Προς το περιεχόμενο

Ποιά χρεωστική κάρτα χρησιμοποιείτε για thomann;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μια απορια

εχω κ εγω την electron visa της alpha bank

αλλα πως αγοραζω μεσω αυτης???

μεχρι τωρα μια αγορα που εχω κανει απο thomann την εκανα μεσω αυτης αλλα με εμβασμα απο την τραπεζα

Για να αγορασω απο thomann μεσω e-banking ( ???) πρεπει να ζητησω την συσκευη κωδικων που αναφερει????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά εγώ αυτές τις μέρες έκανα μια αγορά απο thomman με Alpha Visa Electron και έμαθα (και διαπίστωσα επίσης) ότι η τράπεζα κρατάει 1% προμήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απορια

εχω κ εγω την electron visa της alpha bank

αλλα πως αγοραζω μεσω αυτης???

μεχρι τωρα μια αγορα που εχω κανει απο thomann την εκανα μεσω αυτης αλλα με εμβασμα απο την τραπεζα

Για να αγορασω απο thomann μεσω e-banking ( ???) πρεπει να ζητησω την συσκευη κωδικων που αναφερει????

 

Όταν πλήρωσες με έμβασμα πόσο σου κράτησε παραπάνω η τράπεζα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απορια

εχω κ εγω την electron visa της alpha bank

αλλα πως αγοραζω μεσω αυτης???

μεχρι τωρα μια αγορα που εχω κανει απο thomann την εκανα μεσω αυτης αλλα με εμβασμα απο την τραπεζα

Για να αγορασω απο thomann μεσω e-banking ( ???) πρεπει να ζητησω την συσκευη κωδικων που αναφερει????

 

Όταν πλήρωσες με έμβασμα πόσο σου κράτησε παραπάνω η τράπεζα?

 

 

12€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά εγώ αυτές τις μέρες έκανα μια αγορά απο thomman με Alpha Visa Electron και έμαθα (και διαπίστωσα επίσης) ότι η τράπεζα κρατάει 1% προμήθεια.

 

Ναι αυτό είναι δεδομένο στις περισσότερες τράπεζες. Κι εγώ που αγοράζω με Τράπεζα Κύπρου έτσι γίνεται. Απλα βλέπεις πόσο στοιχίζι το έμβασμα και πόσο η συναλλαγή μέσω της κάρτας και κάνεις αυτό που σε συμφέρει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω την Prepaid Card της τραπεζας κυπρου (που μου την έβγαλαν σε 5') και αγορασα από Thomann χωρίς κανένα πρόβλημα.

Στις συναλλαγές σου με την ΤΡΑΠΕΖΑ για κατάθεση ή ανάληψη σου κρατάνε 1 ευρώ προμήθεια αλλά αν καταθέσεις πχ 1001 ευρώ

μπορείς να ψωνίσεις όσες φορές θές πράγματα αξίας 1000 ευρώ. Όταν χρησιμοποιείς ΑΤΜ η χρεωση είναι μεγαλύτερη νομίζω περίπου 2,5 ευρώ.

Για τραπεζική κατάθεση επείδη το είχα ψαξει παλιότερα η φθηνότερη είναι η ALPHA με χρέωση 12 Ευρω (κάποιες άλλες τότε ζήταγαν 35+)

αλλά πού να τρέχεις τώρα σε τράπεζες κάθε φόρα που θες να αγοράσεις κατι, άσε που η παραγγελία σου θα αργήσει λίγο παραπάνω μέχρι να τσεκάρει ο thomann για το αν μπήκαν τα λεφτά κτλ. ...καλύτερα μια Prepaid  ;D

 

Η Καλυτερη! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγω παιδια εχω την Virtual pre paid card webuy της τραπεζας πειραιως,θα μου τη δεχετε ο θωμας?Στο σαιτ του λεει πως δεν δεχεται virtual καρτες αλλα η καρτα αυτη ειναι Master Card την οποια γενικως τη δεχεται,τι απο τα 2 ισχυει?

And so castles made of sand melts into the sea.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου