Προς το περιεχόμενο

Korg Vs Yamaha


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, για την korg έχω να πώ 2 things. Αρχικά βγάζει τα καλύτερα synthesisers αλλά δεν μου αρέσει να την βλέπω στα πανηγύρια με την Θώδη και στα πρωινάδικα. Έλεος!!!!!! Ενώ η yamaha είναι μια αξιόλογη μάρκα που δεν φτάνει τελος πάντων σε κατάντια

 

 

Παρακαλώ οι απόψεις σας.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπρεπε να βάλεις poll! :P Anyway, πιστεύω πως όπως το λες η Korg είναι πιο δημοφιλής κ λογικά θα κέρδιζε. Εγώ ψηφίζω Yamaha κ οι λόγοι είναι αυτοί για τους οποίους αγόρασα Motif Es και όχι Triton Extreme:

 

- Πιάνα

- Γενικά ακουστικά/φυσικά όργανα

- Κλαβιέ

- Στοιβαρότητα κατασκευής

 

Για να μην παρεξηγηθώ, δν λέω πως η Korg δν έχει στοιβαρές κατασκευές ή ότι τα κλαβιέ της είναι και άσχημα. Απλά η Yamaha πιστεύω πως υπερτερεί σαφώς σε αυτούς τους τομείς... Τουλάχιστον όσον αφορά στο "ζευγάρι" που ανέφερα πιο πάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αν και korgoφιλος, συμφωνώ με τον 12 plus , παρόλο που θα ψήφιζα Korg .

 

Εγω στα πρωιναδικα γουστάρω να βλέπω την ΜΕνεγάκη να κινείται με φόντο τα triton, είναι μια πανέμορφη σκηνη, μιας πραγματικά ομορφης γυναίκας με όχι τόσο πνευμα βεβαια.

 

Αλλά τέτοια ωραία γυναίκα, τι να το κάνει το πνευμα?

 

Παω για ύπνο γιατι η δευτερη μπύρα με πίνει πια, δεν την πίνω!! Γέρασα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
...Αρχικά βγάζει τα καλύτερα synthesisers αλλά δεν μου αρέσει να την βλέπω στα πανηγύρια με την Θώδη και στα πρωινάδικα.

 

Μα είναι σαφές ότι πρόκειται για ένα οργανωμένο σχέδιο της korg. Πουλάει κατόπιν συνεννόησης με τις διευθύνσεις παραγωγής των πρωϊνάδικων.

 

...Ενώ η yamaha είναι μια αξιόλογη μάρκα που δεν φτάνει τελος πάντων σε κατάντια

 

Για να το διασφαλίσει αυτό η εταιρεία' date=' υποχρεώνει τους αγοραστές να υπογράψουν σχετική υπεύθυνη δήλωση.

 

Παρακαλώ οι απόψεις σας.........

 

:roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ η yamaha είναι μια αξιόλογη μάρκα που δεν φτάνει τελος πάντων σε κατάντια

 

 

 

Πράγματι! όταν πήγα να αγοράσω ένα motif και ρώτησα αν δίνουν λαικους ήχους αρνήθηκαν να μου το πουλήσουν και με πέταξαν έξω με τις κλωτσιές. Έφαγα και μια μύνηση για συκοφαντική δυσφήμηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδία, αλήθεια λέτε?

 

Εμενσ οταν πήγα να αγοράσω korg και ρώτησα αν έχουν καλούς ηχους φυσικών οργάνων, αρχισε να βαράει συναγερμός, μπήκαν τα βοηθητικά φώτα, και ξαφνικά ,

ανοιξε μια πόρτα και πετάχτηκε μια δοιμιρία μαυροντυμένων με εξοπλισμό ειδικών δυνάμεων και κουκούλα, με πήραν σηκωτό, με κατέβασαν σέρνοντας απο τις σκάλες , με πήγαν σε ένα υπόγειο, και με βασάνιζαν τοσο άσχημα.

 

Και ένας έλεγε.... Τομυ, σφάχτονα, τον yamahofilo, μην τον λυπάσαι, στο κεφάλι χτυπατον,.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το κάθε όργανο εχει κ τον δικο του σκοπο πάνω στο πατάρι!!! Στα ας πούμε δεν γίνεται χωρις Korg.Οχι βεβαια για την ποιοτητα των ήχων αλλα για τουσ ζουρνάδες κ τα ταξίμια! Για αυτο χρειάζεται κ ενα αλλο οπως Roland Yamaha Για να συμπληρώνει το ένα όργανο το άλλο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα αυτό τι δουλειά έχει στα computers? Ας το βάλει κάποιος στα keyboards...

 

Η συζήτηση για τις εταιρίες είναι γενικά άκυρη.. όλες θέλουν να βγάλουν λεφτά. Το τι γίνεται πάλι στην Ελλάδα είναι θέμα το τοπικού αντιπροσώπου.. Στης μπάντες και συναυλίες του εξωτερικού παίζουν όλα! Και βγάζουν τέλειο ήχο.

Αν ήταν να πάρω Triton ή Motif θα έπαιρνα Trton με τη μια! Αν ήταν να πάρω Triton extreme ή MotifES θα έπαιρνα MotifES. Δεν νομίζω οτι με ενδιαφέρει η εταιρία.. ούτε πρέπει να ενδιαφέρει κάποιον αλλά τα όργανο και τι μπορεί να κάνει με αυτό.

Αφού δεν έχει poll δεν ψηφίζω καμία εταιρία.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα αυτό τι δουλειά έχει στα computers? Ας το βάλει κάποιος στα keyboards...

 

Το έκανα εγώ, αν και κατά τη γνώμη μου αυτά τα σαχλοthread τύπου "Alien vs Predator" μάλλον στο "Περί ανέμων και Υδάτων" ανήκουν.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου