Προς το περιεχόμενο

Άλλος ένας πουλάει τα δικαιώματα του


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

 

Εν ολίγοις όταν το νοίκι δεν αποδίδει όπως πριν, πουλάει το σπίτι. So?

Οταν εισαι 80 χρονων πουλας.

Αλλα οταν σου εχουν @@σει την επενδυσηκαι εισαι 25 τι κανεις?

 

Μου αρεσει που εδω ειναι φορουμ μουσικων και ολοι σφυριζουν αδιαφορα την ωρα που τρεχουν στο γκρεμο

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dimsonic είπε

 

 

Μου αρεσει που εδω ειναι φορουμ μουσικων και ολοι σφυριζουν αδιαφορα την ωρα που τρεχουν στο γκρεμο   Βέβαια εδώ είναι φόρουμ μουσικων από τους οποιους μονο το 0,001% ΖΟΥΝΕ απο τη ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΝΘΕΣΗ και τα ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ και αρα στα παπαρια τους

να τα λεμΑΙ κι αφτα (εγω φετος πηρα το τρομερο ποσο των 267,87 ευρω απο την ΕΔΕΜ).

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dimsonic είπε

 

Αλλα οταν σου εχουν @@σει την επενδυσηκαι εισαι 25 τι κανεις?

 

 

 

 

 Ο Bad Bunny ειναι 29 και καθαρισε 8.5 εκατομμυριακια απο το spotify. Δεν ειναι και ασχημα, ειδικα αν σκεφτεις πως αν δεν υπηρχε spotify θα ειχαμε μεινει στα torrent που θα επαιρνε 8 @@. Βεβαια ειναι λιγα για το μεγεθος, αλλα ετσι ειναι η εποχη,.

 

 Η εποχη αλλαξε. Bad Bunny σου λεει ο αλλος. youtube, spotify και φιλοτιμο. Αν τωρα εισαι 25 και περιμενεις με δισκους, κιθαρες, πεντατονικες, σι λοβς γιου γε γε γε και τετοια, παλι για 8 @@ πας.

Επεξεργασμένο από manosx
  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, manosx είπε

Αν τωρα εισαι 25 και περιμενεις με δισκους, κιθαρες, πεντατονικες, σι λοβς γιου γε γε γε και τετοια, παλι για 8 @@ πας.

 

καλα και εγω στα 57 με αΦτα τα παπαρΓια μου παιρνω ( 267,87 για να ειμεθα και ακΡιβοις) και ειμαι και σταΡζ 😅 φαντασου ο 25αρης τι θα παρει....

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά ζουν ένας σκασμός μουσικοί από τις νέες πλατφόρμες, πολλοί περισσότεροι από αυτούς που τα κατάφερναν στα 80s να βγάζουν ψωμάκι.

Και αν σταματήσουν κάποιοι να βγάζουν λεφτά από κάτι που έκαναν πριν 40 χρόνια, κρίμα αλλά δε θα χάσω τον ύπνο μου. 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την μπάντα είχαμε βγάλει 38 δολάρια σε ένα χρόνο, έχοντας πληρώσει καμιά 30αριά για να μας στριμάρουν όλες οι γνωστές πλατφόρμες. 

 

8 δολάρια το χρόνο λοιπόν κέρδος για 5 άτομα που ήμαστε τότε, αναλογεί 1 δολάριο και 60 σεντς στον καθένα το χρόνο που είναι 1,47 ευρώ. 

 

Συνεπώς με καθαρά έσοδα από τη μουσική, αυτή την έπαιρνα σε περίπου 5.200 χρόνια.

 

Άμα ήθελα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
3 ώρες πριν, dimsonic είπε

Οταν εισαι 80 χρονων πουλας.

Αλλα οταν σου εχουν @@σει την επενδυσηκαι εισαι 25 τι κανεις?

 

Μου αρεσει που εδω ειναι φορουμ μουσικων και ολοι σφυριζουν αδιαφορα την ωρα που τρεχουν στο γκρεμο

Τα 'χουμε ξαναπεί. Και τις περισσότερες φορές ο κόσμος έβλεπε την "αδικία" με τα καφέ που τα πληρώνουν.

Τα δικαιώματα πρέπει να κατοχυρώνονται για να αποδίδουν και να υπάρχουν κάποιοι να τα εισπράττουν εκ μέρους σου. Ακόμα κι όταν τα πουλήσεις, λεφτά θα πάρεις. Και όπως σου είπαν παραπάνω έχουν μεσολαβήσει τόρεντς και σύγκριση μουσικής γνώσης σε γιγαμπάιτ... Αλλά εσύ επιμένεις πως το καταραμένο σποτιφάι φταίει για όλα. Υπάρχει ιστορικό κενό στο αφήγημα. Η πειρατεία φταίει.

 

  • Συμφωνώ 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όπως είπε πρόσφατα ο Χρήστος ο Δάντης, στη μουσική δεν μπαίνεις για τα λεφτά ή για τις γκόμενες.

Μπαίνεις γιατί δεν μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτή.

Συμφωνώ 1000%.

 

Όσοι θέλουν να βγάλουν λεφτά από τη μουσική, λυπάμαι είναι σε λάθος δουλειά ...... και όσοι έβγαλαν δεν πήγαν εξ αρχής για τα φράγκα, τους προέκυψαν .

 

  • Like 5
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manosx είπε

 

 

 Ο Bad Bunny ειναι 29 και καθαρισε 8.5 εκατομμυριακια απο το spotify. Δεν ειναι και ασχημα, ειδικα αν σκεφτεις πως αν δεν υπηρχε spotify θα ειχαμε μεινει στα torrent που θα επαιρνε 8 @@. Βεβαια ειναι λιγα για το μεγεθος, αλλα ετσι ειναι η εποχη,.

 

 Η εποχη αλλαξε. Bad Bunny σου λεει ο αλλος. youtube, spotify και φιλοτιμο. Αν τωρα εισαι 25 και περιμενεις με δισκους, κιθαρες, πεντατονικες, σι λοβς γιου γε γε γε και τετοια, παλι για 8 @@ πας.

μπα?

εδώ άλλα μου λέγατε προχτές. Τώρα τα βγάζει από το σποτιφαι? Δεν τα βγάζει από τις εταιρείες?

για ξεκαθαρίστε το στο μυαλό σας...

1 ώρα πριν, Jazzjoker είπε

Με την μπάντα είχαμε βγάλει 38 δολάρια σε ένα χρόνο, έχοντας πληρώσει καμιά 30αριά για να μας στριμάρουν όλες οι γνωστές πλατφόρμες. 

 

8 δολάρια το χρόνο λοιπόν κέρδος για 5 άτομα που ήμαστε τότε, αναλογεί 1 δολάριο και 60 σεντς στον καθένα το χρόνο που είναι 1,47 ευρώ. 

 

Συνεπώς με καθαρά έσοδα από τη μουσική, αυτή την έπαιρνα σε περίπου 5.200 χρόνια.

 

Άμα ήθελα.

τυχεροί είστε.

Εμείς πληρώσαμε και πάστες στους εκπροσώπους της μιν0ς για κέρασμα και μετα το συμβόλαιο το κάναμε κορνίζα πάνω απ τον βιδε

1 ώρα πριν, Yannis Methenitis είπε

Η πειρατεία φταίει.

 

εσύ ακόμα είσαι στον 20 αιώνα

1 ώρα πριν, LK είπε

Όπως είπε πρόσφατα ο Χρήστος ο Δάντης, στη μουσική δεν μπαίνεις για τα λεφτά ή για τις γκόμενες.

Μπαίνεις γιατί δεν μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτή.

 

ε..αφού το είπε αυτός...Κάτι θα ξέρει, δεν μπορεί. Σιγά μην ακούω τον σκιτζή τον Απίς...

 

 

με ένα σπμπάρο, απάντησα σε 4

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
11 λεπτά πριν, dimsonic είπε

ε..αφού το είπε αυτός...Κάτι θα ξέρει, δεν μπορεί. Σιγά μην ακούω τον σκιτζή τον Απίς...

 

 

με ένα σπμπάρο, απάντησα σε 4

Από εμένα , σίγουρα ξέρει παραπάνω για την μουσική βιομηχανία....

 

Ο Απίς είναι  has been......  και από ένα γρήγορο search είδα (αν αληθεύει)  ότι έχει net worth 7 μύρια.

Πολλά λεφτά για να βαράς τα νταούλια..... τεμενάδες θα πρέπει να κάνει κάθε μέρα στον Θεό (ή  όπου πιστεύει εν πάση περιπτώσει) για πως του τα φερε η ζωή.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου