Προς το περιεχόμενο

Comfortably numb solo ii (live) -Pink floyd


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραίο παίξιμο και ήχος. Μπράβο. 

 

Εγώ λατρεύω το solo από το Pulse και πολύ χαίρομαι που έβαλες στοιχεία και από αυτό. Ειδικά τα bends που ξεκινουν στο 1:36, που για μένα είναι πολύ χαρακτηριστικά στοιχεία αυτής της εκτέλεσης. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Σουπερ

Ευχαριστουμε πολυ.

8 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Μπράβο βρε Ιγνάτιε, 

Σε ευχαριστώ πολυ . Να εισαι καλα.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, mpamps είπε

Πολύ ωραίο παίξιμο και ήχος. Μπράβο. 

 

Εγώ λατρεύω το solo από το Pulse και πολύ χαίρομαι που έβαλες στοιχεία και από αυτό. Ειδικά τα bends που ξεκινουν στο 1:36, που για μένα είναι πολύ χαρακτηριστικά στοιχεία αυτής της εκτέλεσης. 

Ευχαριστουμε πολυ.

Ναι το pulse εχει αυτο το σημειο χαρακτηριστικο οπως επισης και το σημειο  0.46 που για μενα ειναι πολυ ιδαιτερο.

Επεξεργασμένο από ignantios

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν παιζετε τα covers τοσο καλα οσο αυτο, το λαιβ θα βγαινει σουπερ! Εγω ημουν παντα της αποψης οτι ο καλυτερος τροπος να "ψηθει" μια μπαντα ειναι να κανει covers, βγαζοντας τα μερη οσο πιο πιστα γινεται. Μετα, οριτζιναλ μουσικη η οχι, ειναι θεμα γουστου.. Εχω παιξει και σε μπαντες που παιζαμε μονο covers για πολλα χρονια, και περναγαμε πολυ ωραια, (και με πολλα λαιβ!).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 12/8/2022 at 7:54 PM, dimsonic said:

Φιλε είναι πολύ καλά όλα.

Μπράβο.

Εκείνο που αναρωτιέμαι όμως είναι πόσες ακόμα εκτελέσεις καβερ θα ακούσουμε από το comfortably numb, 42 χρόνια μετά, από τόσο τεχνίτες μουσικούς. Ειλικρινα δεν το βαρεθήκατε? Εγώ προσωπικά δεν μπορώ πιά να το ακούσω (κι ας είχα πάθει πλάκα όταν βγήκε, ήμουν και 23 χρόνων)

Κάτι δικό σας δεν θέλετε πού και πού να φτιάξετε? απορώ....

Δικαιολογώ τον συνφορουμίτη για την απόσταση που τηρει από την σύνθεση. Σου βγαίνει ο πάτος κυριολεκτικά και μετά ακους σχόλια του τύπου "καλό" (δεν έχουν ακούσει τίποτα εντωμεταξύ) και στρίβουν να ακούσουν τους "ποντικοπαγιδάτορες"...
Αξίζει να δουλεύεις για τον εαυτό σου και για όποια εσωτερική ανάγκη έχεις...δεν υπάρχουν "ακροατές" πια...μονο "κουνιστρομαζωχτρίδια"... και "κουνιστροβοσκοί" φυσικά...🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/12/2022 στις 10:03 ΜΜ, Alter είπε

Αν παιζετε τα covers τοσο καλα οσο αυτο, το λαιβ θα βγαινει σουπερ! Εγω ημουν παντα της αποψης οτι ο καλυτερος τροπος να "ψηθει" μια μπαντα ειναι να κανει covers, βγαζοντας τα μερη οσο πιο πιστα γινεται. Μετα, οριτζιναλ μουσικη η οχι, ειναι θεμα γουστου.. Εχω παιξει και σε μπαντες που παιζαμε μονο covers για πολλα χρονια, και περναγαμε πολυ ωραια, (και με πολλα λαιβ!).

Γενικα ακουμε πολυ κολακευτικα σχολια σε σημειο που εχω πει πολλες φορες οτι μας κοροϊδεύουν.  Να πω εδω οτι αυτο που εχω καταλαβει εγω σε αυτη την μπαντα και με το κοινο που μας ακουει ειναι ενα πραγμα.:δεν πα να παιζεις παπαδες και λοιπα εαν δεν εχεις καλες φωνες δεν πας πουθενά.  Και οταν λεω φωνες εννοω πανω απο 2. Σε εμας το καλο ειναι οτι εχουμε 2 τραγουδιστες (αντρα, γυναικα) που ο ενας κανει backing στον αλλον και τραγουδαω και εγω. Και πραγματικα αυτο ειναι που ξεχωριζει σε εμας περισσοτερο περα απο τα σωστα καλα παιξιματα. Πιστευω αυτο ειναι πολυ σημαντικο. Κανουμε προβες και καποιες φορες λειπει ενας απο τους 2 και ειμαστε αλλη μπαντα τελειως.

 

 

P.s ευχαριστούμε πολυ για τα καλα λογια.

Στις 16/12/2022 στις 12:43 ΜΜ, panGS είπε

Πολύ καλό, μπράβο σε όλους !

Ευχαριστουμε παρα πολυ.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, ignantios είπε

 Να πω εδω οτι αυτο που εχω καταλαβει εγω σε αυτη την μπαντα και με το κοινο που μας ακουει ειναι ενα πραγμα.:δεν πα να παιζεις παπαδες και λοιπα εαν δεν εχεις καλες φωνες δεν πας πουθενά.  Και οταν λεω φωνες εννοω πανω απο 2.

Αυτο

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται. Το κοινο ειναι αυτο που ειναι. Τα οργανα τα εχει γραμμενα εκει που δεν πιανει η μελανη. Μονο φωνες ακουει. Δεν ειναι τυχαιο οτι σχεδον το 80% των ελληνικων παραγωγων εχει τη φωνη στο Θεο και τα οργανα καπου στο βαθος να παιζουν σαν χαλί.

  • Like 1

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου