Προς το περιεχόμενο

Χρονική διάρκεια του Live?


Holystone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, Pavloz είπε

 

Αν δείτε τι πληρώνουν σε ξένες μπάντες για να έρθουν έστω και για μια βραδιά και ταυτόχρονα τι πληρώνονται από τις Ελληνικές μπάντες για να τις βάλουν support, δεν θα ξέρετε αν πρέπει να γελάσετε ή να κλάψετε...

Σχετικό, άσχετο...

η κόρη μου πρόσφατα έπαιξε σε εστιατόριο καφέ , γύρω στο δίωρο με διάλειμμα. Ολλανδία αυτά. Τριο. 180 το άτομο.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, dimsonic said:

Σχετικό, άσχετο...

η κόρη μου πρόσφατα έπαιξε σε εστιατόριο καφέ , γύρω στο δίωρο με διάλειμμα. Ολλανδία αυτά. Τριο. 180 το άτομο.

Αν διαβάσεις όλο το σχόλιό μου θα δεις τι γράφω για Γερμανία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2-2.5 ώρες max και 10-15 λεπτά διάλειμμα.

Στα 9-10 live που έκανα με τη μπάντα από το 2019 μέχρι σήμερα, αυτά είναι τα νούμερα που κατάλαβα ότι ήταν ιδανικά και για τη μπάντα και για τον κόσμο.

1-2 φορές που το υπερβηκαμε, αποδείχτηκε λάθος.

 

Όσες φορές, έχω βρεθεί ως ακροατής σε live 3.5-4 ωρών,(αν θυμάμαι καλά σε Σταύρο του Νότου στα 00s) κουράστηκα απίστευτα.

Σαν πρόγραμμα μεγάλης λαϊκής πίστας, με διάφορους τραγουδιστές,  εφαρμοσμένο σε rocκ σκηνή. Δε μου κάθισε ποτέ καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδανικό για μένα είναι 2 ώρες το πολύ ΧΩΡΙΣ διάλειμμα...ας βάλει μετά DJ παραπάνω ώρα.Δεν υπάρχει live  που να έχω κάνει και μετά το διάλειμμα...είτε να έχουν φύγει οι μισοί είτε να έχει χαθεί το vibe....σα να κάνεις σεξ και στα μισά να λες...σορυ πάω για χέσιμο και μετά συνεχίζουμε....

Αν μιλάμε για ροκ full band σχήμα τότε δύο ωρες....για παραπάνω κουράζεται το αφτί και ακούγονται όλα ΚΛΑΠΑΤΣΙΜΠΑΝΑ....σχήμα δύο ακουστικές πχ μπορεί να κρατήσει και παραπάνω....

Όλα αυτά βέβαια στη θεωρία γιατι στην πράξη έρχεται ο μαγαζατορας και σου λέει παίξε 9:30 με 01:00 και ξέρεις ότι αν δεν το κάνεις...θα το κάνει κάποιος άλλος...και επειδή τους περισσότερους δεν μας ξέρει η μάνα μας δεν παίζει και θέμα διαπραγμάτευσης.

Επεξεργασμένο από leon7pap

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν συμπλήρωμα σε αυτά που ανάφερα πιο πάνω. Αυτό που απεχθάνομαι και δε μπορώ να συνηθισω είναι το να ξεκινάει το live 22:45-23:00...

Επεξεργασμένο από mpamps
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 ώρες πριν, mpamps είπε

Αυτό που απεχθάνομαι και δε μπορώ να συνηθισω είναι το να ξεκινάει το live 22:45-23:00...

Έλα μου ντε... Νυχτοφύλακες είναι το κοινό; 😄

22:00 (ιδιαίτερα τον χειμώνα) το αργότερο και έξω από την παράγκα. 

  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 'χουμε αναλύσει το φαινόμενο και παλιότερα. Αν ξεκινήσεις live πριν τις 22:30, θα παίζεις μόνος σου. Το πρόβλημα είναι καθαρά ελληνικό και έχει να κάνει με το ότι σα λαός, δε θεωρούμε βραδινή έξοδο οτιδήποτε συμβαίνει πριν τις 23:00.

 

Επίσης δεν είναι τυχαίο ότι πρέπει να είμαστε ο μόνος λαός στον κόσμο που λέμε καλημέρα στις 14:00, ενώ αντιλαμβανόμαστε ως "μεσημέρι" τις ώρες από 15:00 μέχρι 18:00 και απόγευμα από 18:00 ως 21:00 (το καλοκαίρι όλα τα όρια πάνε αργότερα).

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου