Προς το περιεχόμενο

απογευματινη ηχογραφηση με τον..satriani


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μετα απο καιρο εκανα μια ηχογραφηση για να ..ξεσκουριασω λιγο κατω απο ενα κομματι του satriani..το love thing...

επαιξα με bridge της gibson les paul classic εναν WCR goodwood-->RMC WIZARD WAH-->maxon sd9 distortion-->greenback celestion-->germino club 40

mic:shure beta 57

καρτα:m-audio firewire 410

mic preamp:focusrite trackmaster pro

delay απο waves το supertap2...

 

τα αρκετα λαθακια τα εχω αφησει γιατι βαριομουν να ηχογραφω για πολυ ωρα και λεω μπαμ και εξω.. :lol: πιο πολυ ακουστε το ..gear παρα το πως..χαιδευω τις χορδες μου... :)

 

http://www.soundclick.com/bluesman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπράβο takis ωραία πάει. :wink:

 

Τα υπόλοιπα όργανα πως τα πέρασες? Ειναι backing track ή τα προγραμμάτισες?

 

Υ.Γ. Σιγά τα λαθάκια.... Καταλαβαίνω τις λες. Κι εγώ τις περισσότερες φορές βαριέμαι θανάσιμα να ξαναπεράσω σημεία που δεν μου αρέσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Σιγά τα λαθάκια.... Καταλαβαίνω τις λες. Κι εγώ τις περισσότερες φορές βαριέμαι θανάσιμα να ξαναπεράσω σημεία που δεν μου αρέσουν.

 

ευχαριστω που το ακουσες ρε φιλε! :wink:

 

οσο για τα λαθακια εν μερη καταλαβες.. :wink: ..αλλα...εκτος των αλλων τετοια κομματια ειναι ..αποπειρες αυτοκτονιας :) για οσους προσπαθουν να τα ηχογραφησουν αφου ξεγυμνωνεται ο καθε κιθαριστας κατα την γνωμη μου..οπως πιστευω οτι σε εμενα σε αυτα τα κομματια φαινονται κατευτευθειαν ολες οι πολλες ατελειες μου :oops:

 

και αυτο επειδη αυτα τα κομματια ενω φαινομενικα ακουγονται ευκολα εχουν σχεδον ολες τις.."τεχνικες" μεσα σε αυτα (bends,vibrata κτλ..),πολυ feeling,οπως και πολλα κ διαφορα ειδη μουσικης(blues,rock κτλ..)..και πας να τα ηχογραφησεις και τρως τον...λοπού

 

αλλα οπως λεει και ο μεγαλος FREEDOM (μελος εδω στο νοιζ για οσους δεν ξερουν)..μην μου αγχωνεσαιιιιιι τακηηηη.. :)

 

ΑΑΑ!backing track ετοιμο ηταν!ετοιμο το βρηκα! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορίνα, το πρώτο πραγμα που εχει σημασία ειναι να το φχαριστιέσαι και να ξερνάς την ψυχή σου... :wink:

 

Και απο οτι φαίνεται το φχαρίστιόσουν οταν το επαιζες...

 

Συνεπως...ΜΗΗΗΗΗΗ ΜΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ ΑΓΧΩΩΩΩΩΝΕΣΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙ... :lol:

 

 

 

 

αλλα οπως λεει και ο μεγαλος _______ FREEDOM

 

Συμπληρώστε την λεξη που λείπει και κερδίστε ενα μοναδικό relicing χορδων εντός 12 λεπτων...

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορίνα' date=' το πρώτο πραγμα που εχει σημασία ειναι να το φχαριστιέσαι και να ξερνάς την ψυχή σου... :wink:

 

Και απο οτι φαίνεται το φχαρίστιόσουν οταν το επαιζες...

 

Συνεπως...ΜΗΗΗΗΗΗ ΜΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ ΑΓΧΩΩΩΩΩΝΕΣΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙ... :lol:

 

 

 

 

αλλα οπως λεει και ο μεγαλος _______ FREEDOM

 

Συμπληρώστε την λεξη που λείπει και κερδίστε ενα μοναδικό relicing χορδων εντός 12 λεπτων...

 

σωστοοοοοος!!! :D :D :D

οσο για την λεξη εγω θα ελεγα μηπως..παιχταρας;; :P 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου