Προς το περιεχόμενο

Τραγούδια από ένα concept album


Lost_Highway

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραία μουσική, πολύ καλή άποψη, στίχοι δυνατοι ταξιδιάρικοι δένουν με την ατμόσφαιρα των κομματιών και με την ερμηνεία τους.. Καφκικο πόστ ποπ τι είναι ;

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ ωραία μουσική' date=' πολύ καλή άποψη, στίχοι δυνατοι ταξιδιάρικοι δένουν με την ατμόσφαιρα των κομματιών και με την ερμηνεία τους..[/quote']

 

Σ'ευχαριστώ πολύ. :)

 

 

Καφκικο πόστ ποπ τι είναι ;

 

Δεν τα πάω καλά με τα είδη κι έτσι έκανα μια προσπάθεια χαρακτηρισμού του ύφους των τραγουδιών (όχι μόνο αυτών των δύο). :roll:

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ωραίος φίλε,κανεις μουσική που πραγματικά αξίζει...

το τελείωμα ειδικά στο πρωτο κομμάτι είναι καταπληκτικό.

εκπλήσσομαι όμως που δεν αναφέρεις τους radiohead στις επιρροές σου,εμένα αυτούς μου θύμισες (με την καλή έννοια πάντα) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυυυυ καλη μουσικουλα κανεις..Ηδη σε εκανα add!

Αν εχω καποιο σχολιο,αυτο ειναι απλα το οτι θα μου αρεσε ακομα

πιο πολυ με drum'n'bass / electro background...Αλλα μονο αυτο!

Ωραιος!

Κeep walkin'

Johnnie_Walker_logo.gif

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, χαίρομαι πολύ που σας αρέσουν και σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια.

Με κάνετε και κοκκινίζω (και για του λόγου το αληθές: :oops: )

 

εκπλήσσομαι όμως που δεν αναφέρεις τους radiohead στις επιρροές σου' date='εμένα αυτούς μου θύμισες (με την καλή έννοια πάντα) :D[/quote']

 

Δεν έχεις άδικο. Τους ξέχασα 8O και θα τους προσθέσω τώρα.

(έτσι κι αλλιώς, ενδεικτικά έβαλα κάποια ονόματα στη λίστα -η οποία θα ανανεώνεται)

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο πολύ καλή δουλειά!!Εξαιρετικές επιρροές,όχι απο αυτά που διάβασα μόνο αλλα απο αυτά που άκουσα.Πραγματικά αξίζεις να προχωρήσεις!Το μόνο που με ξένισε ήταν πεζή απαγγελία-like χρησιμοποίηση των στίχων που προσωπικά με κούρασε και φυσικά τα ελληνικά που έχω χρόνια να τα ακούσω σε μουσικές πέρα απο ρεμπέτικα και παλιά λαϊκά.Εντάξει η πιο προφανής παραπομπή είναι ο Παύλος Παυλίδης.Μη με παρεξηγείς, το ξέρω οτι είναι ενοχλητικό να σου λένε τι θυμίζεις αλλα είναι απ΄τις πρώτες αντιδράσεις του ακροατή.Μουσικά...τα σπας,NO comments.Αυτά,και πάλι μπρρρράβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικές επιρροές' date='όχι απο αυτά που διάβασα μόνο αλλα απο αυτά που άκουσα.[/quote']

 

Πιστεύω ότι τις επιρροές μας δεν μπορούμε να τις καθορίσουμε απόλυτα (κι αυτό είναι το ωραίο). Προτίμησα λοιπόν να αναφέρω ανθρώπους το έργο των οποίων βρίσκω τουλάχιστον ενδιαφέρον (άσχετα αν με έχουν επηρεάσει ή όχι). Είναι πιο "ασφαλές". :)

Εξάλλου, οι επιρροές μπορεί να είναι οτιδήποτε κι εξαρτάται (και) από το πώς έχουμε κουρδίσει τον εαυτό μας (στη λήψη κι επεξεργασία των ερεθισμάτων). Ψιλά γράμματα δηλαδή.

 

Το μόνο που με ξένισε ήταν πεζή απαγγελία-like χρησιμοποίηση των στίχων που προσωπικά με κούρασε

 

Ήθελα να δημιουργήσω ένα πυρετώδες κρεσέντο μινιμαλισμού (ας πούμε). Συγγνώμη για την ταλαιπωρία :lol:

 

Μη με παρεξηγείς' date=' το ξέρω οτι είναι ενοχλητικό να σου λένε τι θυμίζεις αλλα είναι απ΄τις πρώτες αντιδράσεις του ακροατή.[/quote']

 

Κανένα πρόβλημα. 8)

 

Μουσικά...τα σπας' date='NO comments.Αυτά,και πάλι μπρρρράβο![/quote']

 

Χαίρομαι και σε ευχαριστώ πολύ. :D

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν προχτές μιλάγαμε με ενα φίλο και λέγαμε οτι εσύ πρέπει να κανεις ωραία πράματα.Χτες ήθελα να σου στειλω πμ να με στειλεις καπου που εχεις ανεβασει μουσική σου και να σε ρωτησω τι οργανο/-α παιζεις.

 

Σημερα επαληθευτηκε η πρωτη πρόταση. :wink:

 

Πολλά συγχαρητήρια για το προσωπικό στυλ,την αισθητική των στίχων και της μουσικής.Ιδιαιτερα συγχαρητήρια που καταφέρνεις να παίζεις αυτή τη μουσική με ελληνικό στίχο.Λόγω αυτών μου θύμισες Θανάση Παπακωνσταντίνου και Παυλιδη-Ξυλινα Σπαθια στις καλες τους στιγμες ,χωρις να παραπεμπεις απευθειας,απλά τηρώντας το τρίπτυχο στίχος με ουσία-εναλλακτική προσέγγιση στους ήχους-όλο αυτό να ακούγεται σαν μουσική.Το μόνο που μένει είναι να βρεις (αν δεν εχεις βρει) έναν τρόπο να το παρουσιάσεις αυτό και ζωντανά.

Περιμένω να ακούσω και τα υπόλοιπα :wink:

 

Μπράβο.

 

αυτόν τον φον Τρίερ τι τον ήθελες? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο' date=' πρωτ' απ' όλα, σ' ευχαριστώ για τον κόπο σου να τα ακούσεις.

 

 

χρειάζεται αρκετή επαναλαμβανώμενη ακρόαση απο μέρους μου για να πώ τελικά την γνώμη μου.

 

 

Έχει πλάκα, γιατί ΟΛΟΙ όσοι έχουν ακούσει τα τραγούδια μου -είτε τους αρέσουν είτε όχι- το πρώτο που λένε είναι "να το ξανακούσω;"

 

Φιλε Lost δεν ξέρω για άλλους αλλά προσωπικά όταν λέω ότι ,πρεπει να ξαναάκουσω κάτι ,εννοώ ότι μου έχει φάνει αρκετά ενδιαφέρον και ότι είναι κάτι δύσκολο. Και για να σου δώσω ένα παράδειγμα π.χ. Οταν βγήκε ο δεύτερος δισκος του DJ Shadow οταν το πρώτακουσα είπα οτι είναι πολύ "βαρύ" , δύσκολο κλπ. Μετα απο καμία δεκαρία ακροάσεις έγινε απο τα αγαπημένα μου αλμπουμ. Απλα καποια δουλειες δεν σου φανερωνονται αμεσως ... σου δείχνουν οτι κατι έχουν αλλά θελει το "χρονο" του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου