Προς το περιεχόμενο

KAIΝΟΥΡΓΙΟ τραγουδι απο την καινουργια μου μπαντα ! *αλά* Ισπανικά


Xara Sterg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ με Νέστορα μέχρι ένα βαθμό. Μου αρέσουν οι εκπλήξεις στη μουσική, αλλιώς θα ακούσω κάτι μια φορά και θα το ξεχάσω μέσα σε μερικά λεπτά, αν όχι δευτερόλεπτα. Οπότε, αν μιλήσω με τα προσωπικά μου γούστα, δεν τρελάθηκα, αλλά αναγνωρίζω ότι είναι μια καλή προσπάθεια.

 

Η γλώσσα, σε συνδιασμό με το συγκεκριμένο Avril Lavigne στυλ που είναι αυτό το ψευτο-punk pop, και ιδιαίτερα το στοιχείο Ska, με ξενίζουν αρκετά, αλλά μάλλον γιατί δεν έχω καμία επαφή με αυτό το στυλ μουσικής γενικότερα.

 

Το βίντεο είναι ναι μεν καλά γυρισμένο, αλλά μου βγάζει αυτό που λένε οι νέοι... "cringe". Επίσης, δεν έχω την παραμικρή ιδέα για το "τι θέλει να πει ο ποιητής". Muerta μάλλον σημαίνει "νεκρή" αν δεν κάνω λάθος, οπότε οκ καταλαβαίνω το νοσοκομειακό concept. Τέλος, το ότι ξεκινάει στα 45 δεύτερα μου φαίνεται ότι ο μέσος χρήστης θα την κοπανίσει πριν καλά καλά ξεκινήσει να παίζει η μουσική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ενα ευχαριστο τραγουδι στο ακουσμα που αν το ακουγα στο ραδιο δεν θα το αλλαζα. 

Η μουσικη ειναι καλή και ευχαριστη, η παραγωγή είναι μια χαρα αλλά δεν κατάλαβα τιποτα απο στίχους οπότε συνολικά δεν μου άφησε κάτι. 

 

Βεβαια δεν ανήκω στο target group αυτής της μουσικής οπότε ότι πέρα από το τεχνικο κομμάτι η κριτική μου δεν έχει να προσφέρει κάτι παραπάνω!

  • Like 1

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nestoras είπε

To πιο "κλισέ" κομμάτι που άκουσα εδώ τα τελευταία τέρμινα. Καμία έκπληξη πουθενά.

 

2 ώρες πριν, Alex Raptakis είπε

.............. Τέλος, το ότι ξεκινάει στα 45 δεύτερα μου φαίνεται ότι ο μέσος χρήστης θα την κοπανίσει πριν καλά καλά ξεκινήσει να παίζει η μουσική...

 

Συν και στα δυο.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/1/2023 στις 7:02 ΠΜ, npap είπε

commercial

 

θα συμφωνήσω με τον Terry... να προσθέσω μόνο ότι η παραγωγή έχει ενδιαφέρουσα commercial άποψη, αλλά το video, αν και με επίσης ενδιαφέρουσα ιδέα στο σενάριο, μου άφησε μια ερασιτεχνική αίσθηση στην υλοποίηση και το μοντάζ με τα "παλιακά" scene transitions...  πταίσμα όμως...  η μουσική μετράει... μπράβο σας...👏😉

🙏🙏

Στις 5/1/2023 στις 9:51 ΠΜ, roberto30 είπε

Πολύ ωραίο απ' όλες τις απόψεις! Καλή επιτυχία!

Καλοτάξιδο!

ευχαριστουμε πολυ<3

Στις 5/1/2023 στις 10:21 ΠΜ, stamkosk είπε

Μπράβο για την προσπάθεια και εδώ και στις προηγούμενες δουλειές.

 

Ομολογώ πως ήταν αδύνατον να καταλάβω έστω και μιά λέξη, τι λένε τα λόγια του κομματιού;

 

Τέλος, αυτό το "νοσοκομειακό" σκηνικό, ίσως δεν ήταν η καλύτερη επιλογή για ένα ζωντανό κομμάτι.

 

Και πάλι μπράβο και καλές μουσικές

Ε ειναι στα Ισπανικα οποτε δυσκολο να καταλαβεις χαχα !! γραφει απο κατω απο το βιντεο το νοημα των στιχων ! το νοσοκομειακο σκηνικο που ειναι λιγο πιο υποτονικο ειναι εσκεμμενα πιο υποτονικο ! οι στιχοι του τραγουδιου ειναι αλληγορικοι και αναφερονται στα προβληματα υγειας που εχουν κουρασει πολυ κοσμο και παλευουν καθημερινα για αυτα , στον υποτονικο τροπο ζωης , στο φυλακισμενο τροπο ζωης , στους ανθρωπους που παρατανε τους στοχους και τα ονειρα τους η που κουραστηκαν απο τη ζωη και οτι αν δε σηκωθεις απο τον καναπε η αν εμβανθυνεις μονο στα προβληματα , και αν μεινεις στο πηγαδι που εχεις μπει και δεν ακολουθησεις τα ονειρα σου ''αυριο θα εισαι νεκρος'' ! εξου και η εναλλαγη με τις πιο υποτονικες σκηνες ! ειναι σατιρικο και με αντιθεση ! ελπιζω να σε καλυψα :)

Στις 5/1/2023 στις 12:15 ΜΜ, cos_dr είπε

Το κομμάτι μου άρεσε πολύ, μπράβο σας, είναι πολύ καλό, ακούγεται υπέροχα και ευχάριστα. 

 

 Καλή επιτυχία και καλές δημιουργίες!!!!! 

σε ευχαριστουμε πολυυυ !!!

Στις 5/1/2023 στις 3:01 ΜΜ, fusiongtr είπε

Μπράβο Χαρά, πολύ καλό.

Να ρωτήσω εγώ τώρα, πώς σου ήρθε να γράψεις τραγούδι στα ισπανικά?

Μου αρεσουν πολυ σα γλωσσα ! γνωριζω και μερικα και επισης μου ειναι πολυ ευκολα καθως θυμιζουν πολυ τα ελληνικα σαν ''αρθρωση''

Στις 5/1/2023 στις 3:09 ΜΜ, fusiongtr είπε

 

Μου είναι δύσκολο να πιστέψω ότι έκατσε κι έγραψε κομμάτι σε άλλη γλώσσα (εκτός Αγγλικών) για τα κλικς.

Δε θα εκανα ποτε κατι για τα κλικ ! τα ισπανικα δε μου μπουρδουκλωνουν τη γλωσσα και μου βγαινουν με ανεση ! Θυμιζουν πολυ τα ελληνικα οσο περιεργο και αν ακουγεται και με 'εκφραζει' το πως ακουγονται

23 ώρες πριν, Nestoras είπε

To πιο "κλισέ" κομμάτι που άκουσα εδώ τα τελευταία τέρμινα. Καμία έκπληξη πουθενά.

 

20 ώρες πριν, Χάρης Ο είπε

 

 

Συν και στα δυο.

 Καθε ανθρωπος οταν παρουσιαζει μια δουλεια εχει κατι διαφορετικο να πει και εχει εναν διαφορετικο τροπο η και κλισε για καποιους αλλους να το εκφρασει !  ευχαριστουμε παντως για καθε κριτικη :)

23 ώρες πριν, Alex Raptakis είπε

Συμφωνώ με Νέστορα μέχρι ένα βαθμό. Μου αρέσουν οι εκπλήξεις στη μουσική, αλλιώς θα ακούσω κάτι μια φορά και θα το ξεχάσω μέσα σε μερικά λεπτά, αν όχι δευτερόλεπτα. Οπότε, αν μιλήσω με τα προσωπικά μου γούστα, δεν τρελάθηκα, αλλά αναγνωρίζω ότι είναι μια καλή προσπάθεια.

 

Η γλώσσα, σε συνδιασμό με το συγκεκριμένο Avril Lavigne στυλ που είναι αυτό το ψευτο-punk pop, και ιδιαίτερα το στοιχείο Ska, με ξενίζουν αρκετά, αλλά μάλλον γιατί δεν έχω καμία επαφή με αυτό το στυλ μουσικής γενικότερα.

 

Το βίντεο είναι ναι μεν καλά γυρισμένο, αλλά μου βγάζει αυτό που λένε οι νέοι... "cringe". Επίσης, δεν έχω την παραμικρή ιδέα για το "τι θέλει να πει ο ποιητής". Muerta μάλλον σημαίνει "νεκρή" αν δεν κάνω λάθος, οπότε οκ καταλαβαίνω το νοσοκομειακό concept. Τέλος, το ότι ξεκινάει στα 45 δεύτερα μου φαίνεται ότι ο μέσος χρήστης θα την κοπανίσει πριν καλά καλά ξεκινήσει να παίζει η μουσική...

το εγραψα σε ενα σχολιο πιο πανω αλλα θα το γραψω και εδω ! οι στιχοι του τραγουδιου ειναι αλληγορικοι και αναφερονται στα προβληματα υγειας που εχουν κουρασει πολυ κοσμο και παλευουν καθημερινα για αυτα , στον υποτονικο τροπο ζωης , στο  τροπο ζωης που θυμιζει φυλακη σε φασεις του, στους ανθρωπους που παρατανε τους στοχους και τα ονειρα τους η που κουραστηκαν απο τη ζωη και οτι αν δε σηκωθεις απο τον καναπε η αν εμβανθυνεις μονο στα προβληματα , και αν μεινεις στο πηγαδι που εχεις μπει και δεν ακολουθησεις τα ονειρα σου ''αυριο θα εισαι νεκρος'' !  ειναι σατιρικο τραγουδι ! αλλα οχι χαζοχαρουμενη σατιρα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Miltos23 είπε

Ειναι ενα ευχαριστο τραγουδι στο ακουσμα που αν το ακουγα στο ραδιο δεν θα το αλλαζα. 

Η μουσικη ειναι καλή και ευχαριστη, η παραγωγή είναι μια χαρα αλλά δεν κατάλαβα τιποτα απο στίχους οπότε συνολικά δεν μου άφησε κάτι. 

 

Βεβαια δεν ανήκω στο target group αυτής της μουσικής οπότε ότι πέρα από το τεχνικο κομμάτι η κριτική μου δεν έχει να προσφέρει κάτι παραπάνω!

Μιλτο Ευχαριστουμε αρχικα ! οι στιχοι ειναι γραμμενοι κατω απο το τραγουδι στο Υοutube !! εκει εξηγει και τι λεει το τραγουδι ! αν θες διαβασε και τις απαντησεις μου στα υπολοιπα μελη που τα λεω λιγο πιο αναλυτικα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/1/2023 στις 4:02 ΜΜ, Xara Sterg είπε

Μιλτο Ευχαριστουμε αρχικα ! οι στιχοι ειναι γραμμενοι κατω απο το τραγουδι στο Υοutube !! εκει εξηγει και τι λεει το τραγουδι ! αν θες διαβασε και τις απαντησεις μου στα υπολοιπα μελη που τα λεω λιγο πιο αναλυτικα :)

Πράγματι έκανα λάθος που δεν το τσέκαρα. Θέλω όμως να σταθώ σε αυτό, ποστάροντας το τραγούδι σου εδώ *θεωρητικα* όσοι θα το ακούσαμε θα μπηκαμε σε μια διαδικασία να το ακούσουμε προσεκτικά. Φαντάσου λοιπόν ότι ακόμα και "εμείς" δεν ασχοληθήκαμε να δούμε τη περιγραφή. Αυτό λοιπόν θεωρώ ότι σου δίνει μια χρήσιμη πληροφορία: ότι πιθανότατα κανεις δεν θα ψάξει για λεπτομέρειες και προτιμά την ευκολία του. Με την έννοια, ότι αν εμείς οι "μουσικοί" δεν ασχοληθήκαμε να το ψάξουμε, μάλλον δεν θα ασχοληθεί ο μέσος ακροατής. 

 

Με αφορμή αυτό καταλήγω να συμφωνήσω με προηγούμενο ποστ ότι το μεγάλο ίντρο τελικά δεν βοηθάει το κομμάτι να ακουστεί ή πιο σωστά οδηγεί το θεατή να χάσει το ενδιαφέρον του.

 

Όλα τα παραπάνω τα γράφω με πρόθεση να σου επισημάνω κάποια στοιχεία που ισως δεν τα είχες σκεφτεί και σε βοηθήσουν στο μέλλον.

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Miltos23 είπε

Με αφορμή αυτό καταλήγω να συμφωνήσω με προηγούμενο ποστ ότι το μεγάλο ίντρο τελικά δεν βοηθάει το κομμάτι να ακουστεί ή πιο σωστά οδηγεί το θεατή να χάσει το ενδιαφέρον του

 

Θα συμφωνησω απολυτα.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου