Προς το περιεχόμενο

[Πόσο κάνει;] Yamaha δίσκαλο του 1980


Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο ερώτημα πόσο κοστολογείτε αυό το όργανο .. έχει κανείς άποψη????

Το ποιος θα δώσει λεφτά για "ένα τέτοιο πράγμα" έχω δει και χειρότερα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το θέμα είναι ποιος θα δώσει λεφτά για ενα τέτοιο πράγμα!

ίσως οι γονείς κάποιου παιδιού το οποίο κοροιδευουν με το "συστημα" autorgan του Νάκα.

Τι σχέση έχει το παραπάνω όργανο με τα arrangers και το σύστημα auto organ :?: 8O :roll:

 

Μεγάλη σχέση. Ρυθμούς έχει κι αυτο με αυτόματα ακκοπανιαμέντα. Το έχει ενας φίλος σε ένα ωδείο. Απο ήχους βέβαια είναι αισχρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη σχέση. Ρυθμούς έχει κι αυτο με αυτόματα ακκοπανιαμέντα. Το έχει ενας φίλος σε ένα ωδείο. Απο ήχους βέβαια είναι αισχρό.

 

Καλό είναι από ήχους αν είσαι της Βυζαντινής......ή fun των Doors

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει και drums? Οι ρυθμοί σε General Midi Ι είναι; Δεν ήξερα πως είχανε από το 1980 ακομπανιαμέντα και ρυθμούς τα organs της yamaha!?!?

 

Τα 200€ είναι ok. Αλλα να γράψεις πιο μοντέλο είναι.. και αν έχει η όχι ρυθμούς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει και drums? Οι ρυθμοί σε General Midi Ι είναι; Δεν ήξερα πως είχανε από το 1980 ακομπανιαμέντα και ρυθμούς τα organs της yamaha!?!?

 

Τα 200¤ είναι ok. Αλλα να γράψεις πιο μοντέλο είναι.. και αν έχει η όχι ρυθμούς!

 

είναι το Yamaha electon A-55N ...Έχει ρυθμούς... λοιπόν ξέρεις κάτι για αυτό συγκεκριμένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω πως το βρίσκεις 200€ το πολύ στο ebay. Δεν αξίζει πάνω από 200 με τίποτα. Εγώ δεν θα έδινα πάνω από 150€.

 

εσυ δεν θα εδινες πανω απο 150 αλλα για το DX7 ζηταγες 1000 :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πιο είναι το πρόβλημά σου? Αν και δεν ζήταγα εγώ.. Για KORG Triton θα έδινα 500€ .. σημαίνει κάτι αυτό;

Εσύ αν βρείς dx7 από αλλού φτηνό πάρτο στην τελική.. Το θέμα είναι πόσα δίνεις εσύ για το δίσκαλο αρμόνιο φίλε μου? Μια και απαντάς στο θέμα.. πες και τη γνώμη σου.

Εγώ με το δίσκαλο δεν θα έβγαζα λεφτά αν το έπαιρνα και μόνο για να το έχω και χωρίς να είναι και synth δεν έδινα πάνω από 150€. Εσύ Costa_SD?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το δισκαλο τι λεφτα να βγαλεις?αυτα τα οργανα ειναι για συλλογη τωρα πια,δεν το παιρνεις για τον ηχο του.Εγω δεν θα το επαιρνα διοτι πιανει αρκετο χωρο και δεν ειναι ευκολη η μετακινηση του.Με το τριτον που ειπες οτι δινεις 500...θα μπορουσα να υποθεσω οτι το παιρνεις τοσο(αν βρεθει δηλαδη) και μετα το πουλας 2000,αν κρινω απο το DX7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου