Προς το περιεχόμενο

Ποιά χρεωστική κάρτα χρησιμοποιείτε για thomann;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια ξέρει κανεις μήπως, αν την Pre Paid της τραπεζας Κυπρου μπορώ να τη χρησιμοποιησω ως πιστωτική στον Thomann??? Nα βαλω δηλαδη payment method "by credit card"?  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οποιοδίποτε χρεωστική-pre paid-προπληρωμένη υποστηρίζει το σήμα της VISA-MASTERCARD μπορεί να κάνει αγορές σε μαγαζιά συμβατά με τα προτυπα αυτά.Το μαγαζί αυτό μπορεί να είναι είτε "με τοίχο που να τον πιάνεις" είτε να το βλέπεις μέσω ίντερνετ.

 

Εγώ για αγορά μέσω ίντερνετ έκανα στην Πειραιώς μια χρεωστική και η συγκεκριμένη υποστηρίζει τις συναλλαγές με VISA οπουδίποτε είναι αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε, ειναι αυτονοητο αυτο. Την gift card σαν πιστωτικη την χρησιμοποιεις και σε μαγαζια στην Ελλαδα. Aπλως βαζεις το ποσο που θες και αφαιρουν απο εκει. (Αν θυμαμαι καλα αυτοι χρεωνουν 1.50 ευρω)

may the force be with us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ξέρει κανεις μήπως, αν την Pre Paid της τραπεζας Κυπρου μπορώ να τη χρησιμοποιησω ως πιστωτική στον Thomann??? Nα βαλω δηλαδη payment method "by credit card"?  :-\

 

οχι μονο μπορείς με χρεωστική να αγοράσεις σαν visa αλλά και να την δηλώσεις στο paypal και να δέχεσαι λεφτά ή ότι άλλο..

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιοδίποτε χρεωστική-pre paid-προπληρωμένη υποστηρίζει το σήμα της VISA-MASTERCARD μπορεί να κάνει αγορές σε μαγαζιά συμβατά με τα προτυπα αυτά.Το μαγαζί αυτό μπορεί να είναι είτε "με τοίχο που να τον πιάνεις" είτε να το βλέπεις μέσω ίντερνετ.

 

Εγώ για αγορά μέσω ίντερνετ έκανα στην Πειραιώς μια χρεωστική και η συγκεκριμένη υποστηρίζει τις συναλλαγές με VISA οπουδίποτε είναι αυτές.

Βασικά με χρεωστική(visa) απο Πειραιώς έκανα μια χαρά δουλειά από ebay μέσω paypal και από μαγαζιά εκτός internet αλλά συγκεκριμένα στον Thomann δεν την δέχονταν(δεν ξέρω γιατι...).Έβγαλα μια χρεωστική από Alpha bank(που έχει και ο περισσότερος κόσμος που ρώτησα) και την δέχτηκαν μια χαρά. ;)

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει παραγγειλει κανεις απο τον θωμα κ να πληρωση μεσω τραπεζικου λογαριασμου? ξερει μηπως κανενας ποσα φραγκα περνουν οι τραπεζες για αυτο?

ευχαριστω!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χρέωση για έμβασμα είναι 5-6 ευρώ νομίζω, εξαρτάται από τον τοκογλ-έεεμ, την τράπεζα εννοώ.

 

Εγώ στέλνω εμβάσματα μέσω e-banking (ALPHA bank) και χρεώνομαι 30 λεπτά.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μία παρατήρηση:

Για όλες αυτές τις ερωτήσεις (ποιά κάρτα "κάνει", εμβάσματα, σχετικά τέλη κλπ) απολύτως αρμόδιοι για απάντηση είναι τα καταστήματα και οι τράπεζες αντίστοιχα.

 

Δεν λέω.... κουβέντα να γίνεται.. αλλά προσωπικά για όλα αυτά θα απευθυνόμουν στην τράπεζά μου, ιδιαίτερα καθώς οι χρεώσεις κλπ διαφοροποιούνται κατά περίπτωση/τράπεζα/είδος λογαριασμού/ποσό κλπ και δεν είναι δυνατόν να υπάρξει μια απλή απάντηση που να καλύπτει κάθε περίπτωση.  

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου