannis Methenitis είπε

Μιας και έχω καιρό να ακούσω τη γνώμη του φόρουμ, ήθελα να απαντήσετε στο ερωτηματολόγιο για να δω μήπως χρειάζεται κάτι που μου διαφεύγει. Επίσης θα ήταν καλό αν έχετε κάποιες προτάσεις σχετικά με τη χρηστικότητα ή κάτι που νομίζετε πως λείπει, να τις γράψετε παρακάτω.

Θενκς εκ προοιμίου.

 

Σε γενικά πλαίσια οι αγγελίες είναι καλά διαρθρωμένες κατά κατηγορίες και το feedback από την αξιολόγηση των μελών χρήσιμο. Σαν μια πιθανή προσθήκη ίσως θα ήταν χρήσιμο να μπεί μιά επιλογή για προσφορές για ένα αντικείμενο .Π.χ.: Τιμή χχχχχ ευρώ Προσφορές:-------

Αυτό θα διευκόλυνε και αγοραστές που θα έθεταν από μόνοι τους ένα ταβάνι στην τιμή πραγματικό καθως θα ήταν δεσμευτικό κατά κάποιο τρόπο,αλλά και πωλητές που θα ήταν διατεθειμένοι για κάποια έκπτωση και χωρίς να χρειάζονται μακροσκελείς διάλογοι σε emails.

Επίσης θα έπαιρναν μιά πραγματική εικόνα της αξίας του αντικειμένου τους,μιάς και πολλοί βρίσκονται στη δεκαετία του...1990 και βλέπουμε τις αγγελίες τους για χρόνια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παροτι δεν ειμαι μουσικος, και απλα κανω το χομπι μου, εχω αγορασει - και πουλησει- πολλες κιθαρες απο το Noiz. Ακομα και τωρα που δεν θελω να αγορασω η να πουλησω κατι χαζευω τις κιθαρες που πωλουνται ευχαριστα.  99% ευχαριστημενος απο τις συναλλαγες , μονο 2 φορες δεν εμεινα ιδιεταιρα ευχαριστημενος μια σαν αγοραστης και μια σαν πωλητης.

Το θετικο feedback δεν μου λεει και πολλα, ειδικα αν βλεπω πολλες κριτικες γιατι τοτε συνηθως ο πωλητης το "απαιτει" με το στανιο . Δηλαδη προτιμω να μην εχει καθολου κριτικες ο αλλος παρα να βλεπω 10 θετικες, και η μετρια εμπειρια που ειχα ηταν ακριβως με πωλητη με πολλες καλες κριτικες που το τονιζε πριν την συναλλαγη και με το που εγινε η συναλλαγη σχεδον απαιτησε καλη κριτικη ...  Το αρνητικο το λαμβανω υποψιν 

Τα τελευταια 2 χρονια υπαρχει ανταγωνισμος στις αγγελιες απο το marketplace του facebook ,  οπου να πω την αληθεια εχω πετυχει καλυτερες ευκαιριες.  Θεωρω οτι βοηθαει ο αλγοριθμος του FB που την παλια αγγελια που δεν εχει ενδιαφερον την πεταει πολυ κατω, ενω στο noiz βλεπω ξανα και ξανω τις ιδιες αγγελιες καποιες εδω και 3-4 χρονια μπας και βρεθει κανενας και τσιμπησει. Γενικοτερα οι καλες ευκαιριες ειναι πιο δυσευρετες σε σχεση με 4-5 χρονια πριν και "φευγουν" μεσα σε 1-2 μερες το πολυ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις πολύ μεγάλο λάθος.... Είμαστε πρώτοι στο να αφήνουμε αρνητική κριτική, αλλά οταν πρέπει να επιβρανευσουμε κάποιον, βαριόμαστε τη διαδικασία του ενός λεπτού... Και ναι εννοείται θα ζητήσω θετική κριτική, ειδικά αν ο αγοραστής μου έχει ζητήσει ένα κάρο ρουσφέτια και τα έχω ικανοποιήσει... Επίσης εγώ που μένω επαρχία και συνήθως δεν έχω άμεση επαφή με τον αγοραστή, η θετική κριτική με βοηθάει στο να εμπιστευτεί ο άλλος την συναλλαγή από αποσταση

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Μόλις χάζευα τις αγγελίες και παρατήρησα κάποιες που είναι από το 2015(βασικα τώρα ανακάλυψα την επιλογή) 

Δε θα πρέπει να τιμήσουμε αυτούς τους ανθρώπους, που εδώ και 10 χρόνια αδιάκοπα μπαίνουν και ανανεώνουν τις αγγελίες τους? Ας μπούνε στη συζήτηση τουλάχιστον να μιλήσουμε μαζί τους... 

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2022 στις 9:49 ΜΜ, Nestoras είπε

Ψήφισα τα 3 πρώτα!

me2

Επεξεργασμένο από Costas Siachamis

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ένα "ενοχλητικό" που υπάρχει στις αγγελίες είναι το αστεράκι που προσθέτεις κάποια αγγελία στο hot list. Θα μπορούσε από γκρί/λευκό να είναι άλλο χρώμα όταν είναι ενεργοποιημένο έτσι ώστε να υπάρχει καλύτερη αντίθεση χρωμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου