Προς το περιεχόμενο

midi keyboard-sound card... Αρχίζοντας.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια! Καλώς σας βρήκα!

Θέλω να πάρω ένα midi keyboard με ~300Ευρώπουλα. Τι προτείνεται;

Θέλω κάτι μέτριο, τώρα αρχίζω, να μην δώσω τζάμπα λεφτάκια.

Χρησιμοποιώ finale και cubase vst.

 

Έπίσης:

 

Η revolution 7.1 της m-audio έχει ανεκτό latency; Μήπως πρέπει να επενδύσω σε κάποια πολύ καλύτερη; Ποια; Θα ήθελα πολύ κάποια με front panel για να συνδέω εύκολα κτλ.

Είμαι newbie στα μηχανήματα.

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλή ιδέα θα ήταν να κοιτάξεις σε αγγελίες να βρείς κάποιο keyboard. Με 300 €, μπορεί να βρείς κάποιο που να αξίζει μέχρι και 600 €.

'Ολον το εξοπλισμό μου τον πήρα απο δεύτερο χέρι ,ναι και το keyboard, και δεν είχα πρόβλημα (μη το φοβάσαι εννοώ).

 

Φιλικά

Terumi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη χρυσή ευκαιρία, στο noiz.gr (ενα site για ποδοσφαιρόφιλους σιωνιστές οδοντίατρους) ...

 

http://www.xe.gr/

 

ΠΑΝΤΑ ακούμε και ελέγχουμε το όργανο πρίν το αγοράσουμε πρώτον και δεύτερον οδεύουμε έχοντας κατα νου οτι υπάρχουν πάρα πολλοί άνθρωποι οι οποίο λόγω ανάγκης ή λόγω γούστου πουλάνε τα παλιά τους μηχανήματα.

 

Την ανάγκη την καταλαβαίνουμε, το γούστο;

 

Έχω πεσει πάνω σε πολλούς ανθρώπους που αγοράζουνε hardware, το χρησιμοποιούν λίγο και μετά το πουλάνε ώς παλιό. Ξέρω άτομα που θέλουνε να έχουν μόνο οτι καινούριο έχει βγεί απο την τάδε ή δήνα εταιρία και έτσι σκοτώνουν οτι παλιό έχουν. Αυτό συμβαίνει τόσο στα μουσικά μηχανήματα, όσο και στα computers, παιχνιδομηχανές κ.α.

 

Λίγοι είναι οι κάφροι που πουλάνε μηχανήματα επειδή δεν δουλεύουν (να σου πώ την αλήθεια, δεν έχω πέσει σε κανέναν).

 

Το κοιτάς, το παίζεις και κρίνεις ..

 

Όπως έχω πεί : Και ο Τιτανικός καινούριος ήταν οταν βούλιαξε.

 

Φιλικά

Terumi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου