Προς το περιεχόμενο

Korg Vs Yamaha


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Το έκανα εγώ' date=' αν και κατά τη γνώμη μου αυτά τα σαχλοthread τύπου "Alien vs Predator" μάλλον στο "Περί ανέμων και Υδάτων" ανήκουν.[/quote']

Πινω σε αυτο..χιπς :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω όλα τ α συνθ τα γουστάρω γιατι το καθένα έχει την προσωπικοτητά του.... Στη αρχή πήγαινα για Virus μετα με εντυπώσιασε το G2 μετά αγόρασα το MicroKorg ξενέρωσα με τα presets αλλά μετά έπαιξα με το vocoder του και απλώς τα είδα όλα και στο τέλος κατέληξα να αγοράσω το ΜΟΤΙΦ.

 

Τώρα ποιο είναι το καλύτερο δεν μου καίγεται καρφί. Λεφτά να έχουμε να ξοδεύουμε :D

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα μπουζουκια ξέχασα να γράψωωωωω

 

Αφου όλα τώρα βγαίνουν με τόση RAM ' date=' που του πετάς ότι ήχο θέλεις. Γιατί τα θέλουμε όλα έτοιμα???

 

Έλεος!!!

[img']http://i47.photobucket.com/albums/f180/TheKilon/kitty.jpg[/img]

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δουλευω στα μπουζουκια δεν γινεται να δουλευεις μονο με samples!!! To Korg εχει γίνει απαρέτητο!!! Και οχι 01 η Μ1. Triton Studio τουλάχιστον!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δουλευω στα μπουζουκια δεν γινεται να δουλευεις μονο με samples!!! To Korg εχει γίνει απαρέτητο!!! Και οχι 01 η Μ1. Triton Studio τουλάχιστον!!!!

Για εξηγησου λίγο παραπάνω γιατί δεν καταλαβαίνω ποιος είναι ο λόγος να αποφύγεις να βάλεις στο workstation σου ήχους που δεν έχει. Εγώ θα το θεωρούσα καλύτερο απο το να έσκαγα λεφτά να αγοράσω καινούργιο.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα οτι δεν δουλευω samples. Δουλευω αλλα λιγα. Π.χ. Κανονακι, Βιολιά Τουρκικα κ τετοια! Αλλα Πιανο,Πνευστα Pads Leads υπάρχουν κ σε πολυ καλη ποιοτητα! Κ δες το λίγο πρακτικα! Εχω το Triton Studio 76keys K to Rd700sx. Ειμαι καλυμένος απο ήχους!!! Απο παρα πολλούς ήχους για καποια χρονια! Κ να σου πω κ κατι άλλο. Στα μπουζουκια δεν σε παιρνουν κ για δουλεια αν δεν εχεις Τριτον.... Ειναι στάνταρ αυτο! Δεν παει να εχεις Samples που σκοτώνουν..... Κ μιλάω μονο για τα μπουζούκια που δουλευω. Μην παρεξηγηθώ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι , αυτό που λέει ο pasxalis, είναι ένα θλιβερό γεγονός. Να ζητάνε να έχεις triton.

 

Δεν είναι απίστευτο? Και καμία σχέση με τον προσανατολισμό των μεγάλων τουλάχιστον triton.

 

Αν είναι le p.x. που οι ήχοι είναι ίδιοι στα programms σε παίρνουν ή θέλουν και αποκλειστικά το μεγάλα?

 

Το extreme, μήπως τους χαλάει το ντεκόρ, επειδή μαυρομπλεδίζει?

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα αυτό τι δουλειά έχει στα computers? Ας το βάλει κάποιος στα keyboards...

 

Το έκανα εγώ' date=' αν και κατά τη γνώμη μου αυτά τα σαχλοthread τύπου "Alien vs Predator" μάλλον στο "Περί ανέμων και Υδάτων" ανήκουν.[/quote']

 

Δεν το σκέφτηκα.. καλύτερα να μπει στο Ανέμων και Υδάτων.. Έχω πάθει πλάκα με το οτι τα sapmle synthesis synth νεας γενιάς έχουν και λαικό ή μη λαικό χαρακτήρα... :roll: Τόσα μπουζουξήδικα είναι χωρίς Triton.. Αλλα τι λέω τώρα..

 

Ψηφίζω Yamaha. Γενικά αν δεν έχεις OASYS θα έχεις MOTIFES :P . Εκτός κι αν παίζεις λαικά.. δηλαδή είσαι σε μπουζουξήδικο και παίζεις με το synth μπουζούκι - τζουρά - κανονάκι - ούτι... να δούμε τι θα παίξει ο ο "μπουζουξής" στο "μπουζουξήδικο" :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δουλευω στα μπουζουκια δεν γινεται να δουλευεις μονο με samples!!! To Korg εχει γίνει απαρέτητο!!! Και οχι 01 η Μ1. Triton Studio τουλάχιστον!!!!

 

Όταν λες Triton Studio τουλάχιστον τι εννοείς; Πως ή Triton Studio ή Oasys? Δν έχω δει πολλούς στα μποζούκια να παίζουν με Oasys, αν το δω κ αυτό... 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου