Προς το περιεχόμενο

Vst Drums για pop τραγούδια?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα forum,

 

Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν υπάρχει κάποιο VST (όπως το Groove Agent) για pop κυρίως μουσική (όπως π.χ. beat τύπου ενορχήστωσης Χατζηγιάννη ή C-real).

 

 

Χρησιμοποιώ το Groove Agent κ με βοηθάει πάρα πολύ άλλα το βρίσκω "φτωχό" κ απο άποψη ήχων αλλά κ από patterns.

 

 

Δεν έχω δουλέψει κάποιο άλλο VST drum κ σίγουρα θα με βοηθούσε να έχει patterns.

Ελπιζω να γίνομαι κατανοητός

 

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To battery 3.

Του φορτώνεις τα kit, ή αλλιώς μεμονωμένα samples, που έχει στην βιβλιοθήκη του και είσαι έτοιμος. Και φυσικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις και δικά σου samples. Έτοιμα patterns δεν έχει, αλλά μπορείς να φτιάξεις μόνος σου, ή να πάρεις έτοιμους ρυθμούς σε μορφή μιντι και να τους χρησιμοποιήσεις, με την βοήθεια του sequencer σου. Οπότε οι πιθανοί ρυθμοί είναι παααααρα πολλοί!

 

Από το site κατέβασε την Demo έκδοση

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα κ είναι όντως καλό!!! Το μόνο μου πρόβλημα είναι με τα patterns που για το συγκεκριμένο style μουσικής που θέλω να φτιάξω, δεν ξέρω να τα προγραμματίζω όμορφα...

Υπάρχει κανένα site που μπορώ να βρω?

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου