Προς το περιεχόμενο

Ποιά χρεωστική κάρτα χρησιμοποιείτε για thomann;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η χρέωση για έμβασμα είναι 5-6 ευρώ νομίζω, εξαρτάται από τον τοκογλ-έεεμ, την τράπεζα εννοώ.

 

Εγώ στέλνω εμβάσματα μέσω e-banking (ALPHA bank) και χρεώνομαι 30 λεπτά.

thanks! ;D

 

Μία παρατήρηση:

Για όλες αυτές τις ερωτήσεις (ποιά κάρτα "κάνει", εμβάσματα, σχετικά τέλη κλπ) απολύτως αρμόδιοι για απάντηση είναι τα καταστήματα και οι τράπεζες αντίστοιχα.

 

Δεν λέω.... κουβέντα να γίνεται.. αλλά προσωπικά για όλα αυτά θα απευθυνόμουν στην τράπεζά μου, ιδιαίτερα καθώς οι χρεώσεις κλπ διαφοροποιούνται κατά περίπτωση/τράπεζα/είδος λογαριασμού/ποσό κλπ και δεν είναι δυνατόν να υπάρξει μια απλή απάντηση που να καλύπτει κάθε περίπτωση. 

 

συμφωνω σε αυτο που λες! απλα μεσα απο την συζητηση κ την ανταλαγη εμπειριων μπορεις να μαθεις αρκετα!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Gift Card της Τράπεζας Αττικής

 

κι εγώ με την αττικής είμαι, κανένα πρόβλημα, ούτε μια φορά.

 

και εγώ

 

Ανήκω κι εγώ στο club της Attica Gift Card Visa.

 

Η Τράπεζα Πειραιώς θέλει 17 euro για το έμβασμα.

I guess i' ll always be.. A Soldier Of Fortune.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω την Prepaid Card της τραπεζας κυπρου (που μου την έβγαλαν σε 5') και αγορασα από Thomann χωρίς κανένα πρόβλημα.

Στις συναλλαγές σου με την ΤΡΑΠΕΖΑ για κατάθεση ή ανάληψη σου κρατάνε 1 ευρώ προμήθεια αλλά αν καταθέσεις πχ 1001 ευρώ

μπορείς να ψωνίσεις όσες φορές θές πράγματα αξίας 1000 ευρώ. Όταν χρησιμοποιείς ΑΤΜ η χρεωση είναι μεγαλύτερη νομίζω περίπου 2,5 ευρώ.

Για τραπεζική κατάθεση επείδη το είχα ψαξει παλιότερα η φθηνότερη είναι η ALPHA με χρέωση 12 Ευρω (κάποιες άλλες τότε ζήταγαν 35+)

αλλά πού να τρέχεις τώρα σε τράπεζες κάθε φόρα που θες να αγοράσεις κατι, άσε που η παραγγελία σου θα αργήσει λίγο παραπάνω μέχρι να τσεκάρει ο thomann για το αν μπήκαν τα λεφτά κτλ. ...καλύτερα μια Prepaid  ;D

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ρε παίδες απο οτι καταλαβα η Alpha Βανκ πρεπει να σου ανοιξει και λογαριασμο ωστε να σηκωνει απο κει λεφτα ε?

Η Αττικα gift ειναι καθαρα προπληρωμενη?Δλδ αν παω αυριο(που οντως θα παω) και τους δωσω 350Ε μου τα πλαστικοποιύνε αμεσως?Εχει καποια χρέωση παραπανω?

Ποια αλλη ειναι καθαρα προπληρωενη καρτα...χωρις να χρειαστει να τη συνδεσω με το λογαρισμο μου?

 

Και κατι αλλο, τα στοιχεια που αναγραφονται στη χρεωστικη, ειναι όπως ακριβως σε μια πιστωτικη?Ρωταω γιατι αν παραγγειλω απο τον Τομαν θα εχει τα στοιχεια έτσι όπως τα ζηταει?

It's a long way to the top....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λες φίλε είναι, εγώ απο eurobank απλά μου είχαν δώσει μια card άδεια και πήγα στο ταμείο και έβαλα λεφτά. Χωρις να μου ανοιξουν λογαριασμό ή κάτι άλλο. 2 λεπτά πήρε όλη η διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια θελω να αρχισω να πουλαω στο ebay ξερει κανενας αν μια απλη χρεωστικη  οπως η electron visa ειναι οκ ?...

hit that perfect beat everyday !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λες φίλε είναι, εγώ απο eurobank απλά μου είχαν δώσει μια card άδεια και πήγα στο ταμείο και έβαλα λεφτά. Χωρις να μου ανοιξουν λογαριασμό ή κάτι άλλο. 2 λεπτά πήρε όλη η διαδικασία.

 

Εχεις ψωνισει κιολας απο Τομαν με τη συγκεκριμενη? Visa είναι?

It's a long way to the top....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου