Προς το περιεχόμενο

Τραγούδια από ένα concept album


Lost_Highway

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επαναφέρω το θέμα, γιατί θα ήθελα βοήθεια για ένα θέμα σχετικό με τη σελίδα μου:

 

Γιατί δεν υπάρχω στα αποτελέσματα της εύρεσης του MySpace όταν με κάνω search;

Μάλιστα, ενώ έχω κάνει σχόλια σε όλες τις σελίδες των friends, με βγάζει μόνο στη σελίδα του Γιάννη Χρήστου.

 

Καμιά ιδέα;

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επαναφέρω το θέμα' date=' γιατί θα ήθελα βοήθεια για ένα θέμα σχετικό με τη σελίδα μου:

 

Γιατί δεν υπάρχω στα αποτελέσματα της εύρεσης του MySpace όταν με κάνω search;

[/quote']

 

Γιατι πρέπει να κάνεις search στο music section του myspace και όχι γενικά σε ολο το myspace και κανεις search με βάση το όνομα που εμφανίζετε πάνω απο τι φωτογραφία σου στο προφιλ σου.

 

Μάλιστα' date=' ενώ έχω κάνει σχόλια σε όλες τις σελίδες των friends, με βγάζει μόνο στη σελίδα του Γιάννη Χρήστου.

[/quote']

 

Γιατι για να βγείς στην σελίδα κάποιου πρεπει να σε έχει στους top friends αν έχει πολλους στη σελιδα του.

Οποτε είναι θέμα αυτουνού που τού έκανες το σχόλιο και όχι δικο σου.Αν πατήσεις στο more friends που βρίσκετε κατω κάτω στους φίλους θα σε δείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναφέρω το θέμα' date=' γιατί θα ήθελα βοήθεια για ένα θέμα σχετικό με τη σελίδα μου:

 

Γιατί δεν υπάρχω στα αποτελέσματα της εύρεσης του MySpace όταν με κάνω search;

[/quote']

 

Γιατι πρέπει να κάνεις search στο music section του myspace και όχι γενικά σε ολο το myspace και κανεις search με βάση το όνομα που εμφανίζετε πάνω απο τι φωτογραφία σου στο προφιλ σου.

 

Κι όμως, όσους καλλιτέχνες έχω ψάξει, τους ψάχνω με τον κλασικό τρόπο (με τον ίδιο που έκανα και για μένα) και παίρνω τα αποτελέσματα που θέλω. Για δοκιμή, έψαξα και για ονόματα φίλων (όπως του Brain) και όλα πήγαν καλά. Εγώ γιατί δεν υπάρχω; :roll:

 

Μάλιστα' date=' ενώ έχω κάνει σχόλια σε όλες τις σελίδες των friends, με βγάζει μόνο στη σελίδα του Γιάννη Χρήστου.

[/quote']

 

Γιατι για να βγείς στην σελίδα κάποιου πρεπει να σε έχει στους top friends αν έχει πολλους στη σελιδα του.

Οποτε είναι θέμα αυτουνού που τού έκανες το σχόλιο και όχι δικο σου.Αν πατήσεις στο more friends που βρίσκετε κατω κάτω στους φίλους θα σε δείς.

 

Αυτό που λες ισχύει, αλλά δεν εννοώ αυτό, αλλά το εξής:

Έχω comments και στη σελίδα του brain και στου Κ.Βήτα και στου Γιάννη Χρήστου και στης Γιαννάτου κλπ. Όταν έκανα search με το όνομά μου στο MySpace, όπως είπα, το μόνο που μου έβγαλε ήταν το όνομά μου από τη σελίδα του Γιάννη Χρήστου (εφόσον είχα κάνει σχόλιο), ενώ με την ίδια λογική θα έπρεπε να μου βγάζει στα αποτελέσματα και τις υπόλοιπες σελίδες στις οποίες έχω κάποιο comment.

 

:roll: :?:

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γιώργο, καταπληκτικό ._ (Τελεία και παύλα) :wink:

 

Μόλις τώρα μπόρεσα να τα ακούσω...ταξίδευα την περασμένη βδομάδα - ήμουν με ένα laptop. :lol:

 

Μέχρι να μπούν τα φωνητικά στη "Λαίμαργη Αγάπη", το τοπίο ρυθμικά είναι too much για μένα. Μπορεί και να φταίει και η -προ πολλού- σκουριασμένη αισθητική μου. :lol: :lol:

 

Πάντως είναι το πιο καλυτερότερο "φρέσκο πράγμα" που έχω ακούσει τελευταία. Όχι μόνο ανάμεσα στα Ελληνικά.

 

Πραγματικά περιμένω με πολύ ενδιαφερον να ακούσω ολόκληρο το concept.

Χαιρετισμούς

Χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθίζω, στα forum, όταν κάτι δεν μου αρέσει να το βουλώνω...

 

(Οι πολυτέλειες των forum είναι αυτές, σε μια ζωντανή παρέα πώς να κρυφτείς αν κάτι δεν σου αρέσει ρε αδερφέ; ).

 

Σκέφτηκα όμως, αφού τα κομμάτια τελικώς δεν μου άρεσαν, να μην το βουλώσω αυτή τη φορά... Κυρίως για να έχεις και μια "κόντρα" γνώμη στη λίστα σου...Πού ξέρεις, μπορέι και να πω κάτι χρήσιμο... :P

 

Ότι πω, θα το πω με απολύτως καλή διάθεση και χωρίς ίχνος εμπάθειας, με την ειλικρίνεια και την αναλυτικότητα που, επώδυνα ίσως, θα ήθελα να αντιμετωπίζονται και τα δικά μου (έστω, της μπάντας) κομμάτια...

 

Τα κομμάτια σου δεν με κέρδισαν Γιώργο...είναι αλήθεια ότι, αφενός είναι μη εντάξιμα σε κάποια οικεία ταμπέλα (τις οποίες ταμπέλες δεν πολυγουστάρω εξάλλου), αφετέρου κινούνται μακριά από τα δικά μου ακούσματα. Τίποτα απ'τα δύο όμως δεν είναι άλλοθι, ποτέ και για κανέναν που δοκιμάζει να ακούσει κάτι νέο/άγνωστο. Έτσι τουλάχιστον το βλέπω εγώ. Μπορεί και να συμφωνείς. Μπορέι πάλι και όχι. :)

 

Οι ενορχηστρωτικές σου αρετές είναι εμφανείς, τα κομμάτια έχουν σωστές, στα αυτιά μου, ισορροπίες και φαίνεται ότι είναι καρπός πολλών ξενυχτιών...

 

Πλην όμως, οι μουσικές ιδέες καθαυτές μου δίνουν την εντύπωση (μετά από κάμποσες ακροάσεις) ότι είναι με το στανιό καλουπωμένες μέσα σε ένα άναρχο, ας το πούμε, περιβάλλον. Αυτό εξυπηρετεί προσωπική επιδίωξη, συνισταμένη επιρροών αγνώστων σε εμένα, ή κάτι άλλο; Γιατί, λειτουργικά, είναι λίγο κόντρα στο ίδιο σου το τραγούδι, νομίζω.

 

Να το πω χοντρά-χοντρά όπως το σκέφτηκα;

 

Αυτό που εγώ εισέπραξα, είναι ένα σύνολο κομματιών που, κάτω από ένα βαρύ και θολό παραπέτασμα από "πειραγμένα" φωνητικά, πολλά εφέ, και αντισυμβατικά πλήκτρα και κιθάρες, σύνολο που αφήνει κάποιες ελπίδες, δεν κρύβει κάποια έκπληξη, αλλά μια ραχοκοκκαλιά πολύ κοντά σε αυτό που επέλεξε να αυτοαποκαλείται "ελληνικό ροκ". Δεν έχω γνώσεις για πρόσωπα και πράγματα πάνω στο εν λόγω είδος, αλλά έχει ήδη αναφερθεί ο Παυλίδης παραπάνω, άρα δεν είμαι ο μόνος που το είδε έτσι. Μάλλον είμαι ο μόνος που επιλέγει να το χρωματίσει αρνητικά.

 

Ίσως να φταίει που οι εισαγωγές μου υπόσχονταν εξέλιξη πραγματικά προβοκατόρικη, χωρίς, κατ'εμέ, να την πλησιάσουν εν τέλει.

 

Last but DEFINITELY not least, οι συνήθως παραβλεπόμενοι στίχοι: Μου πέσανε από βαριοί έως απωθητικοί. Μπορεί και αυτό να ήταν μέρος του στόχου σου, αλλά τα λεκτικά σύνολα "και στο πυώδες μου κέλυφος το νιώθω πως κι εσύ με αγαπάς", ή "τα κτήρια είναι γέρικα πλοκάμια που σαλεύουν με (??δεν το πιάνω???) καμπύλες" εκφράζουν μια εικονοπλασία ΠΟΛΥ μακριά από το δικό μου μήκος κύματος. Είμαι και λίγο του κλασσικού ο κερατάς... :lol:

 

Αυτά τα...πολλά. Μου βγήκε ολίγον δοκιμιακός ο λόγος, ελπίζω αυτή να είναι ακόμα μια απόδειξη ότι έχω ευγενή κίνητρα. :wink:

 

Θα είσαι υπο παρακολούθηση πάντως, περιμένω κι άλλο υλικό...

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα οι στιχοι που επιασες φιλε Earendil

ειναι αριστουργηματικοι.Το αν δεν χωρουν στο τοπιο σου,φταιει προφανως η θεση σου οταν κοιτας και το τοπιο σου.

Και στα υπολοιπα ομως ησουν αστοχος.Ξανακουσετα φιλε Earendil.Επειδη εχεις εξυπνο λογο,ειναι ειναι πολυ πιθανον να εισαι και καλος μουσικος.Η προσπαθεια του Lost_Highway ειναι τουλαχιστον εξυπνη μουσικα και των καλυτερων προθεσεων.(και με πολυ καλο αποτελεσμα πανω απ'ολα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα οι στιχοι που επιασες φιλε Earendil

ειναι αριστουργηματικοι.Το αν δεν χωρουν στο τοπιο σου' date='φταιει προφανως η θεση σου οταν κοιτας και το τοπιο σου.

Και στα υπολοιπα ομως ησουν αστοχος.Ξανακουσετα φιλε Earendil.Επειδη εχεις εξυπνο λογο,ειναι ειναι πολυ πιθανον να εισαι και καλος μουσικος.Η προσπαθεια του Lost_Highway ειναι τουλαχιστον εξυπνη μουσικα και των καλυτερων προθεσεων.(και με πολυ καλο αποτελεσμα πανω απ'ολα).[/quote']

 

Μα δεν έκρινα -δεν είναι δυνατόν να κρίνω- τις προθέσεις του. Πάνω στο αποτέλεσμα γίνεται η κουβέντα. Οι "προθέσεις", συνήθης καραμέλα, είναι μια λέξη που προτιμώ να την αφήνω στους κριτικούς δίσκων και τους φιλολόγους που διδάσκουν Λογοτεχνία. Τις προθέσεις τις ξέρει ο δημιουργός, κατ εμέ δεν θα έπρεπε να αφορούν τον χ, ψ δέκτη του έργου.

 

Ούτε είναι ποτέ δυνατόν να "φταίει" σε ο,τιδήποτε η "θέση μας όταν κοιτάμε το τοπίο μας". Αλίμονο αν η αισθητική μας μας είχε εξ ορισμού την απαιτούμενη ελαστικότητα για να γίνεται πασπαρτού και, πολύ πιθανόν, να λιβανίζει τον κάθε δημιουργό...

 

(Έχω ζωγραφίσει απόψε ο poostis ή μου φαίνεται; :lol: :lol: )

 

Περιμένω να ακούσω και τον Lost Highway όμως, χωρίς αυτόν "μαλώνουμε" σε ξένο αχυρώνα...

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...

οταν το δαχτυλο εδειχνε το φεγγαρι...κλπ...κλπ...

Την επομενη φορα που θα γραψεις κατι επειδη αισθανεσαι οτι εχεις ρεντα,βρες κατι πιο οικειο σε σενα γιατι αλλιως εκτιθεσαι.

Και ΑΝ εχεις ιδεες να προτεινεις,απλα βαλε τες στο δικο σου concept και μην προσπαθεις να αλλαξεις τις μουσικες ιδεες των αλλων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...

 

Blues Power, δεν δικαιοδοτείσαι να κριτικάρεις την άποψη του Earendil ή οποιουδήποτε άλλου όταν αυτή αφορά τη μουσική εργασία κάποιου τρίτου... πόσο μάλιστα όταν το κάνεις (άθελά σου ίσως) με κάπως επιθετικό τρόπο.

 

Η μουσική είναι εκεί, οι απόψεις μας είναι εκεί, δε νομίζω ότι χρειάζεται κάτι περισσότερο. Αν το κρίνει σκόπιμο ο Lost Highway θα τοποθετηθεί.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου