Προς το περιεχόμενο

Hans Zimmer - DUNE Official Soundtrack


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απόψεις...εγώ το λατρεύω..αλλά θεωρώ πως οι απόψεις είναι σαν τις κ@λοτρυπιδες...όλοι έχουν τουλάχιστον μία...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Pavloz είπε

θεωρώ πως οι απόψεις είναι σαν τις κ@λοτρυπιδες...όλοι έχουν τουλάχιστον μία

Για πες... ακούγεται πολύ ενδιαφέρον....

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό soundtrack.

Στα δικά μου γούστα, από τα καλύτερά του.

Κρίμα που δεν τον έχουν φέρει ακομα εδώ με τη υπερμπάντα που έχει φτιάξει να τους απολαύσουμε!

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποια ο τύπος έκλεψε από εμένα

 Τους ψιθύρους  που βάζω και εγώ στα κομμάτια μου.

 Τους lead γυναικείους αμαδένες που έχω σε πολλές επιτυχίες μου.

 

 Πραγματικά το έχει παρακάνει, τον έχω προειδοποιήσει εκατοντάδες φορές τον γερμαναρα🤣 αλλά δεν βάζει μυαλό😀. Θα του κάνω αγωγή🤣🤣

 

 🤪Hans Zimmer🤪 ZΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΩ❤️❤️❤️

 

 Δεν το έχω ακούσει πολλές φορές, είναι από τα λίγα που δεν έχω ακούσει χιλιάδες φορές λόγω χρόνου.

 Είναι υπέροχος, υπέροχα για άλλη μια φορά τα cinematic pads του και τι να πω άλλο.

 Για άλλη μια φορά τον ευχαριστώ για τη μουσική συγκίνηση που μου προσφέρει απλόχερα όλα αυτά τα χρόνια αλλά κυρίως για αυτά που μου έμαθε.

 

 Σε ευχαριστώ ΔΑΣΚΑΛΕ και πάντα σε ΑΓΑΠΑΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!❤️🧎‍♂️

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Oταν τελειωσε η ταινία έκατσα να δω τους τιτλους τελους για να δω ποιος είναι ο συνθετης του soundtrack γιατι μου αρεσε παρα πολυ και ακουγοταν διαφορετικο απο τα τοσοσ συνηθισμένα των τελευταιων χρονων.

  Ενα πράγμα που παρατηρησα ομως ηταν η παντελης ελειψη μελωδιας και το μονο κοματι που εχει μελωδια που ειναι και το main theme,το Paul's dream,οι τρεις χαρακτηριστικες νοτες που επαναλαμβανοντουσαν,κατι μου θυμιζαν.

Μου πηρε καμποση ώρα να το βρω οπως συμβαίνει παμπολλες φορες σε τετοιες περιπτωσεις, αλλά ηταν το "Man with a Harmonica" του Ένιο Μορικονε.

Ο Χανς Ζιμερ  αναπτυσει αυτο το μοτιβο με διαφορετικο τροπο στη συνεχεια βεβαια και μαλιστα με εναν θαυμασιο τροπο.

Με τα χιλια αξιζε το οσκαρ μουσικης επενδυσης.Φοβερος συνθετης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το soundtrack το λάτρεψα.

 

Δε περίμενα φυσικά τίποτα λιγότερο από το Χανς. Βέβαια κάποιες πολύ κλισε μουσικές του από το παρελθόν δε μου άρεσαν, αλλά αυτές ήταν το μέσο για να ανελιχθεί και να φτάσει τα τελευταία χρόνια να γράφει μουσικές που ξεπερνάνε την απλή επένδυση μιας ταινίας.

 

Όσον αφορά το Dune, το οποίο, ξανα λέω, λάτρεψα, μου άφησε μια αίσθηση ότι η μουσική ήταν πολύ μπροστά (in your face) και σχεδόν μάχονταν το οπτικό κομμάτι (που αν μη τι άλλο ήταν θεαματικό).

Να φταίει ότι το είδα σε κινηματογράφο με κακό setup; Δε ξέρω...

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να το ακούσω, αλλά δυστυχώς στα μισά με έχασε.

Ένα soundtrack που σίγουρα δεν είναι για τα δικά μου γούστα.

Αντιθέτως το παλιό Dune μου άρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου