Προς το περιεχόμενο

Τραγούδια από ένα concept album


Lost_Highway

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λίγες μέρες ολοκλήρωσα τις ηχογραφήσεις, μίξεις κλπ ενός κύκλου τραγουδιών και είπα να ανεβάσω στο Myspace δύο τραγούδια.

 

Αν έχετε διάθεση...

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπον το οι δρόμοι γυρίζουν μου άρεσε πάάάάάρα πολύ.Πολύ καλό και καλός ο ήχος.Και σαν συνολο και γενικώς πολυ καλο.

 

 

 

Το άλλο τώρα είναι πραγματικά για re-soundtracking στο Lost Highway.Μου φάνηκε πολύ δυνατό απο ήχο...μπουκωνει λίγο....

 

Σαν κομμάτι επειδή είναι κατα την δική μου αποψη πάντα λίγο "πειραματικό" και λίγο "δύσκολο" που σημαίνει οτι χρειάζεται αρκετή επαναλαμβανώμενη ακρόαση απο μέρους μου για να πώ τελικά την γνώμη μου.Οπότε για το δεύτερο σου χρωστάω απάντηση...

 

 

 

Keep walking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο, πρωτ' απ' όλα, σ' ευχαριστώ για τον κόπο σου να τα ακούσεις.

 

Το άλλο τώρα είναι πραγματικά για re-soundtracking στο Lost Highway.Μου φάνηκε πολύ δυνατό απο ήχο...μπουκωνει λίγο....

 

Λοιπόν' date=' με τη "λαίμαργη αγάπη" έχω κάποιο πρόβλημα. Στο wav αρχείο η στάθμη δεν ξεπερνάει ποτέ το-0.1 dB, αλλά όταν το έκανα Mp3 έπιανε κόκκινα κανονικά. Θα το κοιτάξω.

Επίσης, εξαιτίας της μεγάλης διάρκειας (μάλιστα το έχω ήδη κόψει -κανονικά είναι γύρω στα 10 λεπτά), αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω vbr σχετικά χαμηλό. Ίσως παίζει ρόλο κι αυτό.

Προσπαθώ να λύσω κι ένα θέμα: έχω την αίσθηση ότι το 2ο κομμάτι παίζει λίγο πιο αργά :roll: (μήπως φταίει ότι είναι vbr κι όχι cbr;...)

 

χρειάζεται αρκετή επαναλαμβανώμενη ακρόαση απο μέρους μου για να πώ τελικά την γνώμη μου.

 

Έχει πλάκα, γιατί ΟΛΟΙ όσοι έχουν ακούσει τα τραγούδια μου -είτε τους αρέσουν είτε όχι- το πρώτο που λένε είναι "να το ξανακούσω;"

 

Επίσης ξέχασα να σου πώ ότι μου αρέσει πάνω απο όλα η "μουσικη-συνθετική" σου αποψη...

 

Πολύ χαίρομαι.

:D

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα

 

τα ντραμς στο δευτερο τα παιζεις εσυ?

 

πολλη δουλεια πρέπει να έχει ρίξει πάντως αδερφέ στα κομμάτια και αυτό φαίνεται. γαμώ τα σκηνικά!

 

στο ίδιο κομμάτι επίσης σκάει λίγο δυνατά ένα χρατς χρατς white Noise πριν τα ντραμς.

 

η φωνή επίσης είναι λίγο δυνατή για τα γούστα μου αλλά δεν μου πέφτει λόγος. ε?

 

μπορω να σου πώ ότι μου άρεσαν πάρα πολύ σαν γενική εικόνα, ακούγονται μερικές επιρροές σου μέσα αλλά αυτό που γουστάρω είναι οτι οι στίχοι είναι ελληνικοί.

 

συγχαρητήρια άρα. σε έκανα ήδη αντ φρέντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ντραμς στο δευτερο τα παιζεις εσυ?

 

Τα έγραψα σε midi. Οι ήχοι είναι του BFD.

 

στο ίδιο κομμάτι επίσης σκάει λίγο δυνατά ένα χρατς χρατς white Noise πριν τα ντραμς.

 

Θα το ακούσω, για να δω μήπως κάτι έχει πάει στραβά.

 

συγχαρητήρια άρα. σε έκανα ήδη αντ φρέντ.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mechmg93 και kontras σας ευχαριστώ πολύ. :D

 

Παναγιώτη, τσέκαρα το θέμα του white noise. Δεν άκουσα κάτι για το οποίο δεν ευθύνομαι εγώ :lol: . Μήπως έγινε κάτι με τη σύνδεσή σου στο συγκεκριμένο σημείο; (λίγο άκυρο, αλλά λέμε...) Λίγο πριν ακούγεται ένα παραμορφωμένο hihat. Μήπως εννοούσες αυτό; Anyway. 8)

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο 1.33 ειναι το χρατς χρουτς στην λαιμαργη αγαπη!

 

ωραια ακούγεται ρε ! καταλαβαίνω τον λόγο που το έβαλες.

 

απλα την πρώτη φορά νόμιζα οτι παει να ξεκινησει αλλο τραγούδι

 

θα μπορούσε να μπαίνει με ένα φειντ ιν.

 

αλλα απο την άλλη έτσι χάνει το ιμπακτ της εκπληξης

 

αρα άστο έτσι

 

τα ακούω εδώ και ώρα τα τράκς.

 

πολύ δουλεία έχεις ρίξει!!!

 

μπραβο μπραβο.

 

μπραβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου