Προς το περιεχόμενο

Ολα ειναι ωραια στο Ελλαδιστάν....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσυ στην διευθυνση σου γραφεις Hellas η΄ Greece Huh? 

 

ασε μεγαλη ξεφτυλα,τα νεα διαβατηρια γραφουν nationality : HELLENIC, το τι ταλαιπωρια τραβας στο εξωτερικο με αυτη τη παπαρια που εχουν γραψει δεν φανταζεσαι....,μια και συνηθισμενος γραφεις σε οποιοδηποτε ταξιδιωτικο εντυπο τη λεξη GREEK & σε κοιτανε οι ξενοι σα....λαλακα,("μα καλα αυτος δεν ξερει απο πια χωρα ειναι?" σκεφτονται και με το δικιο τους....)

 

α,παρεμπειπτοντως  ΚΑΝΕΝΑΣ ξενος δεν ξερει τη χωρα με το ονομα "HELLAS"...(εδω δεν ξερουν καλα καλα το...Greece το Hellas θα ξερουν.... ;D)

 

 

 

 

:) :)

 

 

 

 

καλα αυτο με το GREECE -  HELLAS το τραβανε και οι φιλανδοι  SUOMI - FINLAND , και οι ολανδοι holand  , netherlands  (οι ολανδοι τα καταφεραν και το συνηθισαμε ) . καλο ειναι παντα αν θελουμε σε βαθος χρονου να το αλλαξουμε να το γραφουμε για πολλα χρονια παντα μαζι , οπως εδω και πολλα χρονια οι φιλανδοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 228
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

5,5 σελίδες με ΑΣΧΕΤΟ (τόσο με το thread όσο και με το νοιζ γενικότερα) και βλακώδες -πιστευώ- περιεχόμενο και ένα thread του οποίου το θέμα έχει συζητηθεί και θεωρείται λήξαν εδώ και 3 περίπου εβδομάδες και αναζωπυρώθηκε από ένα ποστ το οποίο θα προτιμούσα να μη χαρακτηρίσω.....

sorry αλλά τι περιμένουν οι mods για το λουκέτο;

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5,5 σελίδες με ΑΣΧΕΤΟ (τόσο με το thread όσο και με το νοιζ γενικότερα) και βλακώδες -πιστευώ- περιεχόμενο και ένα thread του οποίου το θέμα έχει συζητηθεί και θεωρείται λήξαν εδώ και 3 περίπου εβδομάδες και αναζωπυρώθηκε από ένα ποστ το οποίο θα προτιμούσα να μη χαρακτηρίσω.....

sorry αλλά τι περιμένουν οι mods για το λουκέτο;

Να μας λουκετωσουν! Ο,τι χρησιμο και αχρηστο ηταν να ειπωθει, ειπωθηκε.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω γιατι και ποτε οι εγγραφες μελων του forum αποφασιστηκε να γινονται πανω απο 11, 13, 16 ετων, αλλα νομιζω οτι θα επρεπε να αναπροσαρμοστει ρητα σε ανω των 18 (το forum εχει προτασεις για επισκεψη σε αλλα sites, ελευθεριαζουσα :) χαλαρη γλωσσα, avatars, υπονουμενα, πειραγματα μεταξυ μας, εικονες με σεξι κιθαρες και κοπελες ελαφρως καλοκαιρινα ενδεδυμενες, αγοροπωλησιες αντικειμενων, εκφρασεις οπως "πω πω φιλε θα σκοτωνα για μια τετοια κιθαρα", "πες μου που μενεις να ερθω να σου κλεψω τον εξοπλισμο", ανταλλαγες προιοντων, δυνατοτητες για PM με αγνωστους μουσικαντηδες, προτασεις συναντησεις μελων για καταναλωση αλκοολ, αλλαγες κινητων τηλεφωνων, κλαμπακια που παιζουν μελη περιεργες μουσικες, υπαρχουν μελη που παραδεχονται οτι καπνιζουν, μελη που μπορει να μην ειναι Χριστιανοι, μελη που μπορει να εχουν σεξουαλικες επαφες προ γαμου (καλα αυτο ισως να ειναι και υπερβολη, δεν πιστευω οτι κανεις απο μας εχει προβει σε τετοιο αμαρτημα, αλλα δεν μπορω και να το αποκλεισω!) , μελη που να προτρεπουν αλλα αθωα μελη να δουν μεταλλαδικα βιντεος στο youtube με μακιγιαρισμενους μαλουρες που αλυχτανε , μελη που να εχουν avatars με μπανανες και κοπελες, ανεπιτρεπτα σοκιν ανεκδοτα για ανηλικους με τον Τσακ Νορις που ειναι ο πατερας καθε ενος απο μας και σκοτωνει ολον τον κοσμο...). You get the idea...

 

 

Για μας ειναι προφανες οτι ειναι πλακα. Ομως, 11 ετων δεν νομιζω οτι μπορεις να συμμετεχεις σε ολα αυτα με τους φιλους σου στην 6η Δημοτικου (η στην 1η Λυκειου αν μιλαμε για τα 16) χωρις συνενεση κηδεμονα και θεωρω οτι το site θα επρεπε να το καθιστα σαφες οτι και εδω ισχυει κατι αντιστοιχο.

Κατ' εμε το noiz ειναι forum για ενηλικες.

Βασικα ΚΑΘΕ forum ειναι για ενηλικες.

Βασικα ΟΛΟ το ιντερνετ ειναι για ενηλικες.

Βασικα to play it safe: ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ εκτος απο αυτα που εγκρινουν και επιβλεπουν οι δασκαλοι και οι γονεις των ανηλικων (και παλι υπο αιρεση) ειναι ΜΟΝΟ για ενηλικες.

 

 

 

:o :o :o :o :o :o

 

Αυτά είναι που μας πάνε πίσω...

 

 

{Οσο για τον fatalk που συμφώνησα μαζί του, δν συμφωνησα στα οτι είπε για το γιουνισταν ή πως το λέτε αλλα για αυτά που είπε πιο κάτο, οτι δν ειμαι ρατσιτής ή οτι άλλο.και τον ξανα ευχαριστώ θερμά}

 

 

evris πάντως δεν το καταλαβα το παραπανω ποστ σου...

Πρπέπει να προσέχω σαν αθώο παιδάκι θες να πείς :P ;D

 

Εννοω οτι ολα αυτα που εμεις οι ενηλικοι κανουμε, πιστευουμε και λεμε στον ελευθερο χρονο μας και τα θεωρουμε ακινδυνα και αστεια, για σενα θα επρεπε να ειναι απαγορευμενα η τουλαχιστον εν γνωση και συμφωνια των κηδεμονων σου. Αυτο για την δικη σου προστασια ως ανηλικο ατομο αλλα κυριως για την ιδια την προστασια του site απο ουρανοκατεβατους μελλοντικους κινδυνους.

 

 

 

 

Ναι, εγω το αθώο παιδάκι..

 

Τελος πάντων...

 

 

@@όσο για την ορθογραφία μου, έχετε δίκιο,δεν το πρόσεξα...όταν γράφεις βιαστικά.......

Α!και ξέρω πολύ καλά και πως λειτουργούν έξω (η μητέρα μου είναι Ιταλίδα...)και όχι μόνο...

 

Τεσπα, το θέμα έληξε.

 

Ευχαριστώ

Να είστε καλά

Μιχάλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pliktra έχω μια απορία, αν θες μου απαντας...έχεις βγει ποτέ εκτος Ελλάδος?

 

 

 

πωωωωω όπως βλέπω συνεχίζεται...

Γιατι τι σε νοιάζει αν έχω βγεί έξω?

Ναι έχω πάει σε πολλές χώρες, και εχω μελετήσει διάφορους πολιτισμούς, και σε πληροφορώ οτι τέτοια "λάσκα"δεν υπάρχει σε καμια χώρα και τέτοια ελευθερία όπως στην Ελλάδα...

 

Και τεσπα, εγω μίλησα για το έθνος μας, και αυτό το Ελλαδισταν δεν μου άρεσε...

Βεβαια έτσι όπως γίναμε...να καίμε σημαίες δεν εκπλήσομαι με αυτά που λένε διάφοροι...

 

 

 

 

Ζητώ να επέμβουν για ακομα μια φορα οι μοδς ωστε να μη μου δοθεί άλλη "ευκαιρία" για να συνεχιστεί το θέμα

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5,5 σελίδες με ΑΣΧΕΤΟ (τόσο με το thread όσο και με το νοιζ γενικότερα) και βλακώδες -πιστευώ- περιεχόμενο και ένα thread του οποίου το θέμα έχει συζητηθεί και θεωρείται λήξαν εδώ και 3 περίπου εβδομάδες και αναζωπυρώθηκε από ένα ποστ το οποίο θα προτιμούσα να μη χαρακτηρίσω.....

sorry αλλά τι περιμένουν οι mods για το λουκέτο;

 

+1

 

περηφανοι πρεπει να ειμαστε/νιωθουμε για τις πραξεις μας, για αυτα που κανουμε (ή δεν κανουμε) σε καθημερινη βαση, οχι για το αν γεννηθηκαμε ελληνες, τουρκοι, αυστριακοι με προγονους τον πλατωνα, τον κεμαλ, τον μοτσαρτ. (αναθεμα δλδ αν ξερει το 2% των ελληνων τι περιπου ελεγε ο πλατων, ο αριστοτελης, κτλ)

 

τι σημασια εχει που εχεις γεννηθει αν πολυ απλα και λαικα εισαι καριολης αντρας;

 

all the world's a stage

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σημασια εχει που εχεις γεννηθει αν πολυ απλα και λαικα εισαι καριολης αντρας;

 

Νομιζω οτι με αυτο μπορει να ΚΛΕΙΣΕΙ η συζητηση...

 

very well said lad.... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά πάντως, ότι γίνεται εδώ γίνεται και στον υπόλοιπο κόσμο.

και το λέω από προσωπική εμπειρία, είμαι ναυτικός και έχω πάει σε αρκετά μέρη του κόσμου.

Υπάρχουν οι σωστοί και οι τσόγλανοι παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου